خبر فوری

گرگانی ها مسی شدند| کاردوست کار دست یاران حاتمی داد

  • کد خبر: ۸۵۵۵۱
  • ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
گرگانی ها مسی شدند| کاردوست کار دست یاران حاتمی داد
تیم بسکتبال صنعت مس کرمان نخستین شکست فصل را به شهرداری گرگان، مدافع عنوان قهرمانی تحمیل کرد.

یاسر سماوات/شهرآرانیوز، دیدار حساس تیم‌های صنعت مس کرمان و شهرداری گرگان از دور چهارم رقابت‌های سوپرلیگ بسکتبال و از گروه الف این رقابت‌ها امروز در تالار بسکتبال آزادی تهران برگزار و در نهایت به نفع کرمانی ها به پایان رسید.

بازیکنان آغازگر شهرداری گرگان: رسول مظفری، پری پتی، علیار نجفی، میثم میرزایی و امیر صدیقی
سرمربی: مهران حاتمی

بازیکنان آغازگر مس کرمان: آیزایا ویلیامز، علیرضا رستمی، رضا آذرشاه، اصغر کاردوست و ایگور شوماکوف
سرمربی: محمدرضا اسلامی

کوارتر اول؛ گرگان بدون کاپیتان
شهرداری گرگان در غیاب محمد جمشیدی مصدوم، بازی را خوب آغاز نمی‌کند و مس با درخشش آیزایا ویلیامز و رضا اذرشاه در مقابل دو سبد پتی و میثم میرزایی ۷ - ۴ پیش می‌افتد. خود میثم با دو پرتاب آزاد اختلاف را به حداقل می‌رساند و شهرداری با ۳ امیتازی امیر صدیقی پیش می‌افتد. خود صدیقی فلوتر می‌زند و اختلاف را بیشتر می‌کند. دو پرتاب آزاد موفق ویلیامز، حرارت بازی را بالا می‌برد. ۱۱ - ۹ به سود گرگان ۳ امتیازی علیار و در ادامه جامپ شات میثم، اختلاف را به ۷ می‌رساند! صالح مرادیان دو‌پرتاب آزادش را گل می‌کند و پتی یکجا جواب می‌دهد. علیرضا رستمی هم نامش را به امتیازآوران مس ضمیمه می‌کند. شوماکوف هم سبد می‌گیرد، اما بازهم پتی زیر سبد مس موفق است و دو پرتاب آزاد موفق میرزایی پایان‌بخش کوارتر نخست یا برتری ۲۳ - ۱۵ گرگان است.

کوارتر دوم؛ بازگشت مس
اسلامی می‌دانست اگر اختلاف تیمش در نیمه زیاد شود، بازگشت به بازی مقابل کاری عبث خواهد بود، پس آهنگ بازی مس تغییر کرد. مرادیان، ترابی خواه و ویلیامز ۶ امتیاز پیاپی ابتدای کوارتر گرفتند. اشکان جعفری درایو می‌کند و سبد اول کوارتر دوم گرگان دشت می‌شود. دانک ایگور شوماکوف و تک‌امتیاز پتی، صحنه‌های بعدی‌اند. میثم سبد می‌گیرد و ترابی خواه با پنالتی می‌را نزدیک می‌کند. دانک شوماکوف یعنی مساوی در ۲۸. رباعی، سجاد پذیرفته و رسول مظفری ۴ امتیاز برای گرگان کسب می‌کنند. کاردوست دانک می‌زند و اختلاف به حداقل می‌رسد، اما تکنیکال محمد دوست، او را بهت زده می‌کند. پرتاب شهرداری را پتی گل می‌کند و مظفری از اشتباه رضا آذرشاه یک لی‌آپ ساده می‌سازد. دو پرتاب آزاد موفق اذرشاه و لی‌آپ شوماکوف پایان‌بخش نیمه نخست است. شهرداری‌چی‌ها ۳۷ - ۳۴ برنده به رختکن می‌روند.

کوارتر سوم؛ جنگ شانه به شانه
مرادیان و پتی سبد‌های اول و دوم را می‌گیرند و دو حمله از کاردوست و ۳ امتیاز از او بازی را در ۳۹ مساوی می‌کند. لی‌آپ مرادیان پس از مدت‌ها مس را پیش می‌اندازد و ۳ امتیازی شوماکوف آب سردی بر پیکر حاتمی است ۴۴ - ۳۹ به سود مس! ۳ امتیازی پتی یه کمک او می‌آید، اما کاردوست بلافاصله دانک می‌زند. صدیقی، پتی و رباعی برتری گرگان را به سختی پس می‌گیرند و در جواب ۳ امتیازی مرادیان، صدیقی لی‌آپ می‌زند تا بازی در ۵۰ مساوی شود. در ادامه مبین شیخی سبد می‌گیرد، ولی کاردوست، شوماکوف و آذرشاه بازهم مس را پیش می‌اندازد. رباعی بازی را مساوی می‌کند و اشکان جعفری با لی‌آپ دوباره شهرداری را پیش می‌اندازد. ۳ امتیازی ترابی خواه برتری را پس می‌گیرد. کیوان بازهم زیر سبد موفق است، اما دو پرتاب آزاد شوماکوف مس را به ۶۰ می‌رساند. این بار نوبت مظفری است که ۳ بزند و گرگان در پایان کوارتر ۶۲ - ۶۰ پیش باشد.

کوارتر چهارم؛ غرور و تعصب!
شهرداری ابتدای کوارتر با کار خوب پتی، جعفری، مظفری و پذیرفته حتی برتری را به ۱۰ هم می‌رساند، ولی مس به بازی برمی‌گردد. ویلیامز و کاردوست نقش مهمی دارند و ترابی‌خواه هم دومین ۳ خود را می‌زند. مقاومت مس در دفاع ۳ امتیاز دیگر برای این تیم با پرتاب‌های آزاد آیزایا و کاردوست دارد. اختلاف به ۷ می‌رسد. ۳ امتیازی به موقع سیامک ترابی‌خواه، اختلاف را به ۴ کاهش می‌دهد. بازهم مس در دفاع مستحکم است و ویلیامز از علیار خطا می‌گیرد تا اختلاف به دو برسد! آنطرف کیوان از کیومرث رومیانی فول گل می‌گیرد و اسلامی با عصبانیت کاردوست را جای او به بازی می‌فرستد. اندوان کیوان به باز نمی‌نشیند تا شوماکوف از پشت خط پرتاب آزاد اختلاف را به یک شوت برساند. کیوان این دو پرتاب را جبران می‌کند. پس از تایم اوت کاردوست مس را به ۸۰ می‌رساند. اشتباه مرگ‌بار علیار این فرصت را به مس و ترابی خواه می‌دهد تا با اوپن شات ۳ امتیازی سیامک، شبح شکست دور نیمکت گرگان بچرخد. خطا روی شوماکوف و ۲ پرتاب موفق او نتیجه را ۸۵ - ۸۲ می‌کند تا حاتمی ناگزیر از درخواست وقت استراحت در فاصله ۱۷ ثانیه به پایان بازی می‌شود. در بازگشت مشخصا گرگان با پتی بازی می‌کند، اما پرتاب پتی این بار به شیشه می‌خورد و در میان اعتراضات نیمکت گرگان و خود پتی، سروش خادم حسینی، محمد دوست و آنطرف‌تر فرزاد اعتقاد، اعتقادی به خطا ندارند تا شهرداری‌چی‌ها ناگزیر از خطا روی خزانی باشند. پرتاب اول او گل می‌شود و پرتاب دومش به سیلندر می‌خورد و توپ می‌افتد در بغل خود خزانی! گرگانی‌ها بین بازی کردن و ادامه ندادن هاج و واجند، اما زمانی برای درنگ هم نمانده و بازی با برتری ۸۶ - ۸۲ مس به پایان می‌رسد و نخستین شکست فصل مدافع عنوان قهرمانی به این ترتیب رقم می‌خورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}