مرد شکاک همسرش را به قتل رساند ۱۳ دانش‌آموز در باخرز مسموم شدند کارمند کرجی به اتهام دریافت رشوه ۴۰۰میلیونی دستگیر شد ادارات کدام شهر‌های چهارمحال وبختیاری فردا چهارشنبه (۱۲ بهمن ۱۴۰۱) تعطیل است؟ انفجار خانه‌ای در بلوار هاشمیه مشهد، ۷ مجروح برجای گذاشت + فیلم و تصاویر کدام مدارس خراسان رضوی فردا چهارشنبه (۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱) تعطیل شد؟ هشدار سقوط بهمن و یخبندان شبانه در شمال تهران مدارس چهارمحال و بختیاری و شهرکرد فردا چهارشنبه (۱۲ بهمن ۱۴۰۱) تعطیل شد مدارس کدام شهرستان‌های تهران فردا چهارشنبه (۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱) تعطیل است؟ ماجرای جان باختن مامور انتظامی اهواز حین انجام وظیفه پیش‌بینی کولاک برف و سیلاب در ۱۲ استان کشور (۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱) سه نفر در رودخانه الیگودرز مفقود شدند (۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱) جاده چالوس بازگشایی شد (۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱) مدت خدمت سربازی کاهش می‌یابد؟ (۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱) دستگیری راننده متجاوز به کمک واتساپ متهمان به سرقت میلیاردی طلا و وجوه نقد در نیشابور به دام افتادند مداخله در درمان ۲۴۵۱ نوزاد نارس در مشهد کلاهبرداری ۱۲۷ میلیاردی با شرکت کاغذی جاده چالوس براثر ریزش بهمن مسدود شد (۱۱ بهمن ۱۴۰۱) قتل زن آرایشگر و همسرش در کرمانشاه سرگردان در میانه راه!
خبر فوری
موافقت دولت با تثبیت نرخ ارز سفر عتبات (۵ بهمن ماه ۱۴۰۱)
دولت سیزدهم به منظور آسان کردن سفر‌های زیارتی، با اختصاص ارز با نرخ ثابت به سفر عتبات موافقت کرد که البته هنوز سازوکار آن اعلام نشده است.

به گزارش شهرآرانیوز، دولت سیزدهم که حامی سفرهای زیارتی آسان و ارزان بود، پس از پیش‌بینی افزایش بودجه سازمان حج و زیارت برای سال آینده، تثبیت نرخ ارز سفر به عتبات را تصویب کرد.

تثبیت نرخ ارز سفر عتبات

بر همین اساس، شنیده‌ها حاکی از تصویب ارز ثابت برای سفرهای زیارتی به عتبات در قالب کاروان‌های سازمان حج و زیارت از سوی دولت مردمی است که البته هنوز سازوکار آن به طور دقیق مشخص نشده است. اما با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، نرخ ارز اختصاص یافته به سفرهای زیارتی از نرخ ارز متشکل کم‌تر خواهد بود و برخی مبلغ آن را ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کردند.

با این اقدام، هزینه سفر زیارتی به عتبات که در ماه‌های اخیر به دلیل گرانی دلار، افزایش یافته و بسیاری از اعزام‌ها با کاهش تعداد متقاضیان سفر عتبات در قالب کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت لغو شده بودند، برای برهه زمانی خاص تثبیت خواهد شد.

با نوسان نرخ دلار در ماه‌های اخیر و کاهش زائران عتبات، خبرگزاری فارس در سلسله گزارش‌هایی به لزوم تثبیت نرخ ارز در برهه زمانی خاص را پیشنهاد داد تا با نوسان نرخ ارز، دیگر سفرهای زیارتی شاهد افزایش هزینه نشوند و زائران به دلیل بالا بودن هزینه سفر از زیارت بازنمانند.

مسؤولان سازمان حج و زیارت نیز در جلساتی این موضوع را پیگیری کردند؛  تاجایی که به گفته سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت با پیگیری‌های صورت گرفته درخصوص تثبیت قیمت ارز برای دوره‌های اعزام به اعتاب مقدسه نیز موافقت اولیه انجام شد و قرار است این موضوع در هیأت دولت مطرح شده و به تصویب برسد.

به گزارش فارس، کاروان‌های زیارتی که مسؤولیت اعزام زائران به عتبات را دارند، با نرخ ارز متشکل فعالی می‌کردند که به دلیل بالا رفتن نرخ ارز متشکل و نوسان آن، در حدود یک ماه اخیر میلیاردها تومان متضرر شدند و همین امر موجب پیگیری این موضوع از سوی مسؤولان شد.

منبع: فارس

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}