سرلشکر باقری: صدام در آخر جنگ تحمیلی ۱۲ هزار تن مواد شیمیایی داشت| بیش از ۳۵ کشور از رژیم بعث حمایت می‌کردند وزیر بهداشت از مجلس کارت زرد گرفت| نمایندگان درباره وضعیت بهداشت و درمان شهرستان‌ها قانع نشدند دستگیری عوامل ناامن‌سازی جاده‌های جنوب کشور| استفاده متهمان از سلاح گرم برای تهدید رانندگان به اعتصاب اجباری+ فیلم نماینده تهران: املاک بانک‌ها قارچی رشد کرده| ماموریت اصلی بانک‌ها در حوزه اعتباری است نه دخالت در سرمایه‌گذاری‌ها وزیر اقتصاد: با مدیرانی که در برابر واگذاری اموال مقاومت می‌کنند، برخورد می‌کنیم اقناع نماینده تهران از پاسخ وزیر اقتصاد درباره مالیات مضاعف بر بنگاه داری بانک‌ها ضربه اطلاعاتی به تیم ضدامنیتی در استان مرکزی پیش از عملیات مسلحانه| ۱۲ عضو تیم خرابکاری بازداشت شدند+ جزئیات نایب رئیس مجلس: جنبش دانشجویی فهمیده حوادث اخیر طراحی پیچیده جنگ ترکیبی است روسیه: تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران را لغو کنید پیش‌بینی زلنسکی از جنگ اوکراین | جنگ دوباره شدت می‌گیرد مسئول رسانه‌ای داعش توسط حشدالشعبی دستگیر شد زمان برگزاری جلسه رأی اعتماد به «مهرداد بذرپاش» وزیر پیشنهادی راه مشخص شد ویدئو| جزئیات دیدار مهم رئیس جمهور و علمای اهل سنت و شیعه کردستان ویدئو| تصاویری از رانندگی پوتین بر روی پل کریمه انسیه خزعلی: شیوه فعلی پلیس امنیت اخلاقی را قبول نداریم| فرزند من دو تابعیتی نیست ستاد امر به معروف و نهی از منکر: ماموریت گشت های امنیت اخلاقی و اجتماعی به پایان رسید شکست پروژه اغتشاشات در ایران به روایت تحلیلگر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ویدئو| تصاویری از دادگاه اغتشاشات اخیر و نحوه رسیدگی به اتهامات اغتشاشگران اسکان موقت خانواده بازداشتی‌های اخیر در نزدیکی زندان اوین+ جزئیات
خبر فوری

پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد

  • کد خبر: ۱۲۷۰۸۴
  • ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۷
پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد
چارلز سوم پس از مادرش الیزابت دوم بر تخت سلطنت نشسته و پادشاه جدید انگلیس شده، بد نیست چیزهای بیشتری درباره ی زندگی روزمره ی او بدانیم.

به گزارش شهرآرانیوز، همه ی آدم ها عادت ها و علائق مخصوص به خودشان را دارند که به آن ها فردیت می دهد. اعضای خاندان های سلطنتی هم از این قاعده مستثنی نیستند. و حالا چارلز سوم پس از مادرش الیزابت دوم بر تخت سلطنت نشسته و پادشاه جدید انگلیس شده، بد نیست چیزهای بیشتری درباره ی زندگی روزمره ی او بدانیم.

با چند حقیقت خواندنی درباره ی شاهزاده چارلز سوم همراه باشید.
 
۵ بار در روز لباس هایش را عوض می‌کند
 
پادشاه جدید انگلیس همیشه به خوش پوشی و وسواسی بودن در انتخاب لباس شهره بوده است. و این بدان معنی است که او بخش زیادی از وقت و توجه خود را صرف انتخاب پوشش خود می کند. در حقیقت، او خیلی اوقات ۵ بار در روز لباس های خود را عوض می کند. به گفته ی کارشناسان مد، او هرگز از مُدهای زودگذر پیروی نمی کند اما در عین حال، می تواند خوش پوش باشد.
 
پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد
 
با تخت و توالت مخصوص به خودش سفر می کند
 
به گفته ی یک نویسنده که زندگینامه نویس معتمد پرنسس دایانا هم بوده، پادشاه انگلیس با توالت فرنگی مخصوص به خودش سفر می کند، از جمله وقت هایی که به دیدن دوستان نزدیکش در خارج شهر می رود. این نویسنده گفته چارلز سوم تخت طبی خودش را هم به همراه دو تابلوی عکس از مناظر طبیعی اسکاتلند با خود می برد.
 
به گفته ی این نویسنده، شاه چارلز وقتی برای دیدن دوستانش به خارج شهر می رود، یک روز قبل از رسیدن او، یک کامیون تختخواب، اسباب و اثاثیه و تابلوهای عکسش را به آنجا می برد.
 
پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد
 
شیفته ی کتاب های هری پاتر است
 
پادشاه انگلیس هم مانند میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا طرفدار پرو پا قرص این کتاب فانتزی و اینطور که گفته می شود، دوست دارد این کتاب ها را برای نوه های همسرش، کامیلا هم بخواند. همسر پادشاه در اینباره گفته: «گاهی که با همسرم به اسکاتلند می رویم، برای نوه هایم “هری پاتر” می خواند.» کامیلا همچنین گفته: «صدای همه ی شخصیت ها را هم در می آورد و در تقلید صدا فوق العاده است.»
 
پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد
 
ناهار نمی خورد
 
شاه چارلز هر زمان که بتواند از خوردن ناهار پرهیز می کند. یکی از گزارشگران سابق خاندان سلطنتی دراینباره گفته: «چارلز ناهار را یک چیز تجملی و مزاحم کارهایش می داند، به همین دلیل دیر صبحانه می خورد و بعدش دیگر ناهار نمی خورد.» به گفته ی آشپز سابق خاندان سلطنتی، پادشاه برای صبحانه میوه یا تخم مرغ آب پز می خورد. آخر هفته ها هم ترجیح می دهد با تخم مرغ پنیری دلی از عزا درآورد.
 
پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد
 
یک کتاب برای بچه ها نوشته
 
پادشاه انگلیس یک کتاب برای بچه ها به اسم «پیرمرد اهل لوخ ناگار» (The Old Man of Lochnagar) نوشته است. این کتاب در سال ۱۹۸۰ منتشر شد، زمانی که او در اوایل دهه ۳۰ زندگی خود بود. از قرار معلوم او قبلاً با این داستان سر برادران کوچک ترش، پرنس اندرو و پرنس ادوارد را زمانی که کوچک بودند، گرم می کرد. یک انیمیشن کوتاه هم با بر اساس این داستان ساخته شده است.
 
پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد
 
فعالیت زیادی دارد
 
نزدیکان چارلز سوم می گویند او دوست دارد سرش شلوغ باشد و کار مفیدی انجام دهد. به گفته ی یکی از خبرنگاران حوزه مسائل خاندان سلطنتی، پادشاه انگلیس اعتیاد به کار دارد و هرگز دست از کار نمی کشد. در حقیقت، تنها در سال ۲۰۱۹ او در ۵۲۱ برنامه شرکت کرده بود، از جمله در ۱۴۵ دیدار رسمی، مراسم، مسابقه، کنسرت و برنامه خیریه.
 
 
 علاقه ی زیادی به کشاورزی ارگانیک دارد
 
پادشاه انگلیس سال ها است که از حامیان کشاورزی ارگانیک است و خود ۳۵ سال است که یک مزرعه دارد. حتی با محصولات این مزرعه برندی به نام Waitrose Duchy Organic راه اندازی شد که در سوپرمارکت ها به فروش می رود. با این حال، در سال ۲۰۲۰ معلوم شد چارلز سوم قصد تمدید اجاره ی مزرعه اش را ندارد. او نتوانست برای ۲۰ سال دیگر متعهد کشاورزی در آن مزرعه شود چون باید خود را برای نشستن بر تخت سلطنت آماده می کرد.
 
پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد
 
 اهل نقاشی است
 
شاه چارلز نقاشی هم می کند و گفته یکی از آرامش بخش ترین و شفا بخش ترین کارهایی است که سراغ دارد. او همچنین گفته این سرگرمی بخش هایی از روح را احیا می کند که دست کارهای دیگر به آن ها نمی رسد. چارلز سوم گفته بعد از آنکه میل شدیدی به سراغش آمد تا آنچه می دیدید را از طریق آبرنگ بیان کند، نقاشی را شروع کند.
 
و از قرار معلوم، نقاشی کردن برای چیزی فراتر از یک سرگرمی وقت گذران است. مجموعه نقاشی های آبرنگ او از مناظر سرتاسر دنیا تاکنون چندین بار در نمایشگاه به نمایش در آمده است.
 
پادشاه جدید انگلیس، ۸ عادت و علاقه عجیب و جالب دارد
 
منبع: روزیاتو
ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}