خبر ویژه
تولیت آستان قدس رضوی خواستارشد:

تاکید بر مناسب‌سازی فوری معابر حرم رضوی برای تسهیل رفت و آمد معلولان

  • کد خبر: ۱۰۷۷۲
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
تولیت آستان قدس رضوی خواستار مناسب‌سازی فوری معابر حرم رضوی به منظور تسهیل رفت و آمد معلولان، جانبازان، نابینایان و افراد کم توان شد.

به گزارش شهرآرانیوز، تولیت آستان قدس رضوی در پیامی ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان بر ضرورت مناسب سازی فوری مسیر‌های حرم مطهر تأکید و تصریح کرد: تسهیل مسیر‌های رفت و آمد معلولان، جانبازان، نابینایان و افراد کم توان به حرم مطهر به ویژه ضریح مطهر باید در اولویت مدیران باشد و کوچک‌ترین مانع و زحمت برای زیارت زائران پذیرفتنی نیست و باید در کمترین زمان ممکن برطرف شود.


متن پیام حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم
روز معلولین روز پاسداشت ارزش هاست؛ روز به اثبات رساندن خواستن توانستن است. روز نشان دادن ما می‌توانیم است.
روز جهانی معلولین فرصتی شد از مدیران آستان قدس رضوی بخواهم تا ضمن تهیه گزارشی نسبت به وضعیت حرم مطهر و دستگاه‌های مرتبط با آستان قدس در خصوص تسهیل رفت و آمد معلولان، فراهم سازی شرایط زیارت راحت و آسان برای این قشر از جامعه را مورد توجه قرار دهند.
تسهیل مسیر‌های رفت و آمد معلولان، جانبازان، نابینایان و افراد کم توان به حرم مطهر بویژه ضریح مطهر باید در اولویت مدیران باشد و کوچک‌ترین مانع و زحمت برای زیارت زائران پذیرفتنی نیست و باید در کمترین زمان ممکن برطرف شود.
همچنین از شهرداری و دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود موضوع ایجاد شرایط مناسب برای رفت و آمد معلولان بویژه مسیر‌های منتهی به حرم مطهر با حساسیت دنبال کنند تا بتوانیم در همه ایام سال به فکر این قشر جامعه باشیم.

منبع: مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}