وزیر آموزش و پرورش: ۷۸۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل داریم| کمبود ۴۰ هزار نیروی پرورشی در کشور رئیس‌جمهور: رستم قاسمی زندگی کاری خود را در وقف خدمت به میهن و پیشرفت و آبادانی کشور کرد مذاکره ایران و عراق درباره خشکسالی و بحران هور‌های دو کشور سپاه پاسداران: خدمات رستم قاسمی راهنمای مشتاقان عزت و پیشرفت ایران خواهد بود سرلشکر باقری: رستم قاسمی در خنثی‌سازی آثار تحریم و جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران نقش‌آفرینی ارزنده‌ای داشت قالیباف: رستم قاسمی تا آخرین لحظه علی‌رغم تشدید بیماری، با روحیه مردمی بر عهد خود استوار ماند در سایه‌سار امنیت‌... ماجرای اعلام برائت «بدری خامنه‌‎ای» خواهر رهبر انقلاب چیست؟+ فیلم مصاحبه وی بعد از پناه‌بردن به صدام ویدئو| محسن شکاری اغتشاشگر تهرانی در خیابان ستارخان چه کرد؟ پاسخ رئیس‌جمهور به اعتراض یک شهروند درباره قیمت بالای مسکن+ فیلم کیفرخواست ۵ متهم اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ(ع) صادر شد+ جزئیات اتهامات رئیس‌جمهور: مردم ایران فریب شعار آزادی را نمی‌خورند| توقف و عقب‌نشینی دولت را جایز نمی‌دانیم| راهی جز پیشرفت نداریم+ فیلم کاظمی قمی: حضور غیرمجاز اتباع خارجی در ایران غیرقابل قبول است رستم قاسمی درگذشت+ علت فوت و زندگی‌نامه جزئیات افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی اعلام شد دستگیری تعدادی از سرشبکه‌های محرک در جریان اغتشاشات اخیر در قم+ جزئیات قطعنامه سنای آمریکا در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران فرمانده هوانیروز ارتش: طراحی و ساخت بالگرد ملی آغاز شد| دشمن بدون مشاهده بالگردهایمان، هدف موشک قرار می‌گیرد رئیس‌جمهور از متروی پرند و پروژه ۱۴۶۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن بازدید کرد+ فیلم و عکس بررسی مشکلات تامین سوخت کامیون‌داران در مجلس| سازمان راهداری خسارت‌های وارده به کامیون‌داران را جبران کند
خبر فوری
فرمانده کل سپاه: در زمان دفاع از همه دفاع می‌کنیم حتی کسانی که ما را دوست ندارند| آمریکا عاجز و شکست‌خورده است+ فیلم
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروزه آمریکا پیر، فرسوده، عاجز و شکست‌خورده است و به دنبال جبران این شکست‌ها، همه شیاطین و اشرار عالم، یک جنگ سیاسی و رسانه‌ای را آغاز کردند.

به گزارش شهرآرانیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح امروز (یکشنبه، ۱۰ مهر) در چهارمین دوره مراسم یاد‌ها و نام‌ها که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد، با طرح این سئوال که آیا شمایلی که امروز آمریکا در منطقه دارد با ۳۰سال پیش قابل مقایسه است؟، گفت: آمریکا امروز پیر، فرسوده و عاجز شده و ما این قضیه را می‌بینیم. من با چشم سر می‌بینم و می‌گویم که آمریکا شکست خورده است و اکنون به دنبال جبران این شکست ها، همه شیاطین و اشرار عالم، یک جنگ سیاسی و رسانه‌ای را آغاز کرده اند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: شما نشانه‌های این تهاجم دشمن را برای جبران آن شکست‌های سخت، می‌بینید؛ آن‌ها می‌خواهند اجازه ندهند تا به نام اسلام یک جغرافیای مستقل با حاکمیت، قدرت و با منطقی نافذ وجود داشته باشد. آمریکایی‌ها نفوذ منطقه‌ای ما را سد بزرگی برای سیطره سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی خودشان در عالم اسلام که مهمترین قطعه جغرافیای جهان است، می‌دانند. آمریکایی‌ها به ما می‌گویند که نفوذ ایران در منطقه را قطع کنید، زیرا ما می‌خواهیم در منطقه حضور داشته باشیم و  شما را احاطه کنیم و درون سرزمینتان جاری شویم تا دوباره شما فقط دیکته بنویسید، ما هم به آن‌ها می‌گوییم ما هر درسی را بلدیم جز نوشتن دیکته.

سرلشکر سلامی افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند با فریب جوانان ما را به درون خیابان‌ها بکشند. این آخرین سیاست دشمن است، ترکیبی از هر آنچه قبلا به‌کار گرفته است، اما ما کار آزموده‌ایم و کافیست که دشمن را بشناسید. نداشتن آگاهی و شناخت، عامل شکست است، ولی آگاهی همیشه پیروزی می‌آفریند. پیروی در آگاهی و ایمان است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به جوانانی که فریب دشمن را خورده‌اند گفت: به این عده قلیل از جوانان عزیز کشورمان که متاسفانه مورد شکار و صید دشمن قرار گرفتند و عملیات روانی دشمن بر روی آن‌ها موثر بوده است، عرض می‌کنیم، وقتی به خیابان می‌آیید پشت سرتان نگاه کنید تا ببینید امتداد حرکتی که در مسیر آن هستید، به کجا می‌رسد. شما فرزندان این مملکت هستید و ما وقتی از کشور دفاع می‌کنیم، برای همه دفاع می‌کنیم، حتی برای آن‌ها که به دلیل فریب  دشمن ما را دوست ندارند، ولی ما آن‌ها را دوست داریم.

سرلشکر سلامی ادامه داد: ما شما را دوستان خودمان می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم دشمن به شما تعرض کند. موقعیت خود را نسبت به دوست و دشمن مشخص کنید. آن‌هایی که از شکسته شدن قلب‌های به هم پیوسته و ناامنی خوشحال می‌شوند و مستقیم تصاویر آتش سوزی را نشان می‌دهند دوستان شما نیستند. این‌ها همان کسانی هستند که ثروت ما را به غارت بردند. ملت ایران بسیار آگاه است. به دشمنان‌مان آمریکا، انگلیس و سعودی‌ها و این‌هایی که از طریق رسانه‌های مخرب و ویرانگر علیه کشور ما تلاش می‌کنند، هشدار می‌دهیم که ما شما را می‌شکنیم. شما راهی به این سرزمین ندارید.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جوانان ما آگاه هستند و در مقابل دشمن می‌ایستند، اظهار داشت: ما مردم و جوانان مان را می‌شناسیم. پرچم را به دست می‌گیرند. آرام و مطمئن حرکت می‌کنند. ملت ما آماده و مستحکم و بیگانه ستیز هستند. می‌دانند کجا باید عمل کنند. ما رهبری داریم که بار‌ها دشمن را خلع سلاح کرده و شکست داده است. در دایره معارف سیاسی این ملت شکست معنا ندارد. ما این راه را به قوت مردم شریف ادامه می‌دهیم. این روز‌ها موج اقتدار را دیدید.

سرلشکر سلامی در ادامه تاکید کرد: پیشکسوتان جهاد هرگز در برابر دشمن کم نیاوردند و بی‌اعتنا به قدرتی که شرق و غرب به‌صحنه آورده بود، سرزمین‌های اشغالی را آزاد کردند. آن‌ها هیچ واهمه‌ای از شکوه ظاهری و هیبت دشمن نداشتند. وقتی آرایش دشمن را می‌دیدند با گام‌هایی ثابت‌تر پیش می‌رفتند. آن‌ها کسانی بودند که رفیع‌ترین قله‌های کشور را فتح کردند.

وی عنوان کرد: آن‌ها اجازه ندادند سیمای زیبای استقلال کشور ضربه ببیند. زخمی شدند، بر زمین افتادند، اما شکوه آفریدند. تمام فضیلت‌ها را معنا کردند. برخی از آن‌ها رفتند. آن‌ها رفتند تا ما بمانیم. ایران بماند. نوامیس ما امنیت داشته باشند. رفتند تا منزلت، شکوه و عظمت جهانی بیابیم و ایران جهانی شود.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آن‌ها رفتند تا دشمن به ما نگوید تو به عنوان ایرانی این مقدار باید در علم پیشرفت کنی. رفتند تا دشمن نگوید حق هسته‌ای شدن و پیشرفت فضایی نداری. رفتند تا دشمن نگوید تو با کسی دوست باش که ما می‌گوییم. آیا می‌توان از این همه عظمت چشم پوشید و دستاورد‌های این جماعت فداکار که در هیچ کجای عالم تکرار نمی‌شود را ندید؟ آیا می‌توان آزادی از اسارت قدرت‌ها را از دست داد و قدرت‌ها دوباره بر ما مسلط شوند؟

وی عنوان کرد: جاده و بیرق استقلال برافراشته شده است. ایران شاید جزو معدود سرزمین‌هایی باشد که هیچ بیگانه سلطه طلبی بر آن راه ندارد. این گنجینه دفاع مقدس است که به مردم روح می‌بخشد و به آن‌ها جرات می‌دهد. دفاع مقدس نقطه آغاز بود. دشمنان نمی‌خواهند ما آزاد، مستقل، سرافراز، بزرگ و آباد باشیم. نبردی بین آن‌ها که نمی‌خواهند و ما که می‌خواهیم وجود دارد. دشمن رها نکرد و از زوایای مختلف به سمت ما آمد تا ملت ایران را گرفتار کند. از همه ابزار‌ها بهره برد و تحریم کرد. ملت عزیز ایران تحت هدایت‌های رهبر عزیز و حکیم، ایستاد و از فراز تحریم‌ها عبور کند. قرار بود تحریم‌ها ما را فلج و تسلیم کند. تحریم نسخه تسلیم بود، اما آیا این اتفاق صورت گرفت؟

سرلشکر سلامی بیان کرد: هرآنچه در صفحات مجازی راهبردی دشمن دیده می‌شود، با انچه واقعیت دارد، تفاوت دارد. دشمن هرآنچه بضاعت داشت به صحنه آورد. مشکلات وجود دارد، اما ربطی به اراده دشمن ندارد. دشمن از راه تهاجم فرهنگی برای تسخیر قلب‌ها و ذهن ها، پشیمان سازی ملت ایران و سست کردن اراده ملت ایران آمد. با همه ابزار‌ها آمد و هنوز هم است. اما از آن سو آن رود خروشان اربعین را می‌بینید. اجتماع غدیر را می‌بینید. اجتماع نونهالان و نوجوانان را هم در ورزشگاه آزادی برای خواندن سرود می‌بینید. دشمن می‌خواهد دین گریزی را در قلب جوانان ما نهادینه کند، اما ما صف‌های فشرده جوانان مدافع حرم را می‌بینیم.

وی گفت: ما از تحریم گذشتیم. کمتر کسی می‌تواند این حرف را بزند، از بس که دشمن ساز و دهل می‌زند. شجاع باشید و بگویید که مردم ایستاده‌اند. در هر صحنه‌ای در دوردست و در نزدیک دشمن شکست خورده است. دشمن در همه جا شکست خورده است. فقط گریخته است. آیا شمایلی که امروز آمریکا در منطقه دارد با بیست سال گذشته قابل مقایسه است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: دشمن اکنون به‌دنبال جبران شکست‌ها، یک جنگ رسانه‌ای و سیاسی را آغاز کرده است. شما نشانه‌های تهاجم دشمن برای جبران آن شکست‌های سخت را می‌بینید. می‌خواهند اجازه ندهند به نام اسلام، جغرافیایی وجود داشته باشد. نفوذ منطقه‌ای ما را سد بزرگی می‌دانند.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}