جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش پنجشنبه ۱۰ مهر کرونا مدارس، مساجد و پارک‌های خوزستان را تعطیل کرد جزئیات قتل کارمند سفارت آمریکا در اثر ضرب و شتم در اکراین حقوق بازنشستگان بالای ۴ میلیون تومان می‌شود + فیلم ماسک خود را از آینه آویزان نکنید رونمایی از نقشه یادگیری آموزش و پرورش عشایر خراسان رضوی بیش از ۵۰۰ دانش آموز و معلم در خراسان رضوی به کرونا مبتلا شدند طرح آزمایشی تشخیص کووید ۱۹ با سگ‌های کرونایاب چطور خود را بازنشست کنیم؟ | نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی موفقیت نتایج اولیه واکسن کرونا در افراد مسن ماجرای قمه کشی در بیمارستان پورسینا رشت + فیلم مادران شاغل دارای ۳ فرزند بازنشسته می شوند؟ سن ابتلا به بیماری‌های قلبی چند است؟ آخرین آمار کرونا در جهان تا ۹ مهر مشکلات «شاد» به سرعت کاهش می‌یابد! کلاه «شاد»! واکسن آنفلوانزا یا آب مقطر؟ ۲۰ میلیون تومان وام برای سفر قتل با کلنگ تنها برای جای پارک! ۸ هزار طلاق و ۲۷ هزار ازدواج در خراسان رضوی
خبر ویژه

ثبت ۷ فوتی در حوادث مرداد مشهد

  • کد خبر: ۴۲۱۰۷
  • ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
ثبت ۷ فوتی در حوادث مرداد مشهد
مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد گفت: در ماه گذشته ۸۴۳ مورد آتش‌سوزی، ۶۶۳ مورد اقدامات ایمنی و ۵۳۵ مورد حادثه امداد و نجات در مشهد رخ داده است که این حوادث منجر به مرگ ۷ نفر و مصدومیت ۱۶۵ نفر شد.
مهدی قرآنی | شهرآرانیوز؛ در مشهد روزانه ده‌ها حادثه و حریق رخ می‌دهد که اگر سرخ پوشان آتش نشانی خودشان را به این صحنه‌های پرخطر نرسانند، معلوم نیست چه برسر حادثه دیدگان خواهد آمد. روز گذشته نیز وقوع چندین حادثه و حریق، آتش نشانان را به میدان کشاند و موجب نجات جان چندین شهروند شد.


آتش‌سوزی عمدی وانت

عقربه‌های ساعت از نیمه‌شب یکشنبه گذشته بود و اولین دقایق روز دوشنبه را نشان می‌داد که چند نفر از اهالی خیابان منوچهری بولوار مجد با سامانه فوریت‌های ۱۲۵ تماس گرفتند و گزارش حریق یک دستگاه خودرو را اعلام کردند. با گزارش این حادثه بلافاصله تیمی از مأموران امداد و نجات و اطفای حریق ایستگاه ۵۱ سازمان آتش‌نشانی به محل اعزام شدند.

با حضور مأموران آتش‌نشانی در محل حادثه و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که یک دستگاه خودروی پیکان وانت به علتی نامعلوم طعمه حریقی مهیب شده است. آتش‌نشانان در ابتدا اقدام به ایمن‌سازی محل حادثه کرده و از انفجار مخزن سوخت این خودرو و خطرات احتمالی دیگر جلوگیری کردند. آتش‌نشانان مشهدی در قدم بعدی به نبرد با آتش پرداختند و بعد از گذشت ساعتی حریق پیکان وانت را به طور کامل فرو نشاندند. این حادثه خسارت جانی نداشت، اما خودروی پیکان وانت به طور کامل در آتش سوخت. بررسی‌های اولیه کارشناسان سازمان آتش‌نشانی از عمدی بودن این حادثه حکایت داشت با این حال تحقیقات مأموران در باره این حریق همچنان ادامه دارد.


پست برق فشار قوی زیر آتش

هنوز زمانی از حادثه خیابان منوچهری نگذشته بود که مأموران ایستگاه پنجاه‌و‌یکم آتش‌نشانی برای دومین مرتبه عازم مأموریت دیگری شدند. حادثه اعلام شده این‌بار مربوط به پست برق فشار قوی در حدفاصل میدان تختی و چهارراه پل خاکی بود.
مأموران به محض حضور در محل و مشاهده دود غلیظی که از پست برق در حال انتشار بود، بلافاصله موضوع را از طریق بیسیم به اداره برق اعلام کردند. هر اقدام اطفایی قبل از رسیدن مأموران اداره برق می‌توانست حادثه بزرگ تری از جمله قطعی برق منطقه و یا برق‌گرفتگی افرادی که در میدان این حادثه بودند را به بار آورد.

با حضور مأموران شرکت برق مشهد ابتدا در پست‌برق باز شد و بررسی‌های اولیه محل انجام و سپس مأموران آتش‌نشان وارد عمل شدند. دود غلیظ منتشر شده ناشی از این حریق با دستگاه‌های مکنده دود انجام و سپس حریق این پست برق فرو نشانده شد.
در بررسی‌های تکمیلی کارشناسان اداره برق مشخص شد که عامل این آتش‌سوزی اتصال یکی از کابل‌های پست برق بوده است.

برخورد با دیوار

سومین حادثه، اما در ساعات بامدادی دیروز در بولوار وکیل‌آباد اتفاق افتاد. با اعلام این حادثه به سامانه فوریت‌های ۱۲۵ از سوی رانندگان چند خودرو عبوری، بلافاصله مأموران امداد و نجات و اطفای حریق ایستگاه ۲۲ آتش‌نشانی به محل اعزام شدند.

حادثه در اولین زیرگذر بولوار وکیل‌آباد رخ داده بود که در آن یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس سفیدرنگ به علتی نامعلوم از مسیر منحرف شده و با سرعتی بالا با دیواره زیرگذر برخورد کرده بود.
در بررسی‌های صورت گرفته عوامل آتش‌نشانی مشخص شد که راننده سواری پژو پارس به دلیل ضربه وارده دچار جراحت و داخل اتاق خسارت دیده این خودرو محبوس شده است. آتش‌نشانان ایستگاه ۲۲ مشهد موضوع را به اورژانس ۱۱۵ اعلام و برای نجات مصدوم این حادثه اقدام کردند.

مأموران با استفاده از تجهیزات مربوط راننده مصدوم را رها‌سازی کردند و او را که از نواحی مختلف اندا‌م‌ها دچار جراحت و شکستگی شده بود به تکنسین‌های اوژانس حاضر در محل حادثه تحویل دادند. صحنه حادثه هم پس از بازگشایی معبر برای شناسایی علت سانحه رانندگی در اختیار کارشناسان پلیس راهور قرار گرفت.

حریق انبار ۶۰‌متری

ساعتی بعد از پایان عملیات مأموران آتش‌نشانی در بولوار وکیل‌آباد یک مورد حریق در خیابان فرهنگ به سامانه ۱۲۵ اعلام شد. با گزارش این حادثه بامدادی هم بلافاصله نجاتگران و مأموران اطفایی آتش‌نشانی از ۲ ایستگاه به همراه ۴ دستگاه خودروی اطفایی به محل اعزام شدند. با حضور آتش‌نشانان در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که کانون این حریق یک انبار لحاف‌دوزی به مساحت ۶۰ متر است که به طور کامل زیر آتش قرار دارد. با توجه به اشتعال‌پذیری مواد موجود در این انبار از جمله ابر، پنبه و پارچه آتش در حال پیش‌روی و سرایت به خانه‌های مجاور بود.

مأموران آتش‌نشانی بعد از پایان بررسی‌های اولیه به نبرد با این حریق پرداختند و بعد از گذشت ساعتی زبانه‌های سرکش آتش را فرو نشاندند. محل حادثه پس از تخلیه دود و انجام عملیات لکه‌گیری برای تعیین علت حادثه در اختیار کارشناسان آتش‌نشانی قرار گرفت.
در بررسی‌های محل حادثه مشخص شد که این حریق مهیب به دلیل اتصال برق یکی از دستگاه‌های لحاف‌دوزی رخ داده است. این حادثه خسارت جانی نداشت، اما آتش حجم زیادی از لوازم و تولیدات این واحد صنفی را خاکستر کرد.

۷ نفر فوتی در حوادث مرداد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد با اشاره به حوادث دوشنبه بیان کرد: این حوادث در ۳ ساعت بامدادی دیروز رخ دادند که مأموران امداد و نجات و اطفای حریق ۵ ایستگاه آتش‌نشانی به محل حوادث اعزام شدند. با اینکه این حوادث سحرگاهی خسارات مالی زیادی به بارآورد، اما خوشبختانه هیچ مصدوم یا فوتی در پی نداشت.

امیر عزیزی در ادامه به حوادث مرداد گذشته در مشهد اشاره کرد و گفت: در ماه گذشته ۸۴۳ مورد آتش‌سوزی، ۶۶۳ مورد اقدامات ایمنی و ۵۳۵ مورد حادثه امداد و نجات در مشهد رخ داده است که این حوادث منجر به مرگ ۷ نفر و مصدومیت ۱۶۵ نفر شد. علاوه بر این در مرداد ۷۴۱ نفر از شهروندان را که داخل حریق خانه، خودرو و یا در آسانسور گرفتار شده بودند عوامل امدادی آتش‌نشانی رها‌سازی کرده‌اند.

به گفته این مقام مسئول در مرداد امسال ۶۳ هزار و ۹۱۶ مورد تماس با سامانه فوریت‌های ۱۲۵ برقرار شده که ۲ هزار و ۶۰۵ مورد از این تماس‌ها منجر به عملیات گردیده و ۲۷ هزار و ۹۲۷ مورد مزاحمی، ۱۳ هزار و ۴۷۲ مورد اشتباهی، ۳ هزار و ۲۰۱ مورد مشاوره و ۱۴ هزار و ۷۱۱ تماس مختلف بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}