سازمان ملل: سرشماری مهاجرین افغانستانی نمایانگر حسن نیت ایران است از کمک ۴/۶ میلیاردی دلاری تا گرسنگی ۱۷ میلیون نفر افغانستانی اعضای بدن یک جوان افغانستانی به چند هم‌وطن او جانی دوباره بخشید شرط ثبت نام گواهینامه رانندگی برای اتباع خارجی چیست؟ + جزئیات فعالیت زنان در چند نهاد کمک رسان در افغانستان از سر گرفته شد قائم‌ مقام وزیر علوم: پذیرش دانشجویان دختر افغانستانی از طریق فضای مجازی انجام می‌شود گوترش از طالبان خواست در ممنوعیت تحصیل دختران تجدیدنظر کنند دختران افغانستان در مدارس پنهانی آرزوهایشان را جستجو می‌کنند ۴ هزار مهاجر افغانستانی از ایران به کشورشان بازگشتند اختصاص روز جهانی آموزش به زنان افغانستان از سوی یونسکو معاون دبیرکل سازمان ملل: امیدوارم محدودیت‌های زنان در افغانستان لغو شود اعتبار برگه‌های سرشماری تا ٣١ فروردین‌ ۱۴۰۲ تمديد شد ممنوعیت تحصیل دختران در افغانستان دستاویز طالبان برای امتیازگیری از جامعه جهانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: ۶۰ درصد از گردشگران سلامت از افغانستان هستند طالبان معتادان پل سوخته کابل را جمع آوری کردند + فیلم سرما در افغانستان «جان مردم فقیر» را می‌گیرد نگرانی سازمان ملل از فروپاشی سیستم حقوقی و قانونی افغانستان کاظمی: موسیقی کلاسیک هند، از خراسان برخاسته است ۲۲ هزار دانشجوی افغانستانی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند + فیلم نخبگان و نوابغ غیرایرانی می‌توانند برای دریافت تابعیت ایرانی اقدام کنند
خبر فوری
معاون دبیرکل سازمان ملل: امیدوارم محدودیت‌های زنان در افغانستان لغو شود
معاون دبیرکل سازمان ملل با اظهار اینکه در نتیجه سفر هیئت این سازمان به افغانستان پیشرفت‌هایی حاصل شده است، تأکید کرد هنوز باید کارهای زیادی در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش شهرآرانیوز؛ «امینه محمد» معاون دبیرکل سازمان ملل که به تازگی از سفر چند روزه به افغانستان و دیدار با مقامات ارشد دولت موقت طالبان بازگشته است، اظهار داشت پیشرفت‌هایی در زمینه حقوق زنان در افغانستان حاصل شده است، اما هنوز باید کارهای زیادی در‌این‌باره صورت گیرد.

ارشدترین مقام زن سازمان ملل با اشاره به از سرگیری فعالیت سه سازمان امدادرسان بین‌المللی در افغانستان به «الجزیره» گفت: تا حدودی (در زمینه حقوق زنان) پیشرفت حاصل شده و معافیت‌هایی برای ممنوعیت کار در بخش بهداشت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: من فکر می‌کنم معافیت‌ها به این دلیل است که جامعه بین‌المللی و به‌ویژه شرکای مالی که کمک‌‎های بشری به افغانستان را تأمین می‌کنند، توانستند پیامدها و تأثیر خدمات زنان برای زنان این کشور، به‌ویژه در بخش زایمان را نشان دهند.

وی با تأکید بر اینکه این معافیت‌ها کافی نیست، اضافه کرد: این آغاز کار است، ما امیدواریم در نهایت بتوانیم به مرحله‌ای برسیم که ممنوعیت‌ها لغو شده و احکام تحدیدی خنثی شده و زنان و دختران بتوانند به مدارس و محل کار بازگردند.

این دیپلمات ۶۱ ساله سازمان ملل گفت که هیئت او با اعضای کابینه دولت موقت طالبان از جمله وزیر امور خارجه، معاون نخست وزیر و وزیر امور مهاجرین دیدار کرد.

هیئت سازمان ملل همچنین با والی قندهار و همچنین شورای رهبری طالبان که مسئول اتخاذ بسیاری از تصمیمات کلیدی در افغانستان است، ملاقات کرد.

وی هچنین اقدامات تحدیدی طالبان برای زنان و دختران در افغانستان را مغایر با آموزه‌های اسلام توصیف کرد، اما بر لزوم تعامل با دولت موقت طالبان تأکید کرد.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}