اجازه ایران برای افزایش راستی‌آزمایی‌ها به آژانس انرژی اتمی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد: آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی با سانتریفیوژهای IR-۶ دلیل حمله طالبان به مناطق مرزی ایران چه بود؟ + فیلم جزئیات ماجرای درگیری نیروهای مرزی ایران با طالبان در منطقه شغالک در نزدیکی ولایت نیمروز افغانستان + فیلم واکنش خطیب‌زاده به خبر هدف قرار گرفتن مقر سری سپاه در یمن محمدرضا حسین نژاد، استاندار جدید خراسان شمالی کیست؟ انفجار در نزدیکی ایستگاه قطار مونیخ کمیسیون امنیت ملی نتایج سفر گروسی به تهران را بررسی کرد نیویورک تایمز، خروج از برجام را احمقانه‌ترین تصمیم آمریکا پس از جنگ سرد خواند هند بازگشایی مجدد سفارتش در کابل را بررسی می‌کند رئیس مجلس: مطمئنم دولت با مذاکره عزتمندانه حق مردم را می‌گیرد رئیس‌جمهور: دولت می‌خواهد بودجه ۱۴۰۱ کسری و تورم نداشته باشد نگاهی به تعاملات مجلس و دولت در مسیر غلبه بر مشکلات ۸۵۴  مصوبه در ۱۰ سفر | نگاهی به جزئیات و مصوبات سفر‌های استانی رئیس دولت سیزدهم در دور اول گفتگو‌ها در وین چه گذشت؟ ادعای شبکه ترکی درباره جزایر سه‌گانه ایرانی نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق مشخص شد | ائتلاف صدر در صدر برگشت طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی در مجلس توافق موقت را نمی‌پذیریم | جزئیات مذاکرات وین از زبان منبع ایرانی ویدئو | اولین تصاویر از آتش سوزی گسترده در انبار پارچه در بغداد
خبر فوری
در حاشیه جلسه هیات دولت مطرح شد؛

ربیعی: سپاه کانون تروریسم دولتی آمریکا را هدف قرار داد

  • کد خبر: ۱۴۰۹۲
  • ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
ربیعی: سپاه کانون تروریسم دولتی آمریکا را هدف قرار داد
سخنگوی دولت ضمن قدردانی از عملیات دقیق شب گذشته سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قدرت تمام بدون امکان واکنش پدافندی، مرکز توطئه و کانون تروریسم دولتی آمریکا را مورد هدف قرار داد.
به گزارش شهرآرانیوز، «علی ربیعی» روز چهارشنبه، هجدهم دی‌ماه در حاشیه جلسه هیات وزیران اظهار داشت: این هفته تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی و همرزمانش در چند شهر کشور برگزار شد؛ مراسمی که تاکنون تجربه نشده بود و مردم با احترام این شهیدان را مشایعت کردند.

وی افزود: امروز ترامپ چهره منفوری میان مردم ایران و جهان اسلام و روشنفکران وآزادی خواهان اروپایی و آمریکایی است.
سخنگوی دولت بیان کرد: حضور میلیونی مردم یک فرصت تاریخی و جدید از خون پاک این شهیدان مقاومت برای ایران خلق کرد؛ همگان دیدند که پایه‌های مشروعیت مدنی نظام جمهوری اسلامی ایران چگونه استوار است و این مشروعیت به رخ جهانیان کشیده شد.
ربیعی اظهار داشت: ترامپ و پمپئو احمقانه می‌گفتند «مردم با نظام جمهوری اسلامی نیستند، آن‌ها با چنین تخیل و تحلیلی آمریکا جسارت ترور شهید سلیمانی را پیدا کرد.
سخنگوی دولت افزود: بدون تردید ترور سپهبد سلیمانی ثابت کرد داعش و تروریسم بخش از بازی امریکا برای چپاول منطقه بوده است؛ و آن‌ها اساسا آن‌گونه که ادعا می‌کردند برای مقابله با  داعش در این منطقه حضور نداشتند.
وی تاکید کرد: سردار سلیمانی مهمترین مقام نظامی در جهان بود  که بیشترین تاثیر در داعش‌زدایی از منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا داشت.
ربیعی گفت: اگر شهید سلیمانی و همرزمان او نبودند قطعا امروز تروریسم منافع اروپا  و آمریکا را تهدید می‌کرد آمریکایی‌ها فراموش کرده اند چگونه در مقابل القاعده ضعیف در آن دوران چقدر ناتوان بودند.  
سخنگوی دولت گفت: عقب راندن داعش فلسفه حضور آمریکا و چپاول را با سوالی بزرگ روبه رو کرده بود ما امروز از همه صلح طلبان در دنیا می‌خواهیم علیه تروریسم  و جنگ طلبی ترامپی فریاد بزنند و سخن بگویند.  
ربیعی بیان کرد: ترامپ در جهانی ناامن به دنبال منافع شخصی خود است، دیروز شاهد بودیم که وزیران خارجه آمریکا و انگلیس تلاش زیادی کردند، که تکذیب کنند که سردار سلیمانی برای پیام صلح به عراق رفته بود و هیچ سندی ارائه نمی‌کردند. حداقل سخنان نخست وزیر عراق و کشوری که پیام داده، شاهد این مدعا هستند.

سپاه مرکز توطئه و کانون تروریسم دولتی آمریکا را هدف قرار داد

ربیعی با پاسداشت خون سردار شهید سلیمانی و همرزمانش تصریح کرد: حفظ انسجام در داخل قدرت ملی ما خواهد بود انتقام و انسجام باهم در کنار هم ما را موفق‌تر به پیش خواهد برد.
سخنگوی دولت از همه مردم در همه جای ایران و جهان برای سوگواری برای شهیدان مقاومت قدردانی کرد و افزود: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاسخ موعود را تحقق بخشید، از آن‌ها برای این عملیات دقیق نیز سپاسگزاریم که با قدرت تمام بدون امکان واکنش پدافندی مرکز توطئه و کانون تروریسم دولتی آمریکا مورد هدف قرار گرفت.  
ربیعی با تاکید بر اینکه «ایران جنگ طلب نبوده و نیست» تصریح کرد: پاسخ داده شده به آمریکا حق مشروع ما بود، اگر آمریکایی‌ها واکنش نشان دهند متقابلا و شدیدا اقدام خواهیم کرد.

دولت ترامپ دست به  اقدام احمقانه دیگری نخواهد زد

ربیعی در پاسخ به سوالی در خصوص حمله موشکی سپاه به عین الاسد و اینکه این اقدام چه پیامی برای آمریکا و متحدینش دارد، و اینکه دولت چه اقداماتی برای مقابله با اقدام تروریستی آمریکا گفت: این موضوع امروز در دولت این بحث مطرح شد. ما کلیه پیگیری‌های سیاسی حقوقی و بین‌المللی متصور را دنبال خواهیم کرد.
وی افزود: قطعاً اقدامی که ایالات متحده آمریکا با این تروریسم دولتی انجام داد، اولین واکنش این بود که متحدان منطقه‌ای اش در کنار آن ماندند. به طوری که حتی اسرائیل هم خودش را کنار کشید.
سخنگوی دولت با بیان اینکه با خصلت زالوصفتانه رژیم صهیونیستی آشنا بودیم، گفت: حتی رژیم اسرائیل هم برای حفظ منافع‌ش خود را کنار کشید. البته یقین داریم رژیم اسرائیل در تشویق این جنایت سهیم بوده است. تصور ما بر این است که دولت آمریکا و ترامپ دست به عملیات احمقانه دیگری نخواهند زد.


آمریکایی‌ها تصور نمی‌کردند این قدر تنها بمانند

ربیعی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه توصیه شما به مقامات آمریکایی چیست، گفت: من فکر می‌کنم اولین دستاورد خون شهید سلیمانی این بود که عراق در یک وحدت کامل حاضر شد و آن‌ها را از چنددستگی خارج کرد. آن‌ها تصور می‌کردند جریان مدنی عراق علیه ایران خواهد بود، اما دیدید که بدون اینکه ما دخالتی بکنیم در کنار ما هستند.
 ربیعی محوریت مرجعیت در عراق را دستاورد بزرگ دیگر این اتفاق عنوان کرد و گفت: تصمیم پارلمان عراق برای خروج آمریکا دستاورد دیگری بود که در همین زمان به دست آمد. فکر می‌کنم کنار کشیدن کشور‌های منطقه و خود را دخیل ندانستن در این اقدام آمریکا دستاورد دیگر این اقدام بود. آمریکایی‌ها تصور نمی‌کردند در اقدام نابخردانه چقدر تنها خواهند بود.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: نهایتاً ضربه‌ای که ما زدیم آن چنان پرقدرت بود که ده‌ها موشک بالستیک بدون اینکه ردیابی شوند پایگاهی را هدف قرار دادند که مهد عملیات تروریستی بود. همه این‌ها انتقامی بود که ما به کمک خداوند متعال از دولت ترامپ گرفتیم. قطعاً ترامپ بعد از این جایی امن در منطقه نخواهد داشت.
 ربیعی اضافه کرد: افراد و گروه‌هایی هستند که می‌خواهند کاری بکنند، کار این گروه‌ها هیچ ارتباطی به ایران ندارد و آمریکا از دست این‌ها هم در امان نخواهد بود. همین جا از سوی دولت ایران اعلام می‌کنمکه ما هیچ مداخله‌ای نداریم و این‌ها کسانی هستند که خودشان تصمیم می‌گیرند. چون پیام‌هایی که می‌آید از اقدامات این گروه‌ها نگران هستند. این نتیجه عملکرد خود اینهاست و به نظر می‌رسد آمریکا در دراز مدت نمی‌تواند آزادانه به چپاول مشغول باشند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}