خبر فوری

رئیس صدا و سیما: «سروش صحت» ممنوع‌الکار نیست

  • کد خبر: ۱۰۷۷۴۳
  • ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
رئیس صدا و سیما: «سروش صحت» ممنوع‌الکار نیست
رئیس سازمان صدا و سیما در پاسخ به سوالی درباره حضور سروش صحت در فصل جدید کتاب باز و اینکه شائبه ممنوع‌الکاری وی ایجاد شده است، گفت: چیزی به نام ممنوع الکاری وجود ندارد، برنامه ها تغییر می کند و تهیه کننده تشخیص می‌دهد که با تیم جدید کار کند.

به گزارش شهرآرانیوز، پیمان جبلی رئیس صداوسیما در حاشیه مراسم یادبود نادر طالب‌زاده به برخی سوالات پاسخ گفت.  

بر اساس نظر شورایی محتوایی به فیلم‌ها آگهی و تیزر می‌دهیم

رئیس صداوسیما در پاسخ به سوالی درباره حمایت از فیلم‌های سینمایی و اعتراض برخی سینماگران نسبت به پخش نشدن تیزرهایشان توضیح داد: ما شورایی محتوایی داریم که براساس نظر آن‌ها آگهی و تیزر می‌دهیم. آنچه که از رسانه ملی پخش می‌شود باید متناسب با هنجار‌ها و ضوابط جامعه و فرهنگ ما باشد. اگر چیزی به تشخیص این شورای محتوایی منطبق نباشد یا انطباقش کم باشد به همان نسبت امتیازش کم یا زیاد می‌شود.  

جبلی در پاسخ به سوال دیگری درباره مجوز این آثار که از ارشاد گرفته می‌شود گفت: مجوزی که این آثار دارند برای اکران در سینماهاست نه برای تبلیغ در تلویزیون و ما با نظر تخصصی شورای محتوایی به فیلم‌های مختلف امتیاز می‌دهیم و براساس آن امتیاز دفعات پخش تیزر‌ها مشخص می‌شود.

چیزی به نام ممنوع الکاری نداریم
وی در پاسخ به سوالی درباره درباره شائبه حضور سروش صحت در فصل جدید کتاب باز و اینکه شائبه ممنوع الکاری وی را ایجاد کرده است، گفت: چیزی به نام ممنوع الکاری وجود ندارد، برنامه‌ها تغییر می‌کند و تهیه کننده تشخیص می‌دهد که با تیم جدید کار کند.

جبلی تاکید کرد: افراد در جایگاه‌های مختلف و در برنامه‌های مختلف می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و هر کسی در جایگاه خودش، در جایگاهی که مناسب است با تشخیص تهیه کننده و مدیرگروه و مدیر شبکه مشغول به کار می‌شود. ما چیزی به نام ممنوع الکاری به آن مفهومی که در رسانه‌ها بیان شده است نداریم.  

وی در پاسخ به اینکه قرار نیست دیگر از سروش صحت در فصل جدید بهره گرفته شود، گفت: تهیه کننده این برنامه در فصل قبل و پیش از اینکه من باشم برنامه اش تمام شده بود. من  وقتی آمدم مطلع شدم و حالا تهیه کننده، مدیر گروه و مدیر شبکه تصمیم خواهند گرفت که فصل جدید را چگونه شروع کنند.  

رئیس صداوسیما در پاسخ به سوال دیگری درباره اجرای مجریان تلویزیون در پلتفرم‌ها و ادعای احسان علیخانی که اجازه نداشته اجرای یک برنامه را به عهده بگیرد، توضیح داد: ممنوعیتی در این زمینه نیست. ضوابط ما برای حضور در برنامه‌ها و شرایطی که شان و جایگاه برنامه‌های رسانه ملی باید رعایت شود برای عوامل تولید، تهیه کننده و... مشخص است و آن‌ها را می‌دانند. ما براساس همان ضوابط و شرایط با همه هنرمندان کار می‌کنیم و همه اقشار هنرمند، بازیگر، تهیه کننده و کارگردان نسبت به آن دستورالعمل‌هایی که در سازمان وجود دارد آشنا هستند.  

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}