حسین طائب در مشهد: نظام مقابل اغتشاشگران مماشات نکرد| آمریکا در پی شکست پروژه ناآرامی‌ در ایران، برای ادامه مذاکرات پیغام می‌فرستد نگرانی آمریکا از گسترش همکاری میان ایران و روسیه وزیر آموزش و پرورش: ۷۸۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل داریم| کمبود ۴۰ هزار نیروی پرورشی در کشور رئیس‌جمهور: رستم قاسمی زندگی کاری خود را در وقف خدمت به میهن و پیشرفت و آبادانی کشور کرد مذاکره ایران و عراق درباره خشکسالی و بحران هور‌های دو کشور سپاه پاسداران: خدمات رستم قاسمی راهنمای مشتاقان عزت و پیشرفت ایران خواهد بود سرلشکر باقری: رستم قاسمی در خنثی‌سازی آثار تحریم و جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران نقش‌آفرینی ارزنده‌ای داشت قالیباف: رستم قاسمی تا آخرین لحظه علی‌رغم تشدید بیماری، با روحیه مردمی بر عهد خود استوار ماند در سایه‌سار امنیت‌... ماجرای اعلام برائت «بدری خامنه‌‎ای» خواهر رهبر انقلاب چیست؟+ فیلم مصاحبه وی بعد از پناه‌بردن به صدام ویدئو| محسن شکاری اغتشاشگر تهرانی در خیابان ستارخان چه کرد؟ پاسخ رئیس‌جمهور به اعتراض یک شهروند درباره قیمت بالای مسکن+ فیلم کیفرخواست ۵ متهم اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ(ع) صادر شد+ جزئیات اتهامات رئیس‌جمهور: مردم ایران فریب شعار آزادی را نمی‌خورند| توقف و عقب‌نشینی دولت را جایز نمی‌دانیم| راهی جز پیشرفت نداریم+ فیلم کاظمی قمی: حضور غیرمجاز اتباع خارجی در ایران غیرقابل قبول است رستم قاسمی درگذشت+ علت فوت و زندگی‌نامه جزئیات افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی اعلام شد دستگیری تعدادی از سرشبکه‌های محرک در جریان اغتشاشات اخیر در قم+ جزئیات قطعنامه سنای آمریکا در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران فرمانده هوانیروز ارتش: طراحی و ساخت بالگرد ملی آغاز شد| دشمن بدون مشاهده بالگردهایمان، هدف موشک قرار می‌گیرد
خبر فوری
روایت شهرآرانیوز از دومین تجمع دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد (۱۰ مهر ۱۴۰۱)+ فیلم
دومین روز از تجمع تعدادی از دانشجویان امروز یکشنبه (۱۰ مهر) در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش شهرآرانیوز، تعدادی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از صبح روز یکشنبه ۱۰ مهرماه با حضور در اماکن مختلف این دانشگاه تجمعاتی را برگزار کردند. این تجمعات از ساعت ۱۰ صبح در میدان علوم دانشگاه آغاز شد.

دانشجویان معترض به فوت «مهسا امینی» در ضلع شمالی میدان و طیف دانشجویان بسیج دانشجویی که تعداد زیادی را تشکیل می‌دادند، نیز در ضلع جنوبی حضور داشتند.

«زن، زندگی، آزادی» شعاری بود که دانشجویان معترض فریاد می‌زدند و در مقابل نیز دانشجویان بسیج دانشجویی پرچم‌های ایران را تکان می‌دادند و شعار دانشجو دانشجو ، گفتگو گفتگو را تکرار می کردند و قصد داشتند تا با معترضین گفتگو نمایند.

با همزمانی جریان اعتراضات با اذان ظهر، دانشجویان بسیجی در میدان علوم به اقامه نماز ظهر پرداخته و دانشجویان معترض جهت آرامش نمازگزاران به سمت دانشکده مهندسی حرکت کردند.

ساعت ۱۲ مقابل دانشکده علوم پزشکی شعار‌هایی از سوی هر دو گروه داده شد.

در این بین تعدادی از دانشجویان نیز دانشجویان معترض و مخالفان با آشوبگری را به گفتگو دعوت می‌کردند که برخی از دانشجویان نیز با یکدیگر به نقد عملکرد برخی از دستگاه‌های حاکمیتی پرداختند.

ساعت ۱۲:۳۰ دانشجویان بسیجی از میدان علوم به سمت دانشکده مهندسی حرکت کرده و در مقابل دانشجویان معترض نیز به شعاردادن پرداختند.

در زمان حرکت دو گروه دانشجویی تعدادی از افراد که مشخص بود از بیرون دانشگاه وارد شده‌اند، به‌سمت برخی افراد حاضر در طیف بسیج دانشجویی فحاشی کردند و تعدادی از چوب پرچم‌های در دست آنان را شکستند.

این موضوع در حال شکل گرفتن درگیری‌هایی بود که برخی دانشجویان از هر دو طیف با واسطه‌گری، طرفین را دعوت به آرامش کردند.

پس از پایان تجمع مقابل دانشکده مهندسی هر دو گروه دانشجویان معترض و دانشجویان بسیج دانشجویی متفرق شده و در کلاس‌های درس خود حاضر شدند.

بر اساس برخی اخبار رسیده به شهرآرانیوز، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قاسم آباد مشهد نیز امروز یکشنبه و همزمان با دانشجویان دانشگاه فردوسی ، تجمع محدودی را در محوطه این دانشگاه برگزار کردند.

گفتنی است؛ روز گذشته نیز همرمان با آغاز کلاس‌های درسی دانشگاه فردوسی مشهد، تعدادی از دانشجویان تجمع محدودی را در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه برگزار کرده بودند.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}