دانشگاه قربانی بازی‌های سیاسی ثبت نام‌های پرحاشیه بودجه سال ۱۳۹۹ به دنیا اعلام می‌کند که با وجود تحریم، کشور را اداره می‌کنیم صفحه نخست روزنامه‌های کشور - یک شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۳۸۹۶ نفر برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند روحانی وارد مجلس شد انتخابات چندضلعی ۵۳۳ کاندیدا برای ۵ کرسی باید بین جرم سیاسی و امنیتی تفاوت قائل شد خانم‌ها ۱۵ درصد از ثبت نام کنندگان برای مجلس یازدهم مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یک پروژه مدیریت توسعه است فتنه را خنثی کردیم، آماده برخورد با هر گونه ناامنی هستیم FATF در جلسه غیررسمی مجمع تایید نشد / هنوز رای گیری رسمی نشده است آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس / چه چهره‌هایی ثبت نام کردند؟ ثبت نام ۶۷۴ داوطلب در حوزه انتخابیه خراسان رضوی آخرین خبر‌ها از آخرین روز ثبت نام داوطلبان مجلس در استان ضرورت بازنگری مجدد در لایحه صیانت از بانوان ورود به سیاست با کلید شهرت اضافه‌بار یک کامیون، علت سقوط پل هوایی بزرگراه چراغچی
خبر ویژه

رد ادعای جنجانی درباره پایمال شدن خون شهدای منا

  • کد خبر: ۳۳۵۸
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷

«مرتضی رکن‌آبادی» برادر شهید رکن‌آبادی، دیپلمات سابق ایران در لبنان که جزو جان‌باختگان فاجعه منا بود، هم‌زمان با سالگرد آن حادثه و درحالی‌که ۸۸هزار ایرانی در حج حضور دارند، در برنامه تلویزیونی شبکه افق ادعای عجیبی کرد که به یکی از سوژه‌های داغ فضای مجازی تبدیل شد. رکن‌آبادی مدعی شد اسناد و منابع موثقی دارد که نشان می‌دهد ایران برای باز شدن راه حج، توافق‌نامه‌ای را امضا کرده است که در آن پذیرفته مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بوده‌اند. او گفته است: «واقعا تعجب‌آور است! مسئولان جمهوری اسلامی سال گذشته توافق‌نامه‌ای را در مذاکرات حج امضا کرده‌اند که بر اساس آن پذیرفته‌اند آنچه در منا اتفاق افتاد، مقصرش ایرانی‌ها بوده‌اند تا بتوانند راه حج را باز کنند. به این وسیله راه حج باز شد؛ یعنی روی خون شهدای منا پا گذاشته شد. اطلاع دقیقی دارم و اگر نیاز بود، حتما منبع را معرفی می‌کنم.» مرتضی رکن‌آبادی سال گذشته هم درباره نحوه شهادت و علت خارج شدن اعضای بدن شهید رکن‌آبادی از پیکرش ادعاهای جنجالی داشت. او در گفت‌وگو با روزنامه قانون گفته بود «بنده با کارشناسان امنیتی صحبت کردم. آن‌ها معتقد بودند به احتمال زیاد ایشان (شهید رکن‌آبادی) را ربوده‌اند و به او آمپول اعتراف زده‌اند و به این دلیل مغز ایشان را از بدن خارج کرده‌اند. درباره تخلیه بقیه اعضای بدن گفتند به احتمال زیاد او را با آمپول سمی شهید کرده‌اند و چون آثار آمپول‌ها در بدن می‌ماند، مغز و اعضا را از پیکر تخلیه کرده‌اند. درواقع می‌خواستند اثر انگشتشان را پاک کنند.» ادعاهــــای اخیر رکن‌آبادی بدون جواب نماند و خیلی زود حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین قاضی‌عسکر اظهارات مرتضی رکن‌آبادی را ادعایی نادرست خواند و گفت: تفاهم‌نامه حج موجود است و هرگز چنین چیزی در آن نیست.
قاضی‌عکسر، نماینده پیشین ولی‌فقیه در امور حج و زیارت که پس از فاجعه منا و تعطیلی حج بر مذاکرات حج و به نتیجه رساندن آن نظارت مستقیم داشته، گفته است: «این یک دروغ مسلم است. نه نظام و نه مسئولان نظام هرگز حاضر نیستند عزتشان را با هیچ‌ چیزی معاوضه کنند. در این چند سال بحمدا... حج با عزت انجام شده است؛ دقیقا ضد آن چیزی که ایشان (رکن‌آبادی) اظهار کرده‌اند. در تفاهم‌نامه‌ حج ایران و عربستان دقیقا ذکر شده است که مسئله منا باید روشن شود و حقوق شهدا باید داده شود. آن‌ها (عربستان) هم آن را امضا کرده‌اند. ایشان (مرتضی رکن‌آبادی) در این‌باره فقط ادعا کرده است و هیچ‌گونه مدرک معتبری در اختیار ندارد. در تمام مذاکرات با وزیر حج عربستان و حتی امسال مسئله منا به‌جد پیگیری شده است. آن‌ها (عربستان) درباره مسجدالحرام اظهار می‌کنند که غرامت و دیه را پرداخت می‌کنند، ولی با کمال تأسف به دلیل تیرگی روابط، این پرداخت با مشکل مواجه شده است. دربــــاره حــــادثه منــا هم هنوز نگفته‌اند مقصر که بوده است، بلکه می‌گویند پرونده به نتیجه نهایی نرسیده و ما همیشه گله‌مند بوده‌ایم که چرا بعد از این چند سال که همه اسناد در اختیارشان قرار گرفته است، نظر نهایی را اعلام نمی‌کنند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}