امارات باید عذرخواهی کند | هدف قرار دادن عمق خاک امارات پاسخ مشروع یمن است وزیر خارجه: در وین وقت‌کشی نمی‌کنیم سخنگوی دولت: منتظر خبرهای خوب باشید اتمام حجت رییس‌جمهور با بانک‌ها | ۵فرمان مهم رییس جمهور به نظام بانکی چه بود؟ سه دیپلمات ایرانی بعد از ۶ سال در «جده» مستقر شدند قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین؛ از متن تا فرامتن خطیب‌زاده: در مذاکرات وین بخشی از پرانتزها پاکسازی شده‌اند| ایران آماده بازگشایی سفارت عربستان است ارزیابی تازه‌ترین تحولات در مذاکرات احیای برجام سفر رئیسی به روسیه و آغاز فصلی نو در روابط تهران- مسکو فعال سیاسی اصولگرا: رئیسی و قالیباف نگاه ملی دارند انریکه مورا: نامعلوم بودن موفقیت مذاکرات وین به دلیل پیچیدگی آن، امری معقول است امضای سند ۲۰ ساله در دستورکار سفر رئیس جمهور به روسیه نیست پروازها در آسمان غرب کشور ممنوع شد کرزی خطاب به عمران خان: نیازی به حضور نیروهای آموزش‌دیده خارجی نیست ایربگ‌ها کار دست وزیر صمت داد | جمع‌آوری امضا در مجلس برای استیضاح فاطمی امین مخدوم عالم کیست؟ | چرا اختلافات قومی باعث شورش در صفوف طالبان می‌شود؟ طالبان خطاب به معترضان فاریاب: هر کسی مقابل نظام بایستد، نابود می‌شود برای اولین بار، یک زن نامزد ریاست جمهوری عراق شد منشأ صدای انفجار شب گذشته در همدان چه بوده است؟ مذاکرات وین از دوشنبه با حضور مذاکره‌کنندگان ارشد ادامه خواهد یافت
خبر فوری
باقری کنی: هرگز درباره توان موشکی مذاکره نمی‌کنیم
علی باقری کنی به روزنامه میدل ایست آی گفت: ایران درباره توان موشکی و قدرت دفاعی خود به عنوان موضوعاتی که به امنیت ملی کشور مرتبط است، هرگز مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در روند مذکرات لغو تحریم ها تاکید کرد که کاملا روشن است ایران درباره توان موشکی و قدرت دفاعی خود به عنوان موضوعاتی که به امنیت ملی کشور مرتبط است، هرگز مذاکره نخواهد کرد.

علی باقری کنی در مصاحبه با روزنامه انگلیسی میدل ایست آی همچنین گمانه زنی های اخیر در خصوص احتمال توافق موقت و یا یک برجام جدید شامل مذاکره درباره توان موشکی ایران و فعالیت های منطقه  را قویا رد کرده است.

مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در خصوص روند مذاکرات جاری برای لغو تحریم ها در وین گفت: الان مورد مذاکرات مربوط به ایران نیست بلکه مربوط به آمریکاست. چون آمریکایی ها بودند که برجام، قطعنامه ۲۲۳۱ و مقررات بین المللی را نقض کردند و از برجام خارج شدند و سپس تحریم های زیادی را علیه ملت ایران بازوضع کردند و همین طور تحریم های جدیدی را علیه ملت ما اعمال کردند.

وی افزود: اقداماتی که ما در عرصه هسته ای (در پاسخ به خروج آمریکا از برجام و بی عملی اروپایی ها در قبال این توافق) انجام دادیم، اقدامات واکنشی و جبرانی است لذا الان توپ در زمین آمریکایی هاست و این آمریکاست که باید تحریم ها را بردارد.

باقری در این مصاحبه بار دیگر تاکید کرد که ایران در خصوص مذاکرات جاری بسیار جدی است و هیات ایرانی با جدیت برای مذاکره به وین آمده است.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در بخشی از این مصاحبه گفت: اعتقاد داریم که برجام در طول سال های اخیر به درستی اجرا نشده است. زمانی که امریکایی ها عضو برجام بودند و هنوز از آن خارج نشده بودند، این توافق را بدرستی اجرا نمی کردند. اروپایی هم که از برجام خارج نشدند، این توافق را اجرا نکردند و به تعهداتشان درقبال این توافق عمل نکردند.

میدل ایست آی به نقل از باقری نوشت که ایران حاضر به مذاکره با آمریکا بر سر فعالیت های منطقه ای خود نیست.
باقری گفت که ایران بطور مستمر با همسایگان خود در تماس است و قبل از این که به وین بیاید، به امارات عربی متحده و کویت سفر کرده است.

باقری کنی در این گفت و گو تصریح کرد که کاملا روشن است ایران درباره توان موشکی و قدرت دفاعی خود به عنوان موضوعاتی که به امنیت ملی کشور مرتبط است، هرگز مذاکره نخواهد کرد.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}