خبر ویژه

۱۴ نمایش در انتظار اجرا

  • کد خبر: ۷۱۵۹
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
۱۴ نمایش در انتظار اجرا
رئیس انجمن هنر‌های نمایشی استان از وضعیت اجرا‌ها پس از ماه صفر خبر داد
زوزنی - چند سالی است در ماه‌های محرم و صفر صحنه‌های تئاتر مشهد شاهد اجرای نمایش هستند. امسال هم همانند سال‌های گذشته تماشا خانه‌های شهرمان، میزبان علاقه‌مندان به هنر‌های نمایشی بوده اند. در این دو ماه گذشته هرچند اغلب نمایش‌ها آیینی بودند، توانستند درکنار سایر اجرا‌ها در گونه‌های اجتماعی، بیش از ۲۵ میلیون تومان بفروشند. در این دو ماه حتی چندین مجلس تعزیه هم در مشهد اجرا شد که این هنرنمایی هنرمندان مشهدی با استقبال همشهریانشان روبه رو بود. نمایش‌هایی همچون «بازجویی ها»، «شب حادثه»، «به روی نی»، «درخت سخن گو» و... از نمایش‌هایی هستند که پیش‌تر به روی صحنه رفته اند. با پایان یافتن عزاداری‌های دهه آخر صفر، رخت عزا هم از تن تئاتر مشهد بیرون خواهد آمد و آثاری که چند ماه مشغول تمرین بوده‌اند، برای اجرا به روی صحنه می‌روند؛ تئاتر‌هایی در گونه‌های مختلف از نویسندگان داخلی و خارجی که کارگردانان مشهدی تئاتر، ساخت آن را برعهده داشته اند.


به گفته آرش خیرآبادی، رئیس انجمن هنر‌های نمایشی استان خراسان رضوی، نمایش «پشت دیوار کشتارگاه» به کارگردانی رضا صابری، «آرایشگر» به کارگردانی محمد نیازی، «ویولن مرگ» به کارگردانی مهدی شمس، «باغ وحش شیشه ای» به کارگردانی سعید نمایی و «بوفالوی آمریکایی» به کارگردانی امیرحسین رحیمی ازجمله آثار نمایشی هستند که برای اجرا در هفته‌های آینده قطعی شده اند. همچنین خیرآبادی گفت که نزدیک به ۱۴ تقاضا برای اجرا به انجمن هنر‌های نمایشی استان رسیده است که نیمی از این تعداد، متن و اجرای مشخص دارند و اکنون بازبینی شان انجام می‌شود. هرکدام از نمایش‌های متقاضی که بتوانند شرایط لازم برای اجرا را به دست بیاورند، در سالن‌های اصلی تئاتر شهر، بهار و سایر تماشاخانه‌های مشهد به روی صحنه خواهند رفت.


به‌گفته خیرآبادی، باتوجه به نزدیک بودن زمان برگزاری جشنواره تئاتر استانی، اجرای تئاتر‌های روی صحنه از ۲۷ تا ۳۰ آبان متوقف و اجرا‌ها از سر گرفته خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}