پوینت گاردهای باتجربه فرشته نجات مهرام نتایج تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا+ ویدئو گل‌ها| تساوی فولاد و تراکتور مقابل رقبا درخشش داورپناه در شب باخت آبادانی‌ها نتیجه دیدار پرسپولیس ایران و الوحده امارات+ ویدئو گل| برد ناپلئونی به لطف سیدجلال سلیمانی: بنای مهرام براساس کار تیمی است| شاهین طبع خروجی که می‌خواهد را از لیگ استخراج می‌کند مدیرعامل شهرداری گنبد: از بازیکنان جدا شده حداقل توقع خداحافظی داشتم مذاکره پیکانی‌ها با یلی و فیاضی سرعتی زن والیبال هم راهی لهستان می‌شود؟ سعودی‌ها زمین اصلی را به استقلال ندادند| بازی در زمین ۲ ورزشگاه ملک عبدالله! طارمی جایزه پوشکاک را قیچی کرد| توفان مهدی در قاره سبز معمای عجیب مهدی طارمی در فوتبال| شاگرد هالیوودی علی دایی! برگزاری مراسم ۱۰۰ روز مانده به المپیک توکیو ساعت دیدار پرسپولیس و الوحده| به یاد طارمی، به یاد رفیعی مخالفت ۷۰ درصدی شهروندان ژاپنی با برگزاری المپیک توکیو امیدواری پیشکسوت خراسانی دوومیدانی به موفقیت حدادی در المپیک قاب خاطره | تیم فوتسال فرش آرا در سال ۱۳۷۳ نوستالژی | پیروزی پیام گچ در روز غافل‌گیری پارس‌خودرو پایان غیررسمی لیگ برای فرش‌آرا لیگ یک تحت تاثیر سرمربی مشهدی| مهاجری و مس؛ همچنان در صدر
خبر فوری
وعده مسئولان برای حمایت از شهرخودرو| شهر یارِ «شهرخودرو»
حمایت شهردار مشهد از نماینده فوتبال استان در دیدار عصرانه با مهدی رحمتی و شاگردانش عصر روز گذشته در تمرین این تیم علنا اعلام شد.
مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛ میز عصرانه گوشه زمین به پا می‌شود. بازیکنان کمی آن‌طرف‌تر پا‌به‌توپ می‌شوند و با انگیزه‌های متفاوت خودشان را آماده می‌کنند. مدیران شهری با آقای سرمربی سر یک میز می‌نشینند و کافی می‌خورند. دوربین‌های عکاسان و قلم اصحاب رسانه هم در حال ثبت و ضبط این صحنه هستند. تمرین روز گذشته تیم فوتبال شهرخودرو مشهد پیش از دیدار امروز برابر پیکان در چهارچوب هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال که قرار است از ساعت‌۱۵ در ورزشگاه امام‌رضا (ع) برگزار شود، متأثر از حضور شهردار مشهد، رئیس هیئت فوتبال و جمعی از مدیران این باشگاه بود. حوالی ساعت‌۱۴ آدینه بود که اتومبیل شخصی شهردار مشهد و رئیس هیئت فوتبال در محل تمرین عنابی‌های مشهدی در زمین شماره‌۲ ورزشگاه امام‌رضا (ع) ایستاد. سیدمهدی رحمتی، سرمربی شهرخودرو، به‌همراه جواد وطن‌خواه، سرپرست این باشگاه، به استقبال این دو رفتند.

۲ سال پیش در چنین‌موقعیتی...

رحمتی با صدای سوتش بازیکنان را گرد هم می‌آورد و محمدرضا کلائی هم به‌همراه اصولی و وطن‌خواه به حلقه آن‌ها اضافه می‌شوند. کلائی خدا‌قوت می‌گوید و رحمتی هم این حضور را مایه دلگرمی می‌خواند. با‌این‌اوصاف لا‌به‌لای تعارفات و خوش‌و‌بش‌ها، شهردار مشهد حرف‌های امیدوارکننده‌ای می‌زند: ۲ سال پیش بود که در موقعیتی تقریبا مشابه همه دستگاه‌ها پای کار آمدند که خدا‌را‌شکر جواب این همدلی را هم گرفتیم و امروز هم من این احساس را دارم که دوباره همه دست به دست هم دادند تا مشکلات این تیم حل‌و‌فصل شود.
صحبت شهردار بر دل هوادارانی که جسته‌گریخته خودشان را به درب ورودی محل تمرین رسانده بودند، می‌نشیند و یکی‌شان می‌گوید: انشاءا....

عبور از سرازیری دوم با پیکان

شهردار مشهد به رحمتی نگاه می‌کند و می‌گوید: فکر می‌کنم الان دیگر مشکلات تیم در سرازیری افتاده و فقط یک سرازیری دومی هم هست که شما فردا باید با پیروزی بر پیکان از آن عبور کنید.
سرمربی شهرخودرو نیز که این‌روز‌ها بدجور پیگیر ماجرا‌های خارج از مستطیل سبز است، از جانب بازیکنان به شهردار قول می‌دهد که با تمام وجود و توان، مقابل پیکان به میدان بروند تا دل مردم را شاد کنند. رحمتی می‌گوید: اگر حمایت شما باشد، ما کارمان را می‌کنیم و مطمئنم این بچه‌ها هر کاری می‌کنند تا دل مردم مشهد را شاد کنند.

حل اصولی تلاطم‌ها با روابط بروکراتیک

احسان اصولی، رئیس هیئت فوتبال، که حالا دیگر کرسی‌دار عضویت هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال است، در جمع شهرخودرویی‌ها می‌گوید: مشکلات برو‌کراتیک بر سر راه انتقال امتیاز شهرخودرو حل شد و امیدوارم تلاطم‌ها اثری روی نتایج تیم نداشته باشد. او که به اذعان مهدی رحمتی در چند هفته اخیر بدجور پیگیر مسائل تیم بوده است، درباره سرمربی شهرخودرو نیز اذعان می‌کند: باید از رحمتی تشکر کنم، چون او فراتر از وظایف سرمربیگری این تیم پیگیر مشکلات بوده و این برای ما خیلی ارزشمند است.

۴۰۰‌هزار دلار و مسئله «فرشاد» و «امین»

صدای دغدغه‌ها پشت درِ ورودی محل تمرین عنابی‌پوشان که دیروز فسفری به تن داشتند، به گوش می‌رسید. کافی بود چرخی میان هوادارانی بزنیم که تیفوسی و نگران وضعیت تیمشان بودند. یکی توی گوش دیگری می‌گفت طلب «میروسلاو» چه می‌شود؟ و دیگری بابت قاسمی‌نژاد و فرجی نگران بود. جواد وطن‌خواه، سرپرست باشگاه شهرخودرو، در پایان جلسه تمرینی روز گذشته عنابی‌ها در‌این‌باره می‌گوید: طلب بازیکن خارجی ما ۵۰‌هزار تا بوده که متأسفانه بعد از شکایت و با جریمه فیفا به ۴۰۰‌هزار دلار رسیده است.
 
ما یکی‌دو روز فرصت داریم تا لایحه دفاعی‌مان را به فیفا بفرستیم و با توجه به مستنداتی که داریم، به برگرداندن رأی بسیار خوشبینیم. وی درباره شایعات نهایی‌شدن پیوستن قاسمی‌نژاد به استقلال و فرجی به پرسپولیس توضیح می‌دهد: با توجه به شرایط خاص باشگاه، ما کمیته‌ای متشکل از اداره کل، هیئت فوتبال، سرپرست و کادر فنی باشگاه شهرخودرو تشکیل دادیم و هر اتفاقی مبنی‌بر نقل‌و‌انتقالات بخواهد بیفتد، باید ابتدا در این کمیته مطرح و تعیین‌تکلیف شود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که امین قاسمی‌نژاد و فرجی با استقلال و پرسپولیس تمام کردند؛ اما بنا بر خواسته رحمتی به مشهد آمدند تا در بازی پیکان این تیم را همراهی کنند و روز یکشنبه برای کار‌های نهایی قراردادشان به تهران بروند. البته برخی منابع هم مدعی‌اند هر ۲ بازیکن به‌خاطر مذاکره خارج‌از‌قواعد با سرخابی‌ها مورد غضب رحمتی هستند و شاید در کار انتقالشان وقفه بیفتد.

شهر یارِ «شهرخودرو»

تفاهم بعد از شایعات پولی!

انتشار خبر کمک پانزده میلیاردی استانداری خراسان‌رضوی به شهرخودرو طی ۴۸ ساعت گذشته، آن‌قدر عجیب بود که باور‌کردنش از پذیرش معاهده ۱+۵ هم سخت‌تر بود. با‌وجود‌این شهردار مشهد دیروز در تمرین شهرخودرو قول‌هایی را به رحمتی و بازیکنان داد. در این چای عصرانه شهردار به رحمتی می‌گوید که مشکلات ورزشگاه امام‌رضا (ع) حل می‌شود و اگر باز هم مشکلی بود، به او بگویند تا با رایزنی مسائل را حل‌و‌فصل کند. البته گفته می‌شود فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، روز قبل توانسته است با مسئولان مؤسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی به توافقاتی برسد و فعلا مشکلی بابت انجام بازی‌های شهرخودرو در ورزشگاه امام‌رضا (ع) و استفاده از زمین تمرینی این مجموعه نباشد.

عبور از بحران، سوار بر پیکان

تیم‌های دهم و دوازدهم جدول رده‌بندی درحالی امروز در ورزشگاه امام‌رضا (ع) به‌مصاف یکدیگر می‌روند که تاکنون در تاریخ لیگ برتر ۱۱ بار به‌مصاف هم رفتند؛ یازده مصافی که با ۴ پیروزی مشهدی‌ها، ۲ برد تهرانی‌ها و ۵ تساوی همراه بوده است. شاگردان مهدی رحمتی بعد از تمرین متفاوتی که با حضور مدیران شهری روز گذشته داشتند، حالا انگیزه‌های زیادی برای عبور از بحران با غلبه بر پیکان دارند. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند همان‌طور که محمدرضا کلائی، شهردار مشهد عنوان کرد، فرصت برای جبران امتیاز‌های از‌دست‌رفته و بازگشت به جایگاه واقعی و شایسته تیمشان در نیم‌فصل دوم، باقی است. ۳‌امتیاز دیدار خانگی برابر پیکان می‌تواند نشاط و امید را به اردوی عنابی‌ها بازگرداند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}