امروز (۲۸ تیر ۱۴۰۱)، سخت‌ترین روز صنعت برق است سقف فروش ارز مسافرتی کم شد خرید گندم به ۵.۵ میلیون تن رسید دومین مرحله ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه چه زمانی به‌پایان می‌رسد؟ درخواست مدیرعامل توانیر از مردم برای صرفه‌جویی بیشتر برق| احتمال ثبت رکورد‌های بالاتر مصرف در پی افزایش دمای هوا معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: مذاکره با چینی‌ها برای تبدیل ایران به هاب ترانزیت کریدور شرق-غرب فرصت ۲ روزه اعلام شماره شبا جهت دریافت سود «سهام عدالت» زمان واریز معوقات یارانه ۳۰۰ هزار تومانی جاماندگان مشخص شد زمان قرعه‌کشی «فروش فوق‌العاده خودرو» در سامانه یکپارچه خودرو مشخص شد + آمار ثبت نام کنندگان خودرو وام مسکن گران‌تر شد (۲۸ تیرماه ۱۴۰۱) بازگشایی نماد استقلال و پرسپولیس در فرابورس از هفته آینده از مهاجرت نخبگان تا کوچ شرکت‌های دانش بنیان جاماندگان یارانه نقدی بخوانند|دهک درآمدی خانوارمان را چطور تشخیص دهیم؟ اعیاد هم بازار طلای مشهد را رونق نداد عجیب‌ترین خودروهای تاریخ کدام‌اند؟ + تصاویر بازماندگان دریافت یارانه تا کی فرصت دارند؟ (۲۷ تیرماه ۱۴۰۱) هر یک دقیقه ۷هزار ایرانی برای خرید خودرو ثبت نام کردند معاون وزیر صمت: بخش صنعت، نیازمند نرخ تسهیلات بانکی ۴۰ درصدی است
خبر فوری
مجرد‌ها هم می‌توانند برای یارانه جدید ثبت‌نام کنند + لینک ثبت‌نام
امکان ثبت نام از افراد مجردی که تاکنون یارانه دریافت نمی‌کردند در سامانه وجود دارد، اما بهتر است افراد در همان خانوار اصلی اقدام به ثبت نام کنند.

به گزارش شهرآرانیوز، سازمان هدفمندی یارانه‌ها از سه شنبه گذشته، ثبت‌نام از جاماندگان دریافت یارانه را آغاز کرد و طی ۴ روز خانوار‌ها با کد ملی زوج یا فرد فرصت ثبت‌نام داشتند و امروز و فردا هم برای کسانی که در موعد مقرر موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، مهلت ثبت‌نام تمدید شد؛ ثبت‌نام از افراد به‌صورت مجرد موضوع تازه‌ای است که حالا امکان آن در سایت سازمان هدفمندی برقرار شده است.
سیده طیبه حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها جزئیات امکان ثبت‌نام افراد مجرد را تشریح کرد و گفت: تنها افراد مجردی که پیش از این یارانه دریافت نمی‌کردند امکان ثبت‌نام دارند و در سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها این امکان که افراد گزینه مجرد را ثبت کنند وجود دارد.

وی یادآور شد: افرادی که یارانه کمک معیشتی را نگرفته‌اند دو دسته هستند، دسته اول کسانی هستند که در اردیبهشت ماه یارانه آن‌ها قطع شده است که باید برای ثبت درخواست بازبینی خود به سایت مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند. دسته دوم کسانی هستند که یا از ابتدای طرح هدفمندی یارانه‌ها، یارانه دریافت نمی‌کرده یا در سال ۹۳ یارانه آن‌ها قطع شده است که این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه my.gov.ir اقدام به ثبت درخواست خود برای دریافت یارانه کنند.
حسینی درباره امکان ثبت‌نام افراد با عنوان مجرد و نه در قالب خانواده نیز گفت: این امکان برای افرادی که پیش از این یارانه دریافت نمی‌کردند وجود دارد و گزینه‌ای وجود دارد که افراد می‌توانند به‌صورت مجرد یا متأهل ثبت‌نام کنند و البته فرد مجرد می‌تواند هنوز در خانه پدری باشد، اما توصیه ما به افراد این است که به‌عنوان خانواده ثبت‌نام کنند، چون تصمیماتی که بعداً درباره حمایت از خانوار‌ها گرفته می‌شود ممکن است متفاوت باشد. اما اگر اصرار به ثبت به‌عنوان فرد مجرد دارند، این امکان صرفاً برای افرادی است که یارانه‌بگیر نیستند.
وی درباره ثبت‌نام افراد دیگری که می‌خواهند از یک خانواده جدا شوند که تا پیش از این در آن خانواده یارانه دریافت می‌کردند هم توضیح داد: این امکان فقط برای افرادی فراهم است که ازدواج می‌کنند و این افراد می‌توانند با مراجعه به پلیس ۱۰+ برای تفکیک خانوار اقدام کنند.
سخنگوی سازمان هدفمندی همچنین درباره ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه هم توضیح داد: روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه کسانی که آخرین رقم کد ملی‌شان زوج بود می‌توانستند با مراجعه به سامانه معرفی شده از سوی سازمان هدفمندی اقدام به ثبت‌نام کنند و این امکان در روز‌های پنجشنبه و جمعه؛ ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه برای افراد با کد ملی فرد فراهم شد؛ امروز و فردا هم سایت برای کسانی که موفق به ثبت‌نام در روز‌های تعیین شده نشدند، فراهم شده است و بعد از این نیز در بازه زمانی جدید امکان ثبت‌نام برای جاماندگان فراهم می‌شود.
حسینی گفت: سازمان هدفمندی تمام اطلاعاتی که درباره افراد متقاضی جمع‌آوری شده است را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارجاع می‌دهد. این وزارتخانه طبق شاخص‌هایی که وجود دارد بررسی‌ها را انجام می‌دهد و نتایج را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام می‌کند تا یارانه بر اساس دهک‌بندی پرداخت شود.
حسینی درباره کسانی که پیش از این تحت تکفل پدر بودند و بعد از ازدواج اقدام به جدا کردن یارانه‌های خود نکرده بودند، عنوان کرد: این افراد نباید در سایت اقدام به ثبت‌نام کنند بلکه باید به پلیس به‌علاوه ۱۰ مراجعه و اقدام به تفکیک یارانه خود از پدرشان کنند. سازمان هدفمندی یارانه‌ها با مراکز پلیس به علاوه ۱۰ در ارتباط است، این اطلاعات گردآوری می‌شود تا در مرحله بعدی که ثبت‌نام می‌کنیم، این عزیزان می‌توانند مراجعه کرده و در خانوار جدید ثبت‌نام کنند.
وی درباره افرادی که به‌دلیل داشتن چند فرد حقوق بگیر و بالا رفتن درآمد خانوار، یارانه آن‌ها در این دوره قطع شده هم تأکید کرد که این افراد صرفاً با مراجعه به سایت حمایت که از سوی وزارت رفاه معرفی شده می‌توانند درخواست بازبینی خود را ثبت کنند.
براساس این گزارش موارد زیادی از اعتراضات مرتبط به قطع شدن یارانه‌ها به‌دلیل این بود که وضعیت مالی افراد مجرد با پدر و مادر‌ها یکجا محاسبه شده و درآمد خانوار بالا رفته و در دهک ۱۰ جای گرفته‌اند که همچنان امکان جدیدی برای این افراد تعریف نشده و صرفاً می‌توانند در سایت hemayat.mcls.gov.ir درخواست بازبینی خود را ثبت کنند.
بر‌اساس این گزارش، بیستم اردیبهشت ماه یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی برای خانوار‌های مشمول در دهک‌های یک تا ۹ پرداخت شد و به دنبال اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و پرداخت یارانه به ۹ دهک، راه‌هایی برای درخواست بازبینی برای خانوار‌هایی که مشمول دریافت یارانه نبودند از سوی دولت اعلام شد؛ اولین مسیر امکان اعتراض برای خانوار‌هایی است که تا فروردین امسال یارانه می‌گرفتند و حالا مشمول نشده‌اند که از همان ابتدا معرفی شده بود و دومین راه برای کسانی بود که پیش از این یارانه آن‌ها قطع شده یا اصلاً یارانه بگیر نبوده‌اند و حالا طی ۴ روز گذشته سایت سازمان هدفمندی از متقاضیان دریافت یارانه ثبت‌نام به عمل آورده، اما هنوز آمار تعداد ثبت‌نام‌شده‌ها از سوی این سازمان اعلام نشده است.
بر‌اساس این گزارش متقاضیان بازبینی در دهک بندی اعلام شده یا قطع یارانه اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ کماکان باید از طریق آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir و شماره تماس‌های اعلام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خود را ثبت و پیگیری کنند. افرادی که در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت یارانه قرار گرفته‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد یا مراجعه به درگاه‌های اعلام شده ندارند.
در همین حال به دنبال اعتراضاتی که برخی خانوار‌ها نسبت به عدم دریافت یارانه داشتند، رئیس جمهور دستور داده بود تا یک ماه یارانه به افرادی که تا پیش از این مشمول دریافت یارانه بوده و اکنون به قطع آن معترضند پرداخت شود و در عین حال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در فرصتی یک ماهه به اعتراضات غیرمشمولان رسیدگی کند، شفاف‌سازی نحوه محاسبه دهک‌ها برای رفع ابهامات و دغدغه‌های مردم دستور دیگر رئیس جمهور بود. پس از این دستور اطلاعات خانوار‌هایی که به دهک‌بندی خود معترض بودند از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال و یارانه اردیبهشت ماه به حساب آن‌ها واریز شد تا پس از بررسی دهک درآمدی آن‌ها طی یک ماه و در صورت تغییر دهک بندی، یارانه برای آن‌ها قابل برداشت شود. گردش حساب، تراکنش‌های بانکی، اموال، حقوق، مالیات و خودرو و سفر خارجی شاخص‌هایی است که بر‌اساس آن‌ها دهک‌بندی خانوار‌ها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر مبنای داده‌های پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان انجام شده است.

منبع: ایران

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
حسن مسافرین
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
0
0
مجرد هستم
بیمار سرطان لنفاوی هستم
بیکار هستم
متولد ۱۳۳۱ هستم و ۷۰ سال سن دارم
بیش از ده سال است که هیچگونه یارانه ای نگرفته ام
نیازمند یارانه معیشتی هستم
لطفاً رسیدگی کنید
حقوق شهروندی اینجانب را انجام دهید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
0
0
بازنشسته با گروه حقوقی 13،مستاجر، بیکار، دارای یک فرزند دانش آموز و دو تحصیل کرده بیکار، یارانه 45 هزاری قطع شده و در دهک دهم قرار گرفته ام، درآمد فرزندان به حساب من که نمی آید و آنان در شهرسناو دیگر هزینه های خود گذران میکنند لطفا تجدید نظر شود
زهرا رابت ریگی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
0
0
من سه ساله ازدواج کردم یارانه ها نتونستم از خانوادم جدا کنم به خاطر اینکه شوهرم فاقد مدارک هست قبلا پدرم یارانه و بهم میداد ولی پدرم که فوت کرده برادرم یارانه مو بهم نمیده ارزش نداره واسه ۴۵ هزار تومان دوا کنم ولی الان همه چی گران شده من به یارانه نیاز دارم نمیدونم چیکار کنم چطوری یارانه را جدا کنم از برادرم میگه تو یارانه قطع شده الان باید به کجا مراجعه کنم یارانه و جدا کنم یارانم اصلاً جدا میشه یا نه شوهرم فاقد مدارک هست راهنمایم کنید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
0
0
الآن من به عنوان سرپرست یارانه می گیرم. ولی یکی از اعضای زیر ۱۸ سال خانواده یارانه ندارد. یعنی هیچ راهی برای ثبت نامش وجود نداره. مشکل خیلی از مردمه این مورد.
همایون
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
0
0
باسلام جدا سازی یارانه از سرپرست خانواده
برهان عزیزی
Germany
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
0
0
پول هیچ ندارم
علی حسینی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
0
0
یارانه من یک ساله که نمیدن
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
0
0
سلام،
لطفا یک شماره تلفن یا سایتی برای ثبت اطلاعات جدید یا توضیح در مورد اعضای مجرد خانواده، در اختیار مردم قرار گیرد.
سلام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
0
0
من یک خانم بازنشسته هستم همسرم فوت کرده پسرم هم با من زندگی می کند و مجرد هست شاغل است با حقوق کارگری از سال ۹۳ یارانه من قطع کردن ما یک منزل مسکنی داریم و یک خودرو معمولی هر انچه اعتراض می کنم فایده ای ندارد پسرم هیچ ملک یا ماشین ندارد حداقل یارانه او را وصل کنید این چه عدالتی هست واقعا متاسفم برای این نوع حکومت فردی میشناسم دوتا خونه به نامش هست حقوقش بالای ۱۲ میلیون هست یک نفر هست یاراته و معیشتی می گیرد عدالت اینه فک نکنم این عدالت باشه ای داد بی داد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
0
0
بازنشسته ومستاجر یارانه سرپرست را که من هستم قطع کردند. همسرم حداقل بگیر ودخترم کارمند که در امدشان بمن مربوط نیست. تمام هزینه های زندگی بعهده من هست از حقوق ماهیانه 3میلیون برام میمونه با چه معیاری یارانه قبلی قطع ومعیشتی هم واریز نشده. درست بررسی کنید.
.
R.e
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
0
0
سلام ، پس من که ۲۸ سالمه و مجرد هستم اما مستقل خودم خونه زندگی جدا دارم و تنها زندگی میکنم چرا نمیتونم یارانه امو جداکنم ، بلاخره مستقلم خرجم با خودمه انصاف نیست باید قانون کامل باشه
ف م
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
0
0
من ودخترم دوساله جداازهمسرم زندگی می کنیم همسرم خانه ای ده میلیاردی دارد ازطرفی یارانه بگیرهم هست یارانه دخترم رامی بردهرجامیرم میگن چون دخترم تحت تکفل پدرشه نمیشه یارانه شوجداکرد
این چه قانونیه که یک نفربااین همه دارایی یارانه بگیراست وازطرفی یارانه فرزندشونوش جان میکنه توروخدایارانه دخترم روبه خودش نمیدین حداقل به یک نفرنیازمندبدین نه یک میلیاردر
سوسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
0
0
دو پسر من شاغل هستد شوهرم بازنشته ۱۵ درصد جانباز ه یارانه ی ما راقطع کردند چون که سه تا حقوق بگبر در خانواده ۵نفری ماهست پسران من حقوق شان را در خانه خرج نمی کنند چون پس انداز میکنمد برای ازدواج شان ایا چون بچه هام برای خودشان کار می کنند به ما یارانه نباید بدهند
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۷
0
0
جدا کردن یارانه
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}