خبر ویژه

مخالفت تأسیسات با تغییر میزبانی مشهدی‌ها

  • کد خبر: ۷۳۹۳
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷
برنامه دور رفت ۲ نماینده مشهد در لیگ برتر هندبال بانوان اعلام شد
پانزدهمین دوره لیگ برتر هندبال بانوان ایران، تا چند روز دیگر آغاز می‌شود و روز گذشته، کمیته مسابقات فدراسیون نیز برنامه دور رفت را به‌طور کامل اعلام کرد. برنامه‌ای که تغییراتی داشت که به سود مشهدی‌های لیگ بود، اما واکنش مدعی قهرمانی در فصل گذشته را به همراه داشت. ۱۳ شهریور، قرعه‌کشی لیگ برتر در فدراسیون، با حضور نمایندگان ۸ تیم حاضر در لیگ برگزار شد. اصغر سهمی، چهره آشنای هندبال خراسان به‌عنوان نماینده باشگاه اشتادسازه و ملیحه نوری مربی فصل پیش مشهد، به‌عنوان نماینده تیم هیئت طرقبه و شاندیز، در قرعه‌کشی حاضر شده بودند البته در آن زمان، تیم طرقبه شاندیز حامی مالی نداشت که پس از مدتی از تیم ارشیاشید طرقبه و شاندیز رونمایی شد و با پایان مهلت نقل و انتقال بازیکنان و فرارسیدن ۱۰ مهر، تیم‌ها از ترکیب اصلیشان رونمایی کردند. موضوع جالب این است که حضور دو تیم از مشهد، به لیگ امسال رونق داده است.

برنامه مشهدی‌ها در دور رفت
رقابت‌های هفته نخست لیگ، جمعه ۳ آبان آغاز می‌شود. در هفته نخست و ساعت ۱۳:۳۰، اشتادسازه مشهد، در خانه میزبان ذوب آهن است. ارشیاشید طرقبه و شاندیز نیز در هفته نخست، ساعت ۱۱ در اصفهان به مصاف سپاهان می‌رود. در هفته دوم، ۱۰ آبان ساعت ۱۱، تاسیسات دریایی میزبان اشتادسازه است و ارشیاشید، در خانه با شهید شاملی کازرون رقابت می‌کند. ۱۷ آبان، هفته سوم پیگیری خواهد شد و اشتادسازه مشهد، ساعت ۱۳:۳۰ میزبان فولاد سپاهان است و ارشیاشید هم در خانه حریف، به مصاف نفت و گاز گچساران می‌رود. در چهارمین هفته ۲۴ آبان، ارشیاشید در مشهد میزبان هیئت هندبال کیش است و اشتادسازه هم بیرون از خانه، با شهید شاملی کازرون بازی می‌کند. هفته‌های پنجم و ششم نیز برای ارشیاشید با یک دیدار خانگی و یک بازی بیرون از خانه با تاسیسات دریایی و ذوب آهن همراه است و اشتادسازه نیز بیرون از خانه، با نفت و گاز گچساران دیدار می‌کند و در خانه، از هیئت کیش میزبانی خواهد کرد. آخرین هفته دور رفت لیگ برتر هندبال، از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است و دربی هندبال بانوان مشهد، ۲۲ آذر برگزار خواهد شد و حریفان همشهری به مصاف یکدیگر می‌روند.

مخالفت با تغییر میزبانی مشهد
البته این برنامه مخالفانی هم داشت، زیرا تیم تاسیسات دریایی که در هفته اول و دوم لیگ میزبان است، اعتراض شدیدی به جدول مسابقه‌ها دارد. بر اساس اعلام اولیه برنامه بازی‌ها، اشتادسازه قرار بود در هفته نخست میهمان باشد و در هفته دوم در مشهد از تاسیسات دریایی میزبانی کند که منجر به همزمانی میزبانی دو تیم مشهدی می‌شد که با تصمیم کمیته مسابقات فدراسیون، جابه‌جا شد. مهسا معتمدی، سرمربی تیم تاسیسات دریایی می‌گوید: روزی که قرعه‌کشی برگزار شد، فدراسیون اعلام کرد تیم اول دست نمی‌خورد یعنی یکی درمیان میزبان و میهمان است، اما این برنامه، تغییر کرد. ما ۲ بازی اول میزبان هستیم و این موضوع دور برگشت به ضرر تیم ماست. من اعتراضم را شفاهی اعلام کردم، اما هنوز به‌طور کتبی نامه نداده‌ایم. نمی‌دانم چرا تغییرات صورت گرفت. اگر قرار بود هر اتفاقی بیفتد، روز قرعه‌کشی اعلام می‌کردند نه اینکه ۲ هفته پیش از مسابقه بفهمیم. برنامه تمرینی ما هم دستخوش تغییر می‌شود. سرمربی تاسیسات درباره شایعاتی مبنی بر کناره‌گیری از لیگ تصریح کرد: مسئولان باشگاه هم شاکی هستند، چون ما بلیت هم برای سفر به مشهد گرفته‌ایم و در صورت لغو این سفر، باشگاه متحمل ضرر می‌شود.

افتخاری: در مشهد دچار مشکل می‌شدیم
اما رئیس کمیته مسابقات فدراسیون هندبال، در پاسخ به این اعتراض‌ها گفت: اگر قرار باشد در مشهد ۲ میزبانی داشته باشیم، در این صورت ابتدا خبرنگاران دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند همزمان در یک سالن حضور داشته باشند. همچنین از نظر داوری دچار مشکل می‌شویم. از نظر پزشک، عوامل اجرایی مانند حراست و تماشاگر هم برای ما مشکلاتی به وجود می‌آید. مگر هندبال بانوان چقدر تماشاگر دارد که ۲ مسابقه همزمان هم در یک شهر برگزار شود؟ سیدحسن افتخاری افزود: جدول مسابقات بانوان کاملا قانونی است این اعتراض فقط از سوی تاسیسات دریایی بوده، چون آن‌ها فقط خودشان را می‌بینند و کاری به هندبال کل کشور ندارند. همه تیم‌ها در دور رفت، ۴ میهمانی و ۳ میزبانی دارند بنابراین ما از قاعده خارج نشده‌ایم. اگر تاسیسات می‌خواهد میهمان شود، در این صورت در دور رفت، ۵ بازی میهمان خواهد بود، آن‌ها در اینباره مشکلی ندارند؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
شهرآرامحله 13980823084712
شهرآرامحله 13980823084309
شهرآرامحله 13980823084041

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}