شعبان پور: هیچ بی احترامی از سوی ارومیه ای ها به ما نشد|به دستور ناظر و داور بازی زمین را ترک کردیم سراجی: شهنازی به قولش عمل نکرد| خمسه قبول نکرد، به نژاد سرمربی جدید سایپا شد بیاتی، چهره جدید والیبال ایران مس رفسنجان تا لحظه آخر جنگید/ شهرداری گرگان پیشاهنگ گروه C ماند سکوت عجیب یحیی گل‌محمدی در خصوص استعفا از سرمربی‌گری پرسپولیس ساعت بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان در نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال+ ترکیب سرخپوشان استقبال مشروط آیت‌الله علم‌الهدی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌‌ اسکوچیچ به غفوری: مهم نیست ۱۱ کیلومتر می‌دوی! اسکوچیچ حذف استقلالی‌ها از تیم ملی را تایید کرد مخالفت باشگاه برزیلی با پیشنهاد استقلال| کریمی و محبی گزینه‌های بعدی صعود قدرتمندانه تیم ملی هندبال با پیروزی بر عربستان علیرضا دبیر: فدراسیون کشتی آمریکا از ایران عذرخواهی کرد فیلم خلاصه بازی فوتبال بانوان ایران و هند + نتیجه پیروزی حیاتی یاران یخچالی در بوندس‌لیگا احتمال حذف بازیکنان استقلال از تیم ملی قوت گرفت|جلوگیری از کرونایی شدن ملی پوشان مباشری و میرزا در اوج پختگی و آمادگی! تماشاگران ویژه بازی سپاهان و شهرداری ارومیه! بغض هنگام‌پور ترکید/ نصف جهان در تور صیاد‌ها گیر افتاد تعطیلات استقلال به هم ریخت| بازی با هوادار در روز چهارشنبه
خبر فوری
آسیا به احترام خراسان ایستاد| درخشش خراسانی‌ها در پاراآسیایی بحرین+عکس
درخشش ورزشکاران استان در رقابت‌های پاراآسیایی جوانان با کسب ۲۹ نشان رنگارنگ روزهای خوبی را برای ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی رقم زده‌است.

مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛ نشان روی نشان. این حکایت چند روز اخیر عملکرد کاروان ورزشکاران خراسانی حاضر در رقابت‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین بود. گویی تک‌تک جوانان خراسانی که توسط سرمربیان تیم‌های ملی مختلف اعزامی به منامه انتخاب شده بودند، برای درخشیدن در آسمان بحرین به این کشور سفر کرده بودند؛ از شناگران بگیرید که بیشترین مدال را برای استان به‌ارمغان آوردند تا دوومیدانی‌کاران که پای ثابت افتخارات ورزش جانبازان و معلولان هستند.

کاروان خراسانی‌های مسابقات پاراآسیایی جوانان در بحرین از‌سوی ۲ هیئت ورزشی جانبازان و معلولان و هیئت ورزش‌های نابینایان گلچین شده و پیش از اعزام به منامه برای آن‌ها مراسم بدرقه‌ای گرفته شد؛ جوانانی که در‌نهایت با نام کاروان «مدافعان سلامت» همراه با دیگرملی‌پوشان در قالب تیم‌های ملی عازم این مسابقات شدند و توانستند مقتدرانه عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را برای کشورمان به‌ارمغان بیاورند. این گزارش مروری است بر افتخاراتی که ورزشکاران خراسانی در این دوره از مسابقات به دست آوردند و یک‌تنه نام ایران را بر بام آسیا قرار دادند.

هیاهوی خراسانی در کاروان ایرانی

کاروان ایران در رقابت‌های پاراآسیایی جوانان با ۱۱۱ ورزشکار حاضر شد؛ رقابت‌هایی که در ۹ رشته بوچیا، بسکتبال‌با‌ویلچر، پاراشنا، پاراوزنه‌برداری، پاراتنیس، پاراتکواندو، گلبال، پارادوومیدانی و پارابدمینتون برگزار شد و در پایان کاروان «مدافعان سلامت» از ایران قهرمان شد. در‌این‌بین ورزشکاران خراسانی چهره‌های شاخص این کاروان بودند. ۱۳ ورزشکار خراسانی در‌این‌بین توانستند نشان‌های رنگارنگ بگیرند. ۵ طلا، ۱۰ نقره و ۱۴ برنز سهم کاروان خراسانی‌های اعزامی به این مسابقات بود که حاصل شد. از این ۲۹ مدال، ۳ طلا، ۷ نقره و ۵ برنز سهم کاروان جانبازان و معلولان خراسانی و ۲ طلا، ۳ نقره و ۹ برنز نیز سهم کاروان نابینایان و کم‌بینایان خراسانی بوده است.

۱۴ مدال برای پاراشنا

ابوالفضل ظریف و محمدرضا ریحانی، ۲ ورزشکار خراسانی حاضر در این مسابقات بودند که در رشته پاراشنا توانستند جمعا ۱۰ نشان رنگارنگ برای کشورمان به دست بیاورند. ظریف ۳‌نقره و ۲ برنز و ریحانی یک‌طلا، یک‌نقره و ۳ برنز به دست آوردند؛ مدال‌هایی که به انضمام یک‌نقره و ۳ برنز امیرمحمد فرخنده‌زاد سبب شد تا پاراشناکاران خراسانی بیشترین مدال را در میان ورزشکاران دیگررشته‌ها به دست بیاورند.

پارادوومیدانی مثل همیشه؛ پُرمدال

ورزشکاران پارادوومیدانی خراسان همواره در تاریخ حضورشان در تیم‌های ملی رده‌های مختلف سنی، مدال‌آور بودند. پیکار‌های پاراآسیایی جوانان بحرین هم فرصتی دوباره برای جوانان خراسانی بود تا این مسئله را اثبات کنند. خراسانی‌ها در این مسابقات و در رشته پارادوومیدانی ۱۱ نشان رنگارنگ به دست آوردند. ۲ طلا، ۵ نقره و ۴ برنز در حالی برای ورزشکاران پارادوومیدانی خراسان در منامه حاصل شد که ۵ مدالش توسط بانوان به دست آمد. بیتا طیبان یک نقره و یک برنز و زهرا سادات پوراسماعیل یک نقره و ۲ برنز نصیبشان شد. در بخش آقایان هم امیرعباس کارگران یک طلا و یک برنز، اردلان حسین‌زاده یک نقره و مصطفی ماریان یک طلا و ۲ نقره کسب کردند.

۴ رشته مدال‌آور دیگر

۴ رشته مدال‌آور دیگر توسط ورزشکاران خراسانی در منامه عبارت بودند از بسکتبال باویلچر، بوچیا، گلبال و پاراتنیس. مرتضی رباط‌جزی در بوچیا یک برنز ارزشمند برای خراسان کسب کرد و مظاهر پایداری هم همراه با تیم ملی بسکتبال‌باویلچر به نشان طلای مسابقات رسید. امیرحسین ریحانی و علیرضا باقری اعضای خراسانی تیم ملی گلبال ایران بودند که با این تیم به مقام قهرمانی مسابقات رسیدند و گردن‌آویز طلا را به گردن آویختند و بالاخره نرگس قابلی در پاراتنیس بانوان توانست یک برنز به دست بیاورد.

مورد جالب مظاهر و دوستان

مظاهر پایداری یکی از بازیکنان اصلی و فیکس تیم بسکتبال‌باویلچر جوانان ایران در منامه بحرین بود که همراه این تیم توانست یک اتفاق عجیب و جالب را رقم بزند. تیم ملی بسکتبال‌باویلچر ایران در این مسابقات چنان‌که انتظار می‌رفت، با اقتدار قهرمان شد؛ اما نکته جالب ماجرا وقتی بود که ملی‌پوشان ایرانی و دوستان مظاهر در فینال مسابقات عراق را با نتیجه ۱۱۷‌بر‌۱۸ از پیش‌رو برداشتند! بردی با ۹۹‌امتیاز اختلاف! چیزی فراتر از باور. البته این پیروزی درخشان این شائبه را هم به وجود می‌آورد که احتمالا سطح کیفی مسابقات بسیار پایین بوده است. با‌این‌همه رکورد مظاهر و رفقا بدجور در فضای رسانه‌ای مسابقات سر‌و‌صدا کرد و موردتوجه قرار گرفت.

خراسانی‌های پُرمدال

۲ چهره خراسانی مسابقات منامه توانستند با رکورد ۵ نشان در پاراشنا به‌عنوان ورزشکاران پُرمدال این دوره از مسابقات شناخته شوند؛ ابوالفضل ظریف که از‌سوی هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان و محمدرضا ریحانی که از طرف هیئت ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان به این رقابت‌ها اعزام شده بودند. البته هر دو توانستند ۵ مدال بگیرند، اما مرغوبیت مدال ریحانی بهتر بود.

پایان طلسم نایب‌قهرمانی‌ها

کاروان ایران در رقابت‌های پاراآسیایی جوانان بحرین در‌حالی توانست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد که در ۳ دوره قبل این مسابقات در کشور‌های ژاپن، مالزی و امارات هر بار ایران نایب‌قهرمان می‌شد، اما این‌بار گویی درخشش خراسانی‌ها بدجور به کار کاروان ایران آمده است. قهرمانی با ۲۹ نشان خوش‌رنگ ورزشکاران خراسانی!

 

آسیا به احترام خراسان ایستاد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}