بازدید فرماندار مشهد از بازارهای اطراف حرم مطهر رضوی | دستور پلمب فوری یک قصابی ،مرغ فروشی و نانوایی پایان اعزام حجاج خراسانی از فرودگاه مشهد به سرزمین وحی اقدامات مهم دادسرای مشهد در زمینه احیای حقوق کودکان شهروند خبرنگار| ترافیک چهارراه معلم مشهد بعد از قطعی برق چراغ راهنمایی آغاز طرح ممنوعیت پرداخت نقدی بهای خدمات (وجه نقد) در خط یک بی‌آرتی مشهد احداث ۷ بوستان جدید ویژه بانوان در مشهد  تنظیم گری؛ زندگی مطلوب شهروندان و تامین منافع عمومی ۸۹ هزار معتاد در استان خراسان رضوی تحت درمان هستند مدیریت شهری مشهد میزبان مردم برای بازدید از پادگان است درباره جاذبه‌های پادگان لشکر که پس از گشایش امکان بازدید یافته‌اند خداحافظی با اتوبوس‌های بدون کولر در مشهد گرانی ۵ برابری قیر و چالش آسفالت در مشهد تزریق ۲۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه ساماندهی کال زرکش مشهد رفع تصرف ۴۰ هکتار از زمین‌های ملی در مشهد اقدامات شهرداری مشهد درباره سامان‌دهی معتادان متجاهر امتداد بولوار بصیرت گام دوم همراهی مسئولان شهری مشهد تصویب ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی اختصاص تسهیلات صد میلیون ریالی ایساکو کارت به تاکسیرانان مشهدی بهره‌برداری از اولین مرکز اجرایی حمایت از پرندگان شهری ایران در مشهد تأمین ۱۷ درصدی برق ساختمان‌های شهرداری مشهد از پنل‌های خورشیدی
خبر فوری
شهردار تهران در مجمع شهرداران کلان‌شهر‌های ایران در مشهد: شهرداری‌ها مکلف به فرهم کردن حضور مردم در میدان هستند
شهردار تهران گفت: باید حرکت کردن بر مدار مردم سالاری دینی و میدان دادن مردم در مسائل مدیریت شهری را فراهم کنیم. اگر به مردم میدان دهیم تمام کاستی‌های ما جبران می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز، علیرضا زاکانی در چهلمین و ششمین نشست کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع شهرداران کلان‌شهر‌های ایران اظهار کرد: ما در میانه زمانه، زمان و تاریخ در مسیر تحقق یک اتفاق بزرگ جهانی قرار دایم؛ لذا جهان در حال رفتن به یک مسیر مشخص است. در مقابل اهالی شیطان تلاش دارند این را به تاخیر بیندازند و جهان را از آن خودشان کنند و یک جهان‌سازی دروغین را به جامعه بشری قالب کنند.

وی افزود: این‌ها دو مسیر و دو هدف را دنبال می‌کنند. در تمام لحظات زندگی بین دو انتخاب قرار گرفته‌ایم و آثار انتخاب برای هر یک از این دو انتخاب مشهود است. یعنی اگر بخواهیم مسیر درست را انتخاب کنیم و بنیان صحیحی در جامعه داشته باشیم راهی جز تمسک به اسلام نداریم.

شهردار تهران گفت: نگاه غربی یک مختصات خاصی را به ما ارائه می‌کند. در مبنای اسلام انسان مبتنی بر یک نگاه اجتهادی خلیفه الهی است و انسان مبتنی بر نگاه غرب جایگزین خدا است. خدا در نگاه اجتهادی خالق و رب است، اما در نگاه رقیب، خدا خلق کرد و در کنار نشست و کار را واگذار کرد.

زاکانی یادآور شد: طبیعت به دست ما امانت است، اما در نگاه رقیب طبیعت اسیر مردمان است و انسانی است که به جای خدا نشسته است. جامعه هویت مستقل و در مسیر رفتن به جامعه مهدوی را شکل می‌گیرد. در مقابل غرب به غیر از سود به چیز دیگری نمی‌اندیشد و در نگاه آن انسان جز لذت و بهره‌مندی چیزی نیست، اما در نگاه اسلامی انسان به سمت بی نهایت و امام معصوم حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: از نگاه اسلام، استقلال یک ضرورت است و عدالت باید محقق شود و مهدویت باید حامعه ما باید در مسیر مهدویت گام بردارد. پیشرفت یک نیاز اساسی است که باید به سمت آن حرکت کرد. جامعه عقب افتاده با جامعه مهدوی فاصله دارد. جامعه غربی شعار آزادی می‌دهد که به آن ملتزم نیست و آزادی را ناقص و معیوب تعریف می‌کند.

شهردار تهران تصریح کرد: با همه این وجود غرب از عدالت بویی نبرده و سراسر ظلم و تبعیض را در جامعه گسترش می‌دهد و نسبت به معنویت بیگانگی محض و نسبت به پیشرفت یک ابعاد ناقصی را در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: در شهرداری‌ها رسالت الگوسازی را بر عهده داریم و باید بکوشیم الگوسازی کنیم. غرب تلاش می‌کند ما را مغلوب شعار‌های انقلاب کند و ما را به سمت و سویی سوق دهد تا مغلوب آنان شویم.

شهردار تهران بیان کرد: در آستانه سالگرد حضرت امام (ره) هستیم و قرار داریم پویشی را دنبال کنیم و باید جوهره‌ای که امام بر مبنای آن که خدامحوری است حرکت کنیم. باید حرکت کردن بر مدار مردم سالاری دینی و میدان دادن مردم در مسائل مدیریت شهری را فراهم کنیم. اگر به مردم میدان دهیم تمام کاستی‌های ما جبران می‌شود.

زاکانی خاطرنشان کرد: در مقابل منفاقین و چپی‌ها که حرکت‌های کور را توصیه می‌کردند، امام (ره) مردم را به میدان آوردند و این انقلاب را ایجاد کردند. این تحقق انقلاب جز در سایه حضور مردم در عرصه‌های مختلف محقق نمی‌شد. در تجربه کلان شهر‌ها و مدیریت شهری در سراسر کشور مکلفیم زمینه حضور مردم در عرصه‌های مختلف را هم فراهم کنیم.

وی ادامه داد: مردم سالاری دینی آن چیزی است که باید در مدیریت شهری خودمان تجربه کنیم. امروز که دولت مردمی آقای رییسی متصدی و پرچدمدار خدمت در کشور است، جز به پشتیبانی از این دولت نباید بیندشیم که بهترین خدمت گره از زندگی مردم باز کردن است. دهه کرامت فرصتی است تا در مسیر تکریم مردم گام برداشته و با احسان و دقت و عنایت ویژه به امور مردم رسیدگی کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}