رشد ۸۰ درصدی اعتبارات بازنشستگان در بودجه سال آینده (۱۴۰۲)+ جدول واردات ۵۰ هزار تن پیاز برای تنظیم بازار داخل متاهل‌ها برای دریافت وام مسکن چقدر باید پرداخت کنند؟ آغاز به‌کار مرکز مبادله ارز و طلا از فردا یکشنبه (۱۶ بهمن ۱۴۰۱) + جزئیات جزئیاتی درباره نرخ سود جدید تسهیلات بانکی حق اولاد و عائله مندی کارمندان در سال ۱۴۰۲ افزایش می‌یابد؟ واردات ارز بدون مالیات آزاد شد؟ بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم بیمه شخص ثالث تا ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۱ آغاز به کار نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون در مشهد (۱۳ بهمن ۱۴۰۱) رشد ۶ درصدی بخش صنعت کشور در شش ماهه امسال معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری: اقدامات خوبی برای صادرات محصولات بانوان کارآفرین در حال انجام است  نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی: سهم ۶ تا ۱۶ درصدی زنان در اقتصاد مناسب نیست تاکید بر حمایت از تولید با روش‌های غیر تورمی در خراسان رضوی رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی: باید کارگروه بانوان کارآفرین شکل گیرد معرفی هفت بانک عامل افتتاح حساب وکالتی از سوی «ایران خودرو» + لیست بانکها معاون اقتصادی خراسان رضوی: صنایع استان در ۲۷۰ روز گذشته، ۱۵۰ روزتعطیل بودند پیش‌بینی بازار خودرو در آینده | افزایش قیمت خودرو همچنان ادامه دارد (۱۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۱) قیمت‌های فرانجومی در بازار خودرو | قیمت خودروی داخلی در آستانه یک میلیارد تومانی! (۱۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۱) رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی: فضا‌های کسب تجربه باید با عدالت توزیع شود حضور ۱۲۰۰ بانوی کارآفرین در حوزه‌های مختلف در استان خراسان رضوی
خبر فوری
ثبت نام انتخابات اتاق‌ بازرگانی خراسان رضوی آغاز شد
همزمان با سراسر کشور، ثبت نام «انتخابات دهمین دوره هیأت‌های نمایندگان اتاق‌ بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی» از ساعت ۸ صبح امروز (سه‌شنبه ۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۱) آغاز شده و فعالان اقتصادی می توانند تا پایان روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ نسبت به اعلام کاندیداتوری و ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش شهرآرانیوز، روند و شرایط ثبت نام در ادامه می‌آید:

• روند ثبت نام به چه صورت است؟

فرآیند ثبت‌نام، اخذ رأی، شمارش رأی، اخذ شکایت و … در این انتخابات به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود. ازاین‌رو متقاضیان از ساعت و تاریخ اعلام شده می‌توانند از طریق ورود به سایت انتخابات اتاق ایران و طی مراحل و فرآیند‌های مندرج در سامانه و بارگذاری مستندات و تکمیل فرم‌های مربوطه و اخذ کد رهگیری نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
لینک سایت ثبت نام

• شرایط داوطلبان شرکت در انتخابات چیست؟

وفق بند ۵/۷ ماده ۵ آئین‌نامه تشکیل و نحوه فعالیت هیأت نمایندگان اتاق ایران و اتاق‌های شهرستان، اشخاص با داشتن شرایط ذیل می‌توانند داوطلب عضویت در هیأت نمایندگان شوند:
الف) داشتن کارت عضویت معتبر حقیقی و یا حقوقی با حداقل ۲ سال سابقه عضویت پیوسته و یا ناپیوسته
ب) تابعیت ایرانی و داشتن اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران
ج) عدم سابقه ورشکستگی به تقصیر و تقلب
د) عدم محکومیت به مجازاتی که موجب محدودیت از حقوق اجتماعی می‌شود.
هـ) احراز اهلیت تجاری و یا فعالیت اقتصادی علاوه بر شرایط فوق، وفق مستندات و مدارک تقدیمی و یا استعلام از مراجع مسئول یا بارگذاری مدارک از طریق داشتن یکی از شروط زیر بنا به تائید اولیه هیأت نظارت بر انتخابات اتاق شهرستان و تائید نهایی انجمن نظارت بر انتخابات

و گواهی عدم سوء پیشینه که باید از سایت عدل ایران اخذ شود.

• مستندات و مدارک احراز اهلیت تجاری و یا فعالیت اقتصادی

۱-ارائه مستندات حداقل فروش ۱۵ میلیارد تومانی در یک سال
۲-ارائه لیست پرداخت حق بیمه شاغلین تأمین اجتماعی حداقل ۲۰ نفر شاغل در یک سال
۳-ارائه گواهی انتخاب به‌عنوان صادرکننده یا تولیدکننده نمونه در سطح استانی و یا ملی
۴-ارائه اسناد مثبته مؤید داشتن حداقل ۲ سال سابقه مدیریت (مدیرعاملی یا عضویت در هیات مدیره) شرکت‌های اقتصادی که شرکت مذکور یکی از شرایط بند ۱ و یا ۲ و یا ۳ بند (هـ) فوق الاشاره را داشته باشند.
تبصره ۱: اشخاص حقوقی مشروط به دو سال دارا بودن کارت عضویت و شرایط فوق الاشاره وفق مصوبه هیات مدیره خود می‌توانند یکی از اعضای هیأت مدیره یا مدیرعامل خود که دارای حداقل ۲ سال سابقه حضور در سمت‌های مذکور باشند را داوطلب عضویت در هیأت نمایندگان اتاق محل صدور کارت عضویت خود کنند لازم به ذکر است شخص حقیقی مذکور به استناد کارت عضویت شخص حقوقی به‌صورت حقیقی داوطلب عضویت در هیأت نمایندگان می‌شود.

تبصره ۲: هر شخص حقیقی صرفاً می‌تواند نمایندگی یک شخص حقوقی را در اعلام نامزدی در هیأت نمایندگان بر عهده داشته باشد.

• مدارک مورد نیاز به منظور بارگذاری یا ارائه برای ثبت نام

۱) تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات مدیران برای اشخاص حقوقی
۲) اصل صورت‌جلسه هیات مدیره مبنی بر تصویب کاندیداتوری عضو هیأت مدیره یا مدیرعامل از سوی شخص حقوقی
۳) ارائه و یا بارگذاری کارت عضویت یا کارت بازرگانی معتبر برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی
۴) تکمیل فرم‌های مربوط به ثبت‌نام.
فرم‌هایی که باید برای ثبت نام تکمیل شوند

– خود اظهاری در خصوص عدم تصدی مسئولیت یا داشتن رابطه استخدامی در دستگاه‌های اجرای موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری
– خود اظهاری در خصوص نوع فعالیت به تفکیک بخش‌های بازرگانی، صنعتی، معدنی و یا کشاورزی
– خود اظهاری مبنی بر عدم سابقه ورشکستگی به تقصیر و تقلب و عدم محکومیت به مجازاتی که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی و سپردن تعهد مبنی بر اینکه چنانچه در جریان انتخابات یا بعدازآن و در طول دوره عضویت افراد در هیأت نمایندگان به‌موجب حکم قطعی دادگاه صالح، محکومیت کیفری مؤثر بودن داوطلب یا عضو هیأت نمایندگان صادر شود. عضویت آن فرد در هیأت نمایندگان لغو گردیده و اعتراضی نداشته و مسموع نخواهد بود.
-ارائه فرم خود اظهاری و مستندات مؤید استعفای آنان از شغل قبلی خود یک ماه پیش از ثبت‌نام توسط کارمندان اتاق‌ها و کارمندان دستگاه‌های اجرائی دولتی (موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری) جهت عضویت در هیأت نمایندگان اتاق‌های تهران و شهرستان‌ها
تبصره ۵ به کلیه متقاضیان توصیه می‌گردد آخرین نسخه اصلاح شده آئین‌نامه فوق الاشاره را که در آدرس اینترنتی مذکور بارگذاری شده است به‌طور کامل مطالعه کنند.

تبصره ۶: چنانچه در طی مراحل و فرآیند‌های برگزاری انتخابات و تشریفات قبل و بعد از انتخابات عدم صحت هریک از مستندات و مدارک تقدیمی متقاضیان برای انجمن نظارت احراز گردد. انجمن ضمن لغو نامزدی و یا عضویت فرد در هیات نمایندگان، نامبرده را به اتهام ارائه اسناد خلاف واقع به کمیسیون انضباطی اتاق ایران معرفی خواهد کرد.

سایر اطلاعات مورد نیاز در خصوص چگونگی برگزاری انتخابات و احراز اهلیت رأی‌دهندگان در اطلاعیه‌ها و آگهی‌های بعدی به اطلاع انتخاب شوندگان و رأی‌دهندگان خواهد رسید. به این لینک مراجعه فرمایید.

مسیر‌های ارتباطی با هیات نظارت بر انتخابات اتاق خراسان رضوی

داوطلبان برای طرح مشکلات و مساعد خود می‌توانند در بازه زمانی مذکور با هیأت نظارت بر انتخابات اتاق خراسان رضوی تماس حاصل نمایند: شماره تماس: ۳۲۲۱۶۰۰۰ داخلی ۴۵۰ و ۴۵۱

منبع: اتاق بازرگانی خراسان رضوی

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}