جلوگیری از به‌کارگیری اتباع خارجی فاقد مجوز کار در ایست‌کار‌های مشهد گشتی در اولین ساختمان دوطبقه مشهد در خاک پاکستان نخستین مهاجران مجاور شده مشهد | گذری بر تاریخ محله کشمیری‌ها و پیشینه حضور این قوم در ارض اقدس مدیریت شهری باید از جنس کار اجتماعی باشد شهرداری مشهد در مسیر ورود به بازار فناوری اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی ویژه محرم در مشهد برگزاری اجتماع دانشجویی و مردمی حمایت از مردم غزه و فلسطین + فیلم شهروند خبرنگار| تصاویری از سوگواری مردم گناباد در ماه محرم مشهد در شرایط زرد کرونایی قرار گرفت (۲۲ مردادماه ۱۴۰۱) نگاهی به نخستین روزنامه مشهد تهدید «اقتصاد زیارت» در فرودگاه مشهد ساخت تصفیه خانه طبرسی شاید تا ۳ سال آینده گره‌گشایی در شهر با قلم خبرنگاران هویت مستقل فرهنگی مشهد حول محور مجاورت محرومیت بیخ گوش مشهد|مشکل آفرینی اتباع خارجی صاحبان باغ ویلا‌ها و گردشگران غیربومی در مشهد اجرای طرح «مشاوره محله» در حاشیه شهر مشهد حاشیه و ظرفیت‌های بالقوه آیت‌الله علم‌الهدی: امروز در عرصه‌ رسانه‌ مقابله با دشمن کمتر از دفاع از حرم نیست| «جهاد تبیین» رسالت راهبردی اصحاب رسانه
خبر فوری
نگرانی ساکنان محلات منطقه ۶ از افزایش حضور اتباع بی‌هویت
عضو شورای معتمدین محلات مشهد از افزایش حضور اتباع بی‌هویت در محلات حاشیه شهر و نگرانی شهروندان این محلات خبر داد.

گروه مشهد | شهرآرانیوز، سید علی حسینی از مطالبات شورای معتمدین محلات در خصوص محلات منطقه ۶ مشهد در گفتگو با شهرآرانیوز اظهارکرد: اتباع بی هویت تعدادشان از حد مجاز در این محلات بیشتر شده و مالکیت محل هایی که برای‌ نگهداری ضایعات استفاده می‌کنند، نگران کننده است و شهروندان خواستار پلمپ این محل ها توسط شهرداری و دادستانی هستند‌.

وی توضیح داد: منطقه ۶ مشهد، شامل محله شهید باهنر، شهرک شهید رجائی، محمدآباد و کوی عمار است و هر کدام شبکه مسائل خود را دارند.

وی درباره‌ی این محلات گفت: این محلات از قدیمی ترین و تاریخی ترین محلات در شرق مشهد هستند و از جمله محمدآباد که در تحولات اجتماعی مشهد در قدیم نقش پر رنگی داشته و مردم این محله فرهنگی و مذهبی، شهدای زیادی را نیز تقدیم انقلاب کرده اند.

حسینی گفت: مشکل اصلی محمدآباد، بافت فرسوده وساختمان های قدیمی است و نیز فروش ارتفاع و پشت بام که از جدی ترین معضلات این محله می باشد.

به گفته وی، همچنین از دیگر مشکلات این محله، افزایش حضور اتباع خارجی که مالک مکان های نگهداری ضایعات در بافت شهری هستند و نیز حضور فروشندگان و دوره‌گردان است.

عضو شورای معتمدین محلات مشهد درباره اولویت محله عماریاسر، توضیح داد: بازگشایی خیابان ها، تعریض معابر و بازگشایی دیوار ارتش که در ابتدای بلوار کوی عمار به سمت شهدای طرق قرار دارد، از مهم ترین درخواست های مردم در کوی عمار است.

حسینی در ادامه درباره شهرک رجایی و باهنر گفت: این دو محله، شبکه مسائل گسترده تری دارند، اما تعریض خیابان ها، تسریع در رسیدگی پروژه های رها شده و تجهیز زمین ها به چمن مصنوعی از جمله مطالباتشان است.

وی ادامه داد: گلایه اصلی مردم این محله زمین های ورزشی که در اختیار اداره ورزش جوانان قرار دارد و متاسفانه به محل اسکان کارتن‌خواب ها تبدیل شده است.

عضو شورای معتمدین محلات، افزود: بکارگیری نگهبان، برای پارک های حاشیه شهر نیز یکی از مهم ترین مطالبات مطرح است که با ایجاد امنیت، خانواده ها بهتر می‌توانند از فضا استفاده کنند.

وی از مساعدت و استقبال شهردار این منطقه از پیشنهادات شورای معتمدین محلات حاشیه شهر خبر داد و افزود: شهردار نیز قول بازدیدهای روزانه از پروژه های رها شده و تسریع در تکمیل آنها را داده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}