حسین طائب در مشهد: نظام مقابل اغتشاشگران مماشات نکرد| آمریکا در پی شکست پروژه ناآرامی‌ در ایران، برای ادامه مذاکرات پیغام می‌فرستد نگرانی آمریکا از گسترش همکاری میان ایران و روسیه وزیر آموزش و پرورش: ۷۸۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل داریم| کمبود ۴۰ هزار نیروی پرورشی در کشور رئیس‌جمهور: رستم قاسمی زندگی کاری خود را در وقف خدمت به میهن و پیشرفت و آبادانی کشور کرد مذاکره ایران و عراق درباره خشکسالی و بحران هور‌های دو کشور سپاه پاسداران: خدمات رستم قاسمی راهنمای مشتاقان عزت و پیشرفت ایران خواهد بود سرلشکر باقری: رستم قاسمی در خنثی‌سازی آثار تحریم و جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران نقش‌آفرینی ارزنده‌ای داشت قالیباف: رستم قاسمی تا آخرین لحظه علی‌رغم تشدید بیماری، با روحیه مردمی بر عهد خود استوار ماند در سایه‌سار امنیت‌... ماجرای اعلام برائت «بدری خامنه‌‎ای» خواهر رهبر انقلاب چیست؟+ فیلم مصاحبه وی بعد از پناه‌بردن به صدام ویدئو| محسن شکاری اغتشاشگر تهرانی در خیابان ستارخان چه کرد؟ پاسخ رئیس‌جمهور به اعتراض یک شهروند درباره قیمت بالای مسکن+ فیلم کیفرخواست ۵ متهم اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ(ع) صادر شد+ جزئیات اتهامات رئیس‌جمهور: مردم ایران فریب شعار آزادی را نمی‌خورند| توقف و عقب‌نشینی دولت را جایز نمی‌دانیم| راهی جز پیشرفت نداریم+ فیلم کاظمی قمی: حضور غیرمجاز اتباع خارجی در ایران غیرقابل قبول است رستم قاسمی درگذشت+ علت فوت و زندگی‌نامه جزئیات افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی اعلام شد دستگیری تعدادی از سرشبکه‌های محرک در جریان اغتشاشات اخیر در قم+ جزئیات قطعنامه سنای آمریکا در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران فرمانده هوانیروز ارتش: طراحی و ساخت بالگرد ملی آغاز شد| دشمن بدون مشاهده بالگردهایمان، هدف موشک قرار می‌گیرد
خبر فوری
جزئیات فوت «مهسا امینی» از زبان رئیس پلیس تهران| هیچ بحثی بین امینی با پلیس نبوده| لباس وی لحظه دستگیری مناسب نبود+ فیلم
فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن تشریح جزئیات فوت مهسا امینی تاکید کرد: هیچ بحثی بین مهسا امینی و همراهان وی با پلیس نبوده است.

به گزارش شهرآرانیوز، سردار حسین رحیمی فرماندهی انتظامی تهران‌بزرگ ظهر امروز در نشستی‌خبری در تشریح جزئیات فوت «مهسا امینی» ضمن ابراز همدردی با خانواده مرحوم اظهار کرد: این حادثه برای پلیس نیز ناگوار بود و ما همیشه به دنبال این بودیم تا اینگونه اتفاقات رخ ندهد.

وی افزود: در تهران بزرگ روزانه ۱۵ تا ۱۷ هزار مراجعه‌کننده در مقر‌های مختلف پلیس تهران از آگاهی، کلانتری‌ها و راهنمایی و رانندگی و … وجود دارد و ممکن است این‌گونه حوادث برای مراجعه‌کنندگانی که دارای کسالت هستند، رخ دهد. پلیس یکی از مجموعه‌هایی است که بیشترین ارتباط را با مردم دارد و مردم برای تأمین خواسته‌های خود به طور مرتب و با توجه به انجام مأموریت‌های متفاوتی که بر عهده پلیس است به این مجموعه مراجعه می‌کنند.

رئیس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به شرح حادثه برای مهسا امینی گفت: گشت‌های امنیت اجتماعی و اخلاقی در تهران وجود دارد و این‌ها به معنای کنترل اخلاق و امنیت هستند و مطابق با وظیفه ذاتی و قانون برعهده پلیس گذاشته شده است.   این نیرو‌ها در نقاط مختلف تهران وظایفی را برعهده دارند و مأموریت‌های خود را انجام می‌دهد و شکل کار این مأمور‌ها به گونه‌ای است که بخشی را همان ابتدا تذکر می‌دهند که این عدد بالغ بر ۹۰ درصد است و معمولاً افراد رعایت می‌کنند.

گشت ارشاد فقط یک درصد را به مقر می‌برد

رحیمی اظهار کرد: از ۱۰ درصد باقیمانده ۹ درصد در در ون‌ها سوار می‌شوند و در آنجا تذکرات لازم به آن‌ها داده می‌شود و آن‌ها نیز معمولاً تمام این موارد را رعایت می‌کنند. یک درصد باقی مانده نیز به عنوان مصادیق بدپوششی در حدی که قابل تردد در خیابان‌ها نیست به مقر پلیس امنیت اخلاقی انتقال داده می‌شوند. در مقر پلیس امنیت اخلاقی نیز دیگر بحث بازداشت وجود ندارد و این افراد همگی در سالنی وارد می‌شوند و تعدادی از همکاران خانم ما به عنوان مشاور با مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و دکترا آموزش کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای برای دختران برگزار می‌کنند و در این آموزش قانون را به آن‌ها یادآور می‌شوند.

وی ادامه داد: این قانون درباره چگونگی و نحوه حضور در فضا‌های عمومی است و این مشاوران مطابق با قانون توضیح می‌دهند. ان‌شاءالله آن‌هایی که این تهمت‌های ناجوانمردانه را به پلیس می‌زنند را به آن دنیا واگذار می‌کنیم، اما تمامی کار پلیس و گشت پلیس امنیت اجتماعی و اخلاقی ایجابی است و حتی این نکته را گفتیم کسانی که شئونات اسلامی و عرفی را در جامعه رعایت نکرده‌اند خلافی را مانند خلاف راهنمایی و رانندگی مرتکب شده‌اند.

وی با بیان اینکه این روز‌ها مشاهده می‌کنیم موارد و حرف‌هایی گفته می‌شود، اظهار کرد: اگر ما اقداماتی را انجام می‌دهیم مطابق با وظایف قانونی است که برعهده پلیس گذاشته شده است، مگر می‌شود در ابعاد مختلف امنیت جامعه را تعطیل کرد؟ حتی یک تعلل کوچک در ابعاد و سطوح مختلف امنیتی تمام جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد و امنیت را بر هم می‌زند امنیت تهدیدبردار نیست و دارای سطوح مختلفی است.

سردار رحیمی گفت همانطور که در عرض ۴۸ ساعت بزرگ‌ترین سرقت تاریخ کشور را کشف کرده و سارقین آن را دستگیر می‌کنیم و به همان صورت که قمه‌کش و خفت‌گیر بزرگراه نیایش را در کمتر از ۲۴ ساعت و هم دست او را دو روز پیش دستگیر کردیم و به همان شکلی که سالی حدود یک هزار تن مواد مخدر را کشف می‌کنیم و به همان شکل که پلیس با رکن اصلی مقابله با قاچاق کالا که صنایع کشور و مراکز کالای کشور را دچار چالش می‌کند مبارزه می‌کند، درباره امنیت اجتماعی هم اقدام می‌کند.

وی با اشاره به مرحوم مهسا امینی گفت: وی در پارک طالقانی در حال قدم زدن بوده است که با گشت امنیت اخلاقی پلیس روبرو می‌شود و از نظر تیم پلیس چهار خانم دارای وضعیت مناسبی نبوده‌اند به سه نفر تذکر داده شده که مشکلشان برطرف شده است. همراه خانم امینی سه خانم و دو آقای دیگر حضور داشته‌اند و پلیس به آن‌ها اعلام کرده است که باید به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کنند و یک نفر باید لباس مناسب برای خانم امینی بیاورد و چند دقیقه در محل پلیس امنیت اخلاقی بنشیند تا تذکرات و آموزش‌های قانونی به او داده و سپس به خانواده تحویل داده شود.

رحیمی با بیان اینکه سه نفر مشکل‌شان در همان محل و لحظه برطرف شد، گفت: فقط خانم امینی به مقر پلیس امنیت اخلاقی در ساعت ۱۸:۳۰ روز سه‌شنبه هفته پیش مراجعه می‌کند. وی توسط ۵ خانم دیگر و یک همکار خانم ما که در خودرو ون بوده‌اند به پلیس امنیت اخلاقی منتقل می‌شوند.

وی گفت: با دو نفر از خانم‌هایی که در کنار مهسا امینی نشسته بودند صحبت کرده‌ایم و این خانم‌ها وارد کلاس شده‌اند و تا زمانی که کلاس کامل بشود و استاد وارد کلاس شود کمی زمان می‌برد و در طول روز چندین کلاس برگزار می‌کنیم و این خانم‌ها گروه گروه در کلاس‌ها وارد می‌شوند و تا زمانی که کلاس برگزار شود و خانواده‌ها برای افراد حاضر لباس بیاورند. مهسا امینی از جای خود بلند می‌شود و با یکی از همکاران خانم ما که نظم و انضباط سالن را تأمین می‌کند صحبت می‌کند و سوالی می‌کند و به یکباره حالش به هم می‌خورد.

تعداد بازدید : 547

رئیس فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: خانم امینی از همکار ما سوال کرده که وضع ظاهری‌اش چه مشکلی دارد و همکار ما به او می‌گوید شلوار یا ساپورتی که پایش بوده است دارای ایراد بوده و زمانی که مانتویش باز می‌شود مشکل دارد و بر همین اساس باید تعویض شود و در همان زمان خانم امینی حالش به هم می‌خورد و کمتر از یک دقیقه پرستار و بهیار پلیس که مقیم سالن بوده‌اند بالای سر خانم امینی حاضر می‌شود و کار رسیدگی به وضعیت او را شروع می‌کنند.

ملاک پلیس برای پوشش بانوان و عدم حضورشان در مقرپلیس امنیت اخلاقی چیست؟

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اینکه معیار پلیس برای بدحجابی یک نفر چیست، گفت: ملاک حجاب برای خانم‌هایی که در خیابان حاضر می‌شوند را خانم‌ها باید بدانند آن‌ها نمی‌توانند با یک ساپورت و یا مانتویی که جلویش باز است،  در انظار عمومی حاضر شوند. ممکن است خانم‌ها و آقایان لباسی بپوشند که مناسب منزل است، اما آن‌ها نمی‌توانند آن لباس را در مکان عمومی بپوشند.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
0
1
چند تا سنجاق مي دادند مانتو مي بست
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
0
1
اگر مانتو كوتاه بود مي توان گفت خيلي ايراد داشته و عامدانه جلوه مي داد و قصد تخلف داشته ،،،اما وقتي مانتو گشاد و بلند بوده سهوي بوده و سنحاق مي دادند به جلوي مانتو مي زِد حل مي شد ،،
تشكر از. خبرگزاري عزيز
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
0
0
معمولا مانتويي كه خيلي كوتاه و تنگ بوده مي گن و مانتو در حالت كلي گشاد بوده و تخطي نكرده و ان ايراد سهوي بوده و در فيلم كه جايي ديده. نشده و و با زبان خوش چند تا سنجاق مي دادند مي بست حل مي شد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
0
1
حقيقت خود عيان شود إظهار فضل چه حاجت است مي شد جلوي ان با دكمه و فلان هم بيست از بهر مانتوي گشاد بلند گشت و بگير ببند چه حاجت است دامن نبود كه بگويم چون كنم بلند ،،يك سنجاق قفلي زدن را گشت نيست بلد؟؟؟با سنجاق قفلي هم مي شد جلوي مانتو ببست ،،،ان زبر و رو كردن شال دختر خجل چه حاجت است
تو ختم كن كه هنر عيان شود در مجلس ختم دختر كم سن و سال پرده دري و نزاع و محاكمه چه حاجت است
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
0
1
جار نزن با صداي بلند گر بيني عيبي هست نهان كن اين رسم مرسل انبيا و علي حجت است اين ابروي خلق هست كه ميرود ز دست در پرده حرف زدن رسم امام من است ان دخترك كم سن روستايي بينوا از دست زدن به شال از حال برفت بود دختري خجل كه شوهر نكرده است گر نيم نگاه بياندازيم به پرونده مان كي إيزد عيب مان را افشا كرده است عاقبت گشت ارشاد و بي ابرو كني اين كليپهايي است كه مي گردد دست به دست بحث شلوار زير دختران در سايتهاي عمومي از چه است مانتو كه بلند بود و گشاد زاني نبوده جرم اش چه بوده كه شلوار زير مي كني علم اش نخورده و دهان سوخته است
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
0
0
چطور ناموس مردم رو میبرن شماره خانوادشون رو نمیگیرن حتی به خانواده اش اطلاع ندن کدوم بیمارستان بردنش میرفت جز فوتی های گمنام
Rezvan
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
1
0
خدا پدرتون را بیامرزه سردار، من یه خانم هستم که مانتویی هستم اما وقتی خانمی را می‌بینم که مانتو کوتاه پوشیده و تنگ و جلو باز که همه اندام‌هاش پیدا و مشخصه، با عرض معذرت اینا میگم حالت تهوع میگیرم، بعد دوباره که نگاهش می کنم از زن بودن خودم شرمنده میشم. مانتو جلو باز چه بلند چه کوتاه باید جمع بشه،
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}