خبر ویژه

«گروسی» رسماً مدیرکل آژانس شد

  • کد خبر: ۱۰۵۳۲
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
«رافائل گروسی»، امروز در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بعنوان مدیرکل جدید آژانس برای یک دوره چهارساله مورد تأیید قرار گرفت.

به گزارش شهرآرانیوز، «رافائل گروسی» در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان مدیرکل جدید آژانس برای یک دوره چهارساله مورد تأیید قرار گرفت.
گروسی پس از تأیید در جلسه امروز (دوشنبه) آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به عنوان مدیرکل جدید آژانس سوگند یاد کرد.
این دیپلمات آرژانتینی از روز سوم دسامبر (۱۲ آذرماه) رسماً کار خود را بعنوان ششمین مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از آغاز بنیانگذاری این سازمان در سال ۱۹۵۷ تاکنون، آغاز می‌کند.
رافائل گروسی در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بعد از انتصاب رسمی بعنوان مدیرکل جدید این سازمان گفت: «آژانس یک نهاد قدرتمند با یک مأموریت منحصر به فرد است و من می‌خواهم اطمینان دهم که این نهاد، با تمام توان خدمت‌رسانی می‌کند».
وی ادامه داد: «عملکرد‌های ما حوزه‌های بسیار متنوعی را پوشش می‌دهد که شامل دارو، کشاورزی، انرژی، تغییرات اقلیمی و عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای می‌شود. فعالیت‌های آژانس برای تمامی کشور‌های عضو و شهروندان آن‌ها حائز اهمیت است».
گروسی، ۵۸ ساله، پیش از این در بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ بعنوان سفیر آرژانتین در اتبریس و نماینده این کشور در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دیگر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین فعالیت داشت.
وی در سخنرانی خود تأکید کرد: «آژانس امروز بیش از هر زمانی اهمیت پیدا کرده است. مدیریت من بر چالشَهای فعلی همچون ممانعت از گسترش سلاح‌های هسته‌ای، تقویت رشد و مقابله با تغییرات اقلیمی متمرکز خواهد بود. برای رسیدن به این اهداف، ما تلاش‌های را بیشتر می‌کنیم و راه‌های جدید و خلاقانه‌ای برای تقویت مدیریت آژانس کشف خواهیم کرد».

 

منبع: تابناک

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}