خبر ویژه
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رشتخوار کامیاب از تخصیص ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۱۲ هنرمند گلدوزی سنتی خبر داد.
به گزارش شهرآرانیوز، «کاظم کامیاب» با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال ۹۸ در ۲ روستای باسفر و کریم‌آباد با توجه به پیگیری‌ها و پرداخت تسهیلات و همت هنرمندان ۱۵ نفر در این رشته مشغول فعالیت شده‌اند و انتظار می‌رود با توجه به استقبال بسیار خوب مجدد این رشته در بیشتر روستا‌ها رونق بگیرد.

کامیاب اظهار کرد:  گلدوزی هنری است برای دوختن طرح‌های مختلف که با سوزن و انواع نخ روی پارچه انجام می‌شود و موارد استفاده از این هنر به صورت پرده دیواری، روطاقچه ای، روبالشتی و... است که زنان روستایی با حوصله، تخیلات ذهنی خود که بیشتر موجودات افسانه‌ای بالدار، پرندگان بهشتی و گل و بوته است را بر روی پارچه سوزن‌دوزی می‌کنند.

کامیاب با اشاره به تخصیص ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۱۲ هنرمند گلدوزی سنتی افزود: این میزان تسهیلات به منظور تهیه مواد اولیه گلدوزی سنتی و دوخت آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بهترین بازار فروش برای شناساندن هنر‌های صنایع دستی شرکت در نمایشگاه‌ها است که با موافقت و همکاری معاونت صنایع دستی و هنر‌های سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی از ابتدای سال ۹۸ هنرمندان شهرستان در رشته‌های گلدوزی سنتی، فرت بافی و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در ۵ نمایشگاه سراسری شرکت نکرده اند که حضور هنرمندان در این نمایشگاه‌ها باعث فروش تولیدات، تشویق هنرمندان و کارآفرینی در شهرستان شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}