تفاهم ۳ ساله شهرداری با اداره کل محیط زیست خراسان رضوی ۲۰ درصد تخفیف پروانه ساخت‌وساز از ۱۲ بهمن تا ۱۵ اسفند نهمین «نمایشگاه شهر هوشمند» افتتاح می شود ارسال لایحه اجرای سراسری طرح سیمپ به شورای شهر بدهی ۱۳ هزار میلیارد تومانی دولت به شهرداری مشهد کاهش حجم آلاینده‌های هوای مشهد سیاهه انتشار آلاینده‌های زیست محیطی مشهد نیمه بهمن آماده می‌شود ویزیت رایگان بیماران مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان توسط کادر پزشکی آستان قدس رضوی بازدید شورای شهر تهران از مرکزکنترل ترافیک و خط ۳ بی آرتی مشهد حاشیه به بودجه بر می‌گردد؟ مدیر عامل نمایشگاه بین‌المللی مشهد، عضو هیات مدیره انجمن نمایشگاه‌های ایران شد بهره برداری از ۲۰ بوستان تا پایان سال در مشهد گود کشتی با چوخه شهید بابانظر تا پایان سال به بهره برداری می رسد اتوبوسران مشهدی ۱۸۰۰ دلار وجه نقد را به صاحبش بازگرداند اهدای عضو پرستار مشهدی جان 6 بیمار را نجات داد هوای مشهد، امسال بدتر از پارسال ادامه بارش باران و برف در سطح استان افزایش ۴۸ درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی در مشهد بهار ۹۹؛ بهره‌برداری از باغ ویژه بانوان دربوستان وکیل‌آباد راه اندازی نخستین واحد استانی کارخانه تخصصی تولید سلول کشور در مشهد
خبر ویژه

مسجد، پایگاهی با ۲ محور متعارض

  • کد خبر: ۳۴۷۹
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
آیت‌ا... علم‌الهدی از ۲ موضوع امام‌محور و مردم‌محور بودن مساجد سخن گفت

روز جهانی مسجد بهانه ای شد تا نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با مدیران، معاونان و کارکنان مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان دیدار کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه مشهد، آیت ا... سیداحمد علم الهدی هماهنگ سازی بین ایده ها، خواسته ها و همچنین تحقق منویات رهبری در مدیریت مساجد را یکی از سختی های این جریان دانست و گفت: معمولا حرکت های تشکیلاتی که از یک هسته مرکزی آغاز می شود و در فروع آن توسعه پیدا می کند، اگر همراه با یک حاکمیت مرکزی نباشد، موفق نخواهد بود. به گفته وی، مساجد نظام و مدیریت خاص خود را می طلبد که اگر برای آن طرح اجرایی خاصی وجود نداشته باشد، در راستای ایده ها و آرمان های مدنظر پیش نخواهد رفت. نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به استفاده از ابتکار جوانان در مجموعه های مختلف اشاره کرد و گفت: برای موفقیت باید مجموعه ابتکارات جوانان با تجربیات عناصر سابقه دار آمیختگی پیدا کند تا به نحو مطلوب اجرا شود. آیت ا... علم الهدی با اشاره به وجود 2جریان متعارض در مسجد، اضافه کرد: در مساجد به جز جریان امام محور با توجه به پایگاه مردمی بودن آن، جریان مردم محور نیز وجود دارد و این یک پارادوکس برای مسجد است که این مکان هم امام محور و هم مردم محور باشد. با این حال بین این 2موضوع تعادلی ایجاد شده است که امور مسجد را نیز پیش می برد. به گفته وی، مدیریت چنین تشکیلاتی که هم مردم محور و هم امام محور است و درعین حال، آرمان ها و ایده ها در آن پیاده می شود، کار آسانی نیست. امام جمعه مشهد به طرح منطقه بندی مساجد در مشهد اشاره کرد و گفت: حسن منطقه بندی مساجد این است که حداقل نیروی مدیریت در مناطق مختلف پخش شده و مساجد در فضای کوچک تری مدیریت می شوند، اما این منطقه بندی باید به شکلی انجام شود که جواب گوی نیاز مساجد باشد. وی با بیان اینکه باید با استفاده از نظام تعامل با هیئت امنا و امام جماعت امور مساجد را پیش برد، اظهار کرد: پیش نمازسازی را جدی گرفته و برای تربیت پیش نمازهای جوان و توانمند تلاش کنید. آیت ا... علم الهدی به طرح مدرسه در مسجد اشاره کرد و افزود: به سراغ «مدرسه با مسجد» بروید؛ زیرا مسجد فضای مدرسه را ندارد. اینکه بگوییم بچه در مسجد درس بخواند، نتایج خوبی ندارد؛ زیرا بچه باید بچگی کند و نباید او را محدود کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}