قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ + جدول پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت زمان قرعه کشی طرح پیش‌فروش محصولات سایپا مشخص شد + جزئیات تزریق ۲۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بورس نرخ بیکاری به ۹.۶ درصد رسید دولت در حمایت از فرش دستباف کارنامه قبولی نگرفته است نان در مدار اصلاح قیمت ارزش سهام عدالت امروز ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ | سهام عدالت کمی رشد کرد ارز نمی‌تواند کالایی برای سرمایه گذاری باشد شاخص کل بورس امروز ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ | رشد ۲۱ هزار واحدی شاخص بورس قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ درباره محمد خیامی و نخستین کارخانه خودرو سازی پیکان که پایه‌های آن در مشهد شکل گرفت قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ + جدول کالا‌های ارزان یا دلار لرزان؟ محصولات خودروسازی «زامیاد» ۱۵ تا ۳۷ میلیون تومان گران شد پیش بینی بورس ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ارزش سهام عدالت امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ پیش‌بینی قیمت طلا فردا سه‌شنبه۲۱ اردیبهشت کاهش هزینه زمین یکی از راهکار‌های خانه‌دار شدن مردم
خبر فوری

ساخت شیرخشک جعلی با نشان استاندارد!

  • کد خبر: ۴۹۹۹۲
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
ساخت شیرخشک جعلی با نشان استاندارد!
روایت عملیات کشف خانه ایرانیتی در خیابان مصلی مشهد که گردانندگانش در آن به‌صورت غیربهداشتی، پودر شیرخشک با نشاسته و همچنین گلوتن با آرد معمولی، ترکیب و پس از بسته‌بندی در پاکت‌ها و کیسه‌های قلابی به‌عنوان جنس مرغوب، وارد بازار می کردند.
ملیحه فلاح | شهرآرانیوز؛ کار از احتکار و تخلف ثبت نشدن انبار در سامانه جامع انبار‌ها گذشته است. این‌بار سخن از تقلب، مخلوط کردن اقلام غیر با کالای اصلی یا همان غش در معامله و جا زدن جنس‌های بی‌کیفیت در بسته‌بندی‌های جعلی برای ورود به بازار آن‌هم در دسته کالا‌های خوراکی بود. گزارش‌های رسیده به اطلاعات ناحیه‌ها مقاومت بسیج سپاه، این‌بار منجر به کشف انباری شد که در آن به‌صورت غیربهداشتی، پودر شیرخشک با نشاسته و همچنین گلوتن که پودری گران‌تر از آرد است (نوعی پروتئین موجود در گندم، جو و چاودار که باعث کش آمدن خمیر و ترد شدن بافت فرآورده نهایی آن می‌شود) با آرد معمولی، ترکیب و پس از بسته‌بندی در پاکت‌ها و کیسه‌های قلابی به‌عنوان جنس مرغوب، وارد بازار می‌شد.
با نیرو‌های اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه مقداد به آدرس اعلام‌شده در خیابان مصلی می‌رویم. خانه‌ای دوطبقه با حیاطی پوشیده‌شده با ایرانیت، هدف بررسی این نیروهاست.


انباری از گرد‌های سفید

پس از در زدن‌های پی درپی نیرو‌های بسیج سپاه، پیرمردی با لباس‌های کارگری بیرون می‌آید. او می‌گوید: اینجا فقط یک تولیدی ساده مواد اولیه قنادی است و من بیشتر از این خبر ندارم. پیرمرد در مقابل درخواست برای صحبت با مسئول کارگاه، کمی وقت می‌خواهد و به داخل می‌رود. پس از ۱۵ دقیقه بسته بودن در به روی ما، مردی میان‌سال از راه می‌رسد.
 
او خود را صاحب این انبار معرفی می‌کند و می‌گوید: من یک فروشگاه لوازم قنادی در خیابان مصلی دارم و اینجا هم فقط انباری برای آرد و دیگر لوازم قنادی است و چیزی دیدنی در آن وجود ندارد. اما ورود به خانه، حقیقت چیز دیگری را ثابت می‌کند. حیاط خانه تبدیل به انباری پر از گرد‌های سفید شده است. گوشه‌ای از حیاط چند دستگاه موتورسیکلت وجود دارد که نشان می‌دهد چند نفر در خانه حضور دارند.

این کیسه‌ها چیست؟ مرد دستپاچه توضیح می‌دهد: این‌ها همه برای قنادی است. این آرد‌ها را از بازار آزاد خریده‌ام و فاکتورهایش را هم دارم. کیسه‌های آن طرف، گلوتن است که برای افزایش کیفیت خمیر استفاده می‌شود. درمیان حرف‌های مرد به‌سوی در قفل‌شده ساختمان می‌رویم که این موضوع او را آشفته می‌کند. رسیدن بازرسان سازمان صنعت و معدن و تجارت، دیگر امید مرد را ناامید می‌کند و از آنجا تصمیم می‌گیرد چهره‌ای دیگر از خود نشان دهد.

او با کنار کشیدن یکی از مامور‌های اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه مقداد، تلاش می‌کند به هر نحوی آن‌ها را از ادامه بازرسی منصرف کند و وقتی به بی‌نتیجه بودن کارش پی می‌برد، برگ تازه‌ای را رو می‌کند.
او در ادامه اظهار می‌کند که کلیدهایش را جا گذاشته است، اما در مقابل اصرار ماموران، به یکی از کارگرهایش تلفن می‌زند. با آمدن مرد جوان، دعوای زرگری شاگرد و صاحب‌کار شروع می‌شود که‌ای وای کلید‌ها اشتباه هستند و معلوم نیست کجا گم شده‌اند. اما وقتی نیرو‌های سپاه با گرفتن حکم ورود از قاضی، قصد باز کردن در را دارند، ناگهان کلید از جیب صاحب انبار پیدا می‌شود و پرده نهایی از تخلفات این فرد کنار می‌رود.


خروج کارگر‌ها از در پشتی

با ورود به ساختمان متوجه می‌شویم که در این مدت، همه کارگر‌ها از در پشتی ساختمان خارج شده‌اند. کیسه‌های پر و خالی پودر شیرخشک ۲۵ کیلویی، کیسه‌های نشاسته، آرد‌های ریخته‌شده بر روی زمین، کیسه‌های پر و خالی گلوتن، چند عدد بیل و چند دستگاه دوخت کیسه، اولین صحنه‌ای است که با ورود به طبقه اول ساختمان با آن روبه‌رو می‌شویم.

پودر‌های سفید برای ترکیب با یکدیگر روی زمین ریخته شده اند. با دیدن چند بیل در گوشه‌وکنار ساختمان، می‌توانیم نحوه مخلوط شدن و انتقال این اقلام به کیسه‌ها و پاکت‌های جدید را تصور کنیم. اگر بخواهیم به‌صورت خلاصه برایتان بگوییم، در این مکان پودر گلوتن که این روز‌ها زمینه آن در بازار بسیار کم شده است، با آرد مخلوط و در کیسه‌های قلابی گلوتن خالص ریخته می‌شود. این کیسه‌ها با نصب مارک اصلی آن‌قدر خوب جعل شده‌اند که شاید هرکسی با دیدن آن‌ها به محصول داخلش اطمینان کند. از شماره ثبت و آرم استاندارد بگیرید تا آرم سلامت به‌همراه سه شماره تلفن پیگیری، همه روی بسته‌ها چاپ شده است. اما در تماس با هر سه شماره، با پاسخ «شماره موردنظر در شبکه موجود نمی‌باشد»، مواجه می‌شویم.

پاکت‌های کاغذی بزرگ و خالی پودر شیرخشک، گوشه دیگری از سالن را پر کرده‌اند. شماره روی پاکت‌ها این‌بار درست است. صاحب این محصول، فروش پاکت خالی محصولات خود به دیگران را رد می‌کند و می‌گوید: این بسته‌ها بی‌شک جعلی هستند. در این مکان پودر شیرخشک که علاوه‌بر استفاده در قنادی‌ها برای پودر‌های پرورش اندام و مصرف خوراکی نیز استفاده می‌شود، با نشاسته مخلوط و در پاکت‌های جعلی یک برند معتبر خراسانی، ریخته می‌شده است.


فرار از صحنه جرم

طبقه دوم خانه را هم بررسی می‌کنیم. استراحتگاه همان کارگر‌هایی است که با رسیدن ما از در پشتی ساختمان گریخته بودند. در همین گیرودار شناسایی کالاها، صاحب انبار به بهانه صحبت با تلفن، از خانه خارج می‌شود و دیگر بازنمی‌گردد.

اما به‌گفته یکی از نیرو‌های اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه مقداد، فروشگاه و شماره تلفن همراه این فرد خاطی، مشخص است و به‌زودی با پیگیری قضایی، احضار و به تخلفات او رسیدگی خواهد شد.

در بررسی‌های ابتدایی با حضور بخشعلی بیاتی، رئیس اداره بازرسی و کشف کالای قاچاق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی، بازرسان این سازمان، مامور‌های اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه مقداد، نماینده دانشگاه علوم‌پزشکی و نیرو‌های اماکن، حدود ۳۰ تن گلوتن اصلی و تقلبی وشیر خشک آماده تقلبی و اصلی از این انبار کشف و پس از آن، این خانه تقلبی پلمب می‌شود.
 
رئیس اداره بازرسی و کشف کالای قاچاق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی در این باره به شهرآرا می‌گوید: ۴ هزار و ۱۲۵ کیلو گلوتن تقلبی آماده فروش، ۱۲ تن و ۱۷۵ کیلو گلوتن دیگر و هزار، ۷۵۰ کیلو شیر خشک تقلبی، ۱۱ تن و ۸۵۰ کیلو گلوتن اصلی و ۳ تن و ۵۲۰ کیلو مواد اولیه آرد بخشی از کشفیات این انبار است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}