نرخ بیکاری به ۹.۶ درصد رسید نان در مدار اصلاح قیمت ارزش سهام عدالت امروز ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ | سهام عدالت کمی رشد کرد ارز نمی‌تواند کالایی برای سرمایه گذاری باشد شاخص کل بورس امروز ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ | رشد ۲۱ هزار واحدی شاخص بورس قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ درباره محمد خیامی و نخستین کارخانه خودرو سازی پیکان که پایه‌های آن در مشهد شکل گرفت قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ + جدول کالا‌های ارزان یا دلار لرزان؟ محصولات خودروسازی «زامیاد» ۱۵ تا ۳۷ میلیون تومان گران شد پیش بینی بورس ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ارزش سهام عدالت امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ پیش‌بینی قیمت طلا فردا سه‌شنبه۲۱ اردیبهشت کاهش هزینه زمین یکی از راهکار‌های خانه‌دار شدن مردم شاخص کل بورس امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | رشد ۵ هزار واحدی شاخص بورس قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نرخ ارز باز هم کاهش می‌یابد آغاز طرح پیش‌فروش ۵ محصول سایپا به مناسبت عید فطر از ساعت ۱۰ صبح امروز ۲۰ اردیبهشت ماه ضرر ۳۵۰ میلیاردی کرونا به اصناف خراسانی
خبر فوری
۳۳ هزار جویای کار در مراکز کاریابی خراسان رضوی ثبت نام کردند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در سال گذشته، ۳۳۲۶۰ نفر کارجو در در کاریابی‌ها استان ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۰۳۹۰ نفر بکار گرفته شده اند.
طنین همتی|شهرآرانیوز، حمیدرضا پناه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان، در نشست خبری ظهر امروز به‌مناسبت هفته کار و کارگر در مشهد اظهار کرد: در سال ۹۹ تعداد کل مقرری‌بگیران بیمه بیکاری ۱۷ هزار و ۱۷ نفر بوده که نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است. همچنین آماری قطع مقرری بیمه بیکاری در این سال ۹۴۴۸ نفر بوده که نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد کم شده است. ۳۷۶۴ نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری اشتغال مجدد یافته‌اند که نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد افزایش یافته است.

۳۳ هزار جویای کار در سال ۹۹ در خراسان‌رضوی

وی گفت: در استان حدود ۵۵ کاریابی داخلی و ۱۶ کاریابی خارجی وجود دارد. در سال ۹۹، ۳۳ هزار و ۲۶۰ نفر کارجو در کاریابی‌های استان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۹۰ نفر به کار گرفته شده‌اند.
وی درباره عملکرد استان درزمینه اجرای طرح معافیت بیمه کارفرما گفت: در سال ۹۹ این عملکرد برای ۷۶۰ نفر اعمال شده است.

صدور ۱۲۶۳ مجوز مشاغل خانگی درسال ۹۹

پناه درباره فعالیت مشاغل خانگی در استان اظهار کرد: حدود ۱۲۶۳ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۹ در استان صادر شده که ۹۷۷ مجوز به مشاغل خانگی مستقل و ۲۸۶ مجوز به مشاغل خانگی پشتیبان مربوط بوده است.
وی افزود: همچنین به ۴۸۱ متقاضی پشتیبان مشاغل خانگی به مبلغ ۱۴ میلیارد و ۵۵۲ میلیون تومان در سال ۹۹ تسهیلات پرداخت شده که منجر به ایجاد ۳۲۴۱ اشتغال زیر پوشش شده است.

سهمیه ابلاغی مشاغل خانگی خراسان‌رضوی در سال ۹۹ درمجموع ۱۲ میلیارد تومان است که همه این مبلغ به بانک‌های عامل استان تخصیص یافته است و مبلغ ۱۱ میلیارد و ۲۶۱ میلیون تومان آن به متقاضیان پرداخت شده است.

وی در این گزارش درباره سهم استان از محل اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: مبلغ ابلاغی برای اشتغال روستایی حدود ۷۴۹ میلیارد و ۴۱۹ میلیون تومان بوده و مبلغ تخصیص‌یافته اشتغال روستایی ۷۴۰ میلیارد و ۱۱۹ میلیون تومان بوده است.

حمیدرضا پناه درباره عملکرد استان درزمینه پرداخت تسهیلات کرونا در سال ۹۹ یادآور شد: سهم استان از تسهیلات کرونا ۱۳۸۸ میلیارد تومان بوده است و تسهیلات درخواستی حدود ۸۳۵ هزار و ۵۸۷ میلیارد تومان که از این میزان ۶۹۷ هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان پرداخت شده است که منجر به ۶۲ هزار و ۱۲۴ نفراشتغال شده است.
 

نرخ بیکاری خراسان رضوی در زمستان ۹۹، ۷ درصد بوده است

 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی درباره نرخ بیکاری استان اظهار کرد: نرخ بیکاری استان براساس نتایج طرح آمارگیری زمستان سال ۹۹، ۷ درصد بوده است که ۲.۷ درصد کمتر از میانگین کل کشور و ۱.۹ درصد کمتر از زمستان سال ۹۸ بوده است.

پناه افزود: همچنین نرخ مشارکت اقتصادی استان براساس نتایج طرح آمارگیری زمستان ۹۹، ۴۲ درصد بوده که ۱.۱ درصد بیشتر از میانگین کشور بوده و ۱.۹ درصد نسبت به زمستان ۹۸ کم شده است. همچنین نسبت اشتغال استان خراسان‌رضوی در سال ۹۹، ۳۹.۱ درصد بوده است.
 

تعاونی های استان باید به سمت تعاونیهای نوع جدید و دانش بنیان حرکت کنند

این مقام مسئول درباره وضعیت تعاونی‌ها در پاسخ به سؤال خبرنگاری که گفت تعاونی‌ها در استان وضعیت خوبی ندارند، اظهار کرد: فعالیت تعاونی‌ها در استان وضعیت خوبی دارد، اما باید به‌سمت نوع جدید هدایت شود. نگاه ما به تعاونی نگاه سنتی و خانوادگی نیست و نگاه امروز به تعاونی‌ها نگاه نوع جدید است و تعاونی‌ها باید به‌سمت فعالیت‌های دانش‌بنیان حرکت کنند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۹ در خراسان‌رضوی ۱۸۴ تعاونی و اتحادیه با سرمایه‌ای معادل ۳۱۲ میلیارد ریال تشکیل شده است. تعداد اعضای تعاونی‌ها نیز ۲۰۷۷ نفر با ایجاد شغل برای ۶۱۶۷ نفر است.

پناه افزود: اکنون در خراسان‌رضوی ۷۲۹۲ تعاونی و اتحادیه فعال با سرمایه‌ای معادل ۴۴۶۸ میلیارد ریال وجود دارد. تعداد اعضای تعاونی ۴ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۶۲۰ نفر با ایجاد فرصت شغلی برای ۱۲۰ هزار و ۴۷۸ نفر است.

به گفته وی در سال ۹۹ تعداد حوادث بررسی‌شده در استان برابر با ۹۴۸ حادثه بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است. در این سال تعداد حوادث در استان ۷۰۳ حادثه بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کم شده است.
 

۱۱ هزار کارگر ساختمانی در انتظار بیمه

پناه در ادامه تعداد کارگران ساختمانی در استان را ۱۴۲ هزار نفر عنوان کرد و افزود: تعداد کل کارگران ساختمانی در انتظار بیمه تامین اجتماعی ۱۱۰۰۰ نفر است. تاکنون ۵۴۹۸۲ نفر کارگر ساختمانی بیمه شده است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی یادآورشد: همچنین شناسایی و پرداخت یارانه معیشتی به ۵ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۱ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۱۵۴ خانوار در خراسان رضوی ویژه خانوار‌های متقاضی و آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اختصاص داده شد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}