خبر فوری
اعترافات مردی که نامادری جوان خود را به قتل رساند | کارش را با پتوی مسافرتی یکسره کردم
چهارشنبه هفته گذشته بود که مردی میان‌سال جسد خون‌آلود خواهرزاده جوانش را در خانه شوهر مرحومش پیدا کرد و موضوع را به پلیس گزارش کرد.
مهدی قرآنی | شهرآرانیوز؛

روز بیستم از ماه آخر

چهارشنبه هفته گذشته بود که مردی میان‌سال جسد خون‌آلود خواهرزاده جوانش را در خانه شوهر مرحومش پیدا کرد و موضوع را به پلیس گزارش کرد. اعلام این خبر خیلی زود پای عوامل انتظامی را به محل حادثه واقع در منطقه امامیه مشهد کشاند و طولی نکشید که گزارش این پرونده با طرح فرضیه قتل به بازپرس جنایی دادسرای مشهد اعلام شد. قاضی زرقانی پس از دریافت این گزارش به همراه تیم جنایی خود در محل وقوع جرم حاضر شده و به بررسی اولیه صحنه جنایت پرداخت.

از شواهد امر پیدا بود که مقتول با فرد یا افرادی درگیر شده است. پارگی گلو و کبودی صورت مرحوم نیز مهر تأییدی بر این فرضیه بود که قاضی پرونده در دستوری ادامه تحقیقات را تا روشن شدن زوایای پنهان ماجرا بر عهده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی مرکز استان خراسان رضوی گذاشت.
از سوی مقابل جسد نیز برای علت دقیق مرگ در اختیار عوامل پزشکی قانونی قرار گرفت. تحقیقات این پرونده مراحل اولیه خود را طی می‌کرد که نتیجه معاینات کارشناسان پزشکی قانون اعلام و مشخص شد که متوفی به دلیل پارگی شریان اصلی خون در ناحیه گردن ناشی از ضربه شدید شیء برنده (چاقو) و انسداد راه تنفسی ناشی از خفگی جان خود را از دست داده است.


در بیست‌ودومین روز اسفند

تحقیقات این پرونده جنایی ادامه داشت و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی با به دست آوردن چند سرنخ نه چندان مهم مدام به طرح فرضیه‌هایی از ارتکاب این جرم خشن و نیز علت و انگیزه قتل می‌پرداختند تا اینکه در میان ابهامات این پرونده رد پایی از یک اختلاف خانوادگی پیدا شد.
سرنخی مهم که نشان از درگیری چند شب پیش مقتول با پسر ناتنی خود در محل ارتکاب قتل داشت. از آنجا که هنوز پرونده شکایت مقتول از فرزند ناتنی‌اش در کلانتری قاسم‌آباد مشهد باز بود، کارآگاهان پلیس بلافاصله با در جریان قرار دادن قاضی زرقانی به کلانتری قاسم‌آباد رفتند و پرونده این درگیری را مورد بررسی قرار دادند.

از شواهد و مستندات این پرونده مشخص بود که مردی پنجاه‌وپنج‌ساله به خانه مادر ناتنی خود رفته و او را مورد ضرب و شتم قرار داده است و موضوع این درگیری هم با ورود دایی مقتول به کلانتری کشیده شده است.
تیم رسیدگی‌کننده پرونده با این احتمال که ممکن است مرد پنجاه‌وپنج‌ساله در این قتل نقش داشته باشد او را روز جمعه بیست‌ودوم اسفند با دستور قضایی بازداشت و به مقر فرماندهی خود منتقل کردند.


طلوع حقیقت در روز بیست‌وچهارم

تنها مظنون پرونده، اما مدعی بود که خطایی از او سر نزده و درست است از نامادری‌اش دل خوشی نداشته، اما راضی به مرگش هم نبوده است. انکار‌های این مرد میان‌سال که برخی از اظهاراتش ضد و نقیض داشت، فرضیه نقش او در این جنایت را پر رنگ‌تر می‌کرد تا جایی که این فرد روز گذشته پس از انتقال به دادسرای مرکز استان خراسان رضوی در برابر قاضی زرقانی به حرف آمد و به قتل مادر ناتنی‌اش اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش گفت: مقتول زن پدرم بود. دو ماه پیش که پدرم فوت کرد برادر‌ها و خواهرانم از او خواستند تا خانه پدرمان را خالی کند، اما او (متوفی) مدعی شد که دو دانگ از خانه پدرمان به نام اوست. اختلاف خانواده با نامادری‌ام بالا گرفته بود تا اینکه چند شب پیش به سراغش رفتم و مجدد از او خواستم خانه را خالی کند. جر و‌بحثمان بالا گرفت که او را کتک زدم. مقتول با همراهی دایی‌اش به کلانتری قاسم‌آباد رفتند و از من شکایت کردند. همه وجودم انتقام بود. هرطور بود می‌خواستم این زن را سرجایش بنشانم. شامگاه سه‌شنبه ۱۹ اسفند برای چندمین بار به سراغش رفتم، اما وقتی فهمید که من پشت در هستم، در را برایم باز نکرد. خودم را از روی دیوار بالا کشیدم و به روی پشت‌بام رفتم و بعد هم داخل زیر زمین مخفی شدم.

مرد پنجاه‌وپنج ساله ادامه داد: صبح روز بیستم شیشه پنجره اتاق را شکستم و خودم را داخل خانه انداختم. متوفی با دیدن من به شدت ترسیده بود. جر و بحثمان بالا گرفته بود. نمی‌دانم چه شد که داخل آشپزخانه رفتم و یک چاقو برداشتم و با آن ضربه‌ای به گردنش زدم. نفسش به شماره افتاده بود. خون روی فرش شتک کرده بود. به شدت ترسیده بودم، اما باید کارش را یکسره می‌کردم. او همان‌طور تلاش می‌کرد که راهی به بیرون پیدا کند که یک پتوی مسافرتی را دور گردنش انداختم و خفه‌اش کردم. متهم به فرارش از خانه اشاره کرد و گفت: بعد از اینکه متوجه شدم که زن پدرم نفس ندارد دست‌های خون‌آلودم را شستم و از محل فرار کردم. درباره این موضوع هم هیچ حرفی با اعضای خانواده نزدم. از آنجا که کسی مرا ندیده بود و مدارکی هم علیه من وجود نداشت با خودم گفتم موضوع جنایت را انکار می‌کنم، ولی به دام افتادم و حقیقت ماجرا هم برملا شد.


متهم راهی زندان شد

قاضی ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه دو مشهد روز گذشته در تشریح دیگر ابعاد این پرونده به شهرآرا گفت: متهم بعد از ایراد یک ضربه کاری با چاقوی آشپزخانه به گردن مقتول در حالی که هنوز جان داشته او را با پتوی مسافرتی خفه کرده است.
بازپرس حسن زرقانی افزود: آلت قتاله از سوی کارآگاهان پلیس کشف و متهم نیز پس از اقرار صریح به جرمش با قرار متناسب قضایی راهی زندان شد. تحقیقات این پرونده تا روشن شدن همه زوایای پنهان این ماجرا همچنان ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}