فرصت یک هفته ای سازمان بازرسی به دستگاه های مجری "قانون حمایت از معلولان" تبعیض در حقوق اجتماعی معلولان، نقض حقوق شهروندی است متناسب‌نبودن کمک‌هزینه نگهداری معلولان با تورم، چالش امروز مراکز نگهداری از معلولان برگزاری مراسم روز جهانی معلولان در آب و هوای سخت برفی نسخه آزمایشی سرویس خبری "توانشهر" راه اندازی شد | معلولان صاحب رسانه شدند اقدامات شهرداری برای افراد دارای معلولیت که در آفرینش ز یک گوهریم معلولیت فرهنگی چه بلایی بر سر جامعه می آورد؟ روز جهانی افراد دارای معلولیت؛ فرصتی برای بازاندیشی و تحول گفتگو با تنها داور دارای معلولیت والیبال کشور | شکست زندگی نابرابر با توانایی ای بالاتر از سختی ها چالش‌های ماسک برای ناشنوایان جشنواره کشوری تئاتر معلولان «آفتاب زاگرس» در مشهد آغاز شد برگزاری آنلاین جشنواره تئاتر معلولان تکنولوژی‌های کاربردی برای معلولان ذهنی معلولان ذهنی با چه مشکلاتی برای تغذیه مواجه هستند؟ «بلندی‌های پاگیر» به پایان رسید قرنطینه در قرنطینه؛ روایت همیشگی معلولان از محدودیت جشنواره «دامن قرار» با معرفی افراد برتر به کار خود پایان داد آیا سمعک گران می‌شود؟ | خراسان رضوی مشکلی برای تأمین سمعک مددجویان ندارد
خبر فوری
خراسان رضوی دارنده رتبه نخست شناسایی و پوشش دانش آموزان استثنایی کشور
مدیر آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی گفت: این استان مقام نخست کشور را در زمینه شناسایی و پوشش دانش آموزان استثنایی داراست.

به گزارش شهرآرانیوز، جواد روحانی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: این استان با داشتن ۱۲.۸ درصد از کل دانش آموزان استثنایی کشور، بالاترین میزان شناسایی و پوشش تحصیلی این دانش آموزان را در مقایسه با سایر استان‌ها دارد.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی با بیان اینکه هم اکنون ۱۸ هزار دانش آموز استثنایی در استان تحت پوشش تحصیلی هستند، ادامه داد:تعداد ۸ هزارو ۲۰۰ نفر از این شمار که تا پایان مهر ماه جاری به ۸ هزارو ۵۰۰ نفرمی رسد، دانش آموزان استثنایی هستند که در مدارس ویژه ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: برای سال تحصیلی جدید هزار و ۳۴۹ کلاس در ۲۶۰ فضای آموزشی فعالیت دارد و ثبت نام تا پایان مهر ماه جاری ادامه دارد.

روحانی اظهارکرد: علاوه بر این تعداد، ۹ هزارو ۵۰۰ نفر هم دانش آموزان استثنایی هستند که به صورت تلفیقی و فراگیر از خدمات آموزشی در مدارس عادی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در کل کشور تعداد ۱۵۰ هزار دانش آموز استثنایی تحت پوشش هستند، افزود: بالا بودن شمار دانش آموزان استثنایی خراسان رضوی به دلیل شناسایی بیشتر و پوشش تحصیلی مطلوب‌تر این گروه از دانش آموزان است.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}