بازیگر ایرانی از فعالیت در فضای مجازی منع شد باشگاه سرود «سیمرغ» رونمایی شد ویدئو | واکنش کاپیتان تیم ملی آمریکا به شیطنت تغییر پرچم ایران آخرین وضعیت ابوالفضل پورعرب پس از بستری در بیمارستان محمود شهریاری آزاد شد (۷ آذر ۱۴۰۱) سریال پلیسی معمایی «شهباز» آماده پخش از قاب تلویزیون کتاب «روایات ساختگی» منتشر شد عذرخواهی «باب دیلن» به خاطر امضای ماشینی درباره پویانمایی موزیکال کمدی «علاءالدین» سفر پیمان جبلی رئیس صداوسیما به دهلی نو «گدار»، «اسکورسیزی» و دیگر نامداران سینمای جهان در راه جشنواره کن مرگ یک تماشاچی فوتبال، سوژه سریال جدید منوچهر هادی جایزه سال میرزا به «بهروز افخمی» می‌رسد درخشش هنرمندان مشهدی در جشنواره «پنج قاره» ونزوئلا نمایشگاه آثار هنری استاد انتظاری هروی در حرم مطهر رضوی افتتاح شد حکایت گفت و گوی دزد خُرد و دزد کَلان مصائب فیلم دیدن در سینما «شهباز» به پایان راه رسید مهمانی که باید آن را بدرقه کنیم
خبر فوری
امضای تفاهم نامه بین صندوق اعتباری هنر و بیمه دانا 
صندوق اعتباری هنر و بیمه دانا با هدف متناسب سازی نحوه ارائه خدمات بیمه‌ای با وضعیت و شرایط فعالان فرهنگ و هنر و ارائه خدمات ویژه به اعضای صندوق تفاهم‌نامه توسعه همکاری امضاء کردند.

به گزارش شهرآرانیوز؛ به منظور ایجاد همکاری مشترک در راستای متناسب سازی و گسترش پوشش ارائه خدمات بیمه ای به اصحاب فرهنگ و هنر، صدور بیمه نامه های مختلف با تخفیفات ویژه و ترویج فرهنگ بیمه ای تفاهم نامه همکاری میان صندوق و بیمه دانا با حضور سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و رضا جعفری، مدیرعامل بیمه دانا و تعدادی از چهره های حوزه فرهنگ و هنر(به نمایندگی از اعضای صندوق) امضا شد.

پوراحمدی در ابتدای این مراسم گفت : تلاش ما در صندوق اعتباری هنر حمایت از اهالی فرهنگ، هنر ورسانه سراسر کشور خصوصاً در مناطق کم برخوردار و دورافتاده است. یکی از راهبردهای ایجاد امنیت خاطر برای جامعه فرهنگی و هنری کشور برخورداری از تسهیلات بیمه‌ای است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم در تلاش است که با گسترش خدمات بیمه‌ای، فضایی امن را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای فعالان حوزه فرهنگ و هنر که جز شریف ترین اقشار جامعه هستند، فراهم آورد.

وی با اشاره به انعقاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه‌ی دانا برای دومین سال متوالی گفت: طبق بررسی های انجام شده، سال گذشته با تغییر شرکت بیمه گر رضایت حداکثری اعضا کسب شد و جمعیت تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی ۳۸ درصد افزایش داشت. با توجه به اعتماد اعضا به صندوق و بیمه دانا، تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات منظم و شفاف خواهیم کرد و در برابر تعهدات خود پاسخگو خواهیم بود.

پوراحمدی در ادامه گفت: ما همواره بدنبال توسعه کمی و کیفی حمایت ها و ایجاد تنوع در خدمات ارائه شده به جامعه تحت پوشش خود هستیم. بر این اساس با توجه به پراکندگی جغرافیایی اعضای صندوق و شرایط مختلف آفرینندگان آثار فرهنگی و هنری، صندوق درصدد ایجاد ساختاری مشخص برای ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش است.

وی در ادامه افزود: لزوم پیشرفت، توجه به منابع انسانی و ایجاد فرایند و ساختارهای مشخص است که به همراهی این دو موضوع زیربنایی در حوزه فرهنگ و هنر کمتر توجه می شود.

توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر

مشاور وزیر فرهنگ تصریح کرد: توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر یکی از مهم ترین سیاست های صندوق اعتباری هنر است. اکنون هنرکارت بستر مناسبی برای ارائه خدمات به اعضا در دو بعد حمایتی و اقتصادی فراهم کرده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خدمات بیمه ای برای تمامی اقشار جامعه را بسیار کارآمد دانست و گفت: بسته بیمه ای با همکاری بیمه دانا طراحی شده است و پیش بینی شده است که براساس این تفاهم نامه، خدمات بیمه ای متنوعی را برای اهالی فرهنگ و هنر عملیاتی خواهیم ساخت.

وی یکی از مهمترین مطالبات صندوق از مدیران بیمه دانا را انجام کامل تعهدات و تقویت و تسریع در ارائه خدمات رسانی به جامعه فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت: هنرمندان سرمایه های اجتماعی جامعه هستند و ارائه خدمات دقیق و منظم به این قشر فرهیخته حساسیت بالایی دارد. امیدوارم دو مجموعه با همدلی و همراهی در کنار یکدیگر در راه هدف مشترکمان که رضایت اعضای صندوق از خدمات درمانی است، گام برداریم.

رضا جعفری، مدیرعامل بیمه دانا نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: امضای این تفاهم در درجه اول در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی بیمه دانا در قبال جامعه فرهنگ و هنر کشور است. تلاش می کنیم در این راه شفاف و پاسخگو عمل کنیم.

مدیرعامل بیمه دانا در ادامه گفت: در قرارداد سال گذشته ما ۷۱ میلیارد تومان حق بیمه از صندوق اعتباری هنر برای پوشش جامعه هنری دریافت کردیم اما بیش از ۹۲ میلیارد تومان خسارت به بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر پرداخت شد. در سال جاری نیز با گذشت دو ماه از قرارداد جدید نسبت خسارت درمانی ما ۱۲۰ درصد بوده است. نگاه ما در حوزه درمان و سلامت نگاه اجتماعی است.

وی تصریح کرد: ما به دنبال افزایش ضریب نفوذ و پیوند صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر هستیم. امیدواریم با رضایت اعضای صندوق، پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر فراهم شود.

در انتهای این مراسم تعدادی از هنرمندان به نمایندگی از اعضای صندوق پیشنهادات و مطالبات خود از بیمه دانا را مطرح کردند.

این تفاهم نامه در۷ ماده تنظیم شده است. بسط و گسترش انواع خدمات بیمه ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور، همکاری طرفین برای طراحی پوشش بیمه ای جدید مورد نیاز برای ریسک های شناسایی شده در حوزه فعالیت های فرهنگی، هنری و مطبوعاتی، تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کارهای فرهنگی و هنری از طریق کاهش ریسک و پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر از مهمترین محورهای این تفاهم نامه است.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}