آغاز اجرای آزمایشی طرح حذف جارچیان و فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) دمای هوای خراسان رضوی کمی افزایش می‌یابد درخشش ۲ کودک خراسانی در جشنواره جهانی ریاضی ظرفیت سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی ۳۰۰ هزار میلیارد تومان برخی با القاب‌شان زنده‌اند/ عناوین برای قاسم سلیمانی کوچک بود افزایش میزان بارش‌ها در نیمه جنوبی خراسان رضوی تا ۳۰ میلیمتر جریان گاز ۳۶ واحد اداری و تجاری در خراسان رضوی قطع شد هوای مشهد آلوده است همایش بزرگداشت شهید سردار سپهبد سلیمانی در مشهد شروع ثبت‌نام حج تمتع از ۱۸ بهمن‌ماه از سامانه امداد و پیام ۱۹۴ شرکت گاز چه می‌دانید؟ جزئیات طرح تنظیم رایگان موتور خودرو در مشهد مشهد الگوی هوشمندسازی کلان‌شهر‌ها جزییات طرح الگوی ارائه خدمات در پایانه مسافربری مشهد طبق برنامه‌ریزی ۸ محله مشهد از حاشیه‌نشینی خارج خواهد شد آسفالت حدود ۴ هزار متر مربع از معابر سطح شهر پروژه‌های خدمت رسان؛ اولویت نخست تخصیص بودجه ۹۹ فرودگاه مشهد
خبر ویژه

حفظ حرمت حرم رضوی در ساخت‌وساز و سرمایه‌گذاری

  • کد خبر: ۱۱۱۰۷
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۳
اظهارات آیت‌ا... علم‌الهدی در نشست صمیمانه با فعالان دانشجویی
«حرم امام رضا (ع) و اطراف آن حرمت دارد و حفظ حرمتش این است که ابتذال در آن انجام نشود.» این را نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی که روز گذشته به مناسبت روز دانشجو به دانشگاه فردوسی مشهد سری زده بود، در نشست صمیمانه با فعالان دانشجویی این دانشگاه بیان کرد و گفت: درباره سرمایه گذاری گردشگری، ساخت وساز و موضوع ابتذال در مشهد باید حرمت بارگاه منور رضوی حفظ شود.
به گزارش فارس، آیت ا... سیداحمد علم الهدی با تأکید بر اینکه باید ساخت وساز مطابق با قداست حرم مطهر رضوی باشد، اظهار کرد: از ابتدا با ساختمان‌هایی که اطراف حرم ساخته اند، مخالف بودم و هنوز هم مخالفم. حالا نیز از این مخالفت دست برنداشته ام، اما نتیجه‌ای هم نگرفته ام.
به گفته وی، مسئولان شهر و استان باید جلو این موضوع را بگیرند، اما استدلال آن‌ها این است که وسط برنامه ریزی انجام شده نمی‌توانیم جلو آن را بگیریم.
امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه حجت الاسلام رئیسی چه زمانی که تولیت آستان قدس بود و چه حالا، با این ساخت وساز‌ها به شدت مخالف است، افزود: حرف ما با سازمان میراث فرهنگی این است که اینجا جای گردشگری نیست و فرهنگ زیارت با گردشگری فرق می‌کند.

سرمایه گذاری در بستر فرهنگ زیارت باشد
وی با ابراز مخالفت درباره سرمایه گذاری افراد برای ایجاد مراکز تفریحی نابهنجار، گفت: اگر کسی می‌خواهد سرمایه گذاری کند، باید در بستر فرهنگ زیارت این کار را انجام دهد.
آیت ا... علم الهدی در بخش دیگری از سخنانش در باره برگزاری کنسرت در مشهد گفت: درباره مسئله هویت مشهد و کنسرت، اختلاط مغرضانه انجام گرفت.

موسیقی منحصر به کنسرت نیست
«هیچ مخالفتی با موسیقی نداشتیم که بگوییم موسیقی‌های زیرزمینی چنین و چنان انجام می‌شود. کنسرت موسیقی نیست و موسیقی هم منحصر به کنسرت نیست.» نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این موضوع افزود: یک کنسرت در کشور نشان دهید که بتوانید بگویید مبتذل نبوده است.
آیت ا... علم الهدی با بیان اینکه در مراسم هفته گذشته موسیقی پخش شد و من نیز در آن جلسه نشستم، گفت: آیا منظور از موسیقی حتما هنر مبتذل است؟ ما در این شهر با ابتذال در هر نوع مخالفیم.
او با بیان اینکه در این شهر آموزشگاه‌های موسیقی وجود دارد که ارشاد نیز به آن ‎ها مجوز داده است، افزود: در موضوع کنسرت مبتذل سودجویی عده‌ای مطرح است که جزو اصحاب موسیقی هستند؛ از این رو جریان را به موسیقی گره زده اند. نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: اگر موسیقی زیرزمینی مضر و مفسد است، باید دستگاه‌های مربوط پیگیری کنند؛ همان طور که جلو رستورانی را که غذای فاسد دارد می‌گیرند.
آیت ا... علم الهدی با بیان اینکه هیچ امکانات اجرایی در این شهر در دست من نیست و مسئولیت اجرایی نیز ندارم، گفت: استان ما نیز مثل همه استان‌ها دستگاه قضایی، امنیتی انتظامی دارد و مسئول امنیت نیز استاندار است؛ وظیفه بنده نیز به عنوان نماینده رهبری، ارشاد و هدایت است.

جمعیت نمازگزاران جمعه تهران به نصف مشهد هم نمی‌رسد
او در ادامه با بیان اینکه نمازجمعه مشهد بزرگ‌ترین نمازجمعه کشور است، گفت: میانگین جمعیت در نمازجمعه مشهد بین ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر است؛ درحالی که جمعیت نمازگزاران نمازجمعه تهران به نصف مشهد هم نمی‌رسد.
به گزارش مهر، امام جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنانش درباره دوچرخه سواری بانوان گفت: طرح دوچرخه سواری بانوان در پارک بانوان را اولین بار بنده مطرح کردم، ولی من با اینکه خانمی در ملأ عام روی دوچرخه بنشیند و محرک مرد‌ها باشد، مخالف هستم؛ چون مخالف موازین شرعی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}