زائر کارت به منظور سهولت زائران در حمل ونقل عمومی تهیه شده است | هزینه بدنه زائر کارت در ایام نوروز دریافت نمی‌شود خدمت‌رسانی به بیش از ۱۱۷ هزار خودرو در پارکینگ‌های موقت مدیریت شهری  رویداد مردمی و ملی «ماه نو» گامی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی شهر بهشت  اقدامات پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در ایام نوروز قابل تقدیر است بهره‌مندی ۵۵۰۰ نفر از خدمات فوریت‌های پزشکی حرم امام رضا (ع) طی ایام نوروز رشد ۶۰ درصدی ورودی زائرین از جاده‌های شمال به مشهد تاکنون | بیش از ۶ میلیون مسافر وارد مشهد شدند آئین رونمایی از «پهنه علم» در رودپارک مشهد  سرویس‌دهی ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در روز طبیعت (۱۳ فروردین ماه) در مشهد اقامت نوروزی در خراسان رضوی از مرز پنج میلیون نفر گذشت (۶ فروردین ماه ۱۴۰۲) آغاز جشنواره غذای ملل و صنایع دستی ملی از ۶ فروردین‌ماه در مشهد اسکان زائران در خانه ۱۸۰ مشهدی مهمان‌نواز افزایش یک ساعته سرویس‌دهی قطار شهری مشهد در روز طبیعت (۱۳ فروردین ماه) آغاز معاینات پزشکی حجاج | ۹ هزار زائر از خراسان رضوی عازم سفر حج هستند آغاز مجدد بارش باران در خراسان رضوی (۶ فروردین‌ماه ١۴٠٢)  فقط هوای ۴ منطقه از مشهد در شرایط پاک قرار دارد (۶ فروردین ماه ۱۴۰۲) جابجایی ۳۷۶ هزار زائر نوروزی از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد سفر شش میلیون مسافر به مشهد  اسکان بیش از ۷۶ هزار میهمان نوروزی در مدارس خراسان رضوی تاکید بر ایجاد اقتصاد دیجیتال خدمات محور در مشهد افزایش ۱۴ درصدی بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی خراسان رضوی در نوروز ۱۴۰۲
خبر فوری

ارسال ۱۰۰هزار کیلوگرم کمک‌های امدادی از سوی خراسانی‌ها به خوی| کمتر از ۲۰ درصد ناوگان امداد خودرویی سالم است

  • کد خبر: ۱۵۴۹۷۱
  • ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴
  • ۴
ارسال ۱۰۰هزار کیلوگرم کمک‌های امدادی از سوی خراسانی‌ها به خوی| کمتر از ۲۰ درصد ناوگان امداد خودرویی سالم است
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: حدود ۱۰۰ هزار کیلوگرم کمک‌های بشردوستانه از استان خراسان رضوی به زلزله‌زدگان خوی ارسال شد و این در حالی است که این استان به‌عنوان استان معین و هم‌جوار هم محسوب نمی‌شد.

به گزارش شهرآرانیوز، نشست خبری و مطبوعاتی محسن ذاکریان مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی در آستانه سال جدید، ظهر امروز به میزبانی اتاق جلسات مجتمع فرهنگی شهید سلیمانی برگزار شد.

ذاکریان در ابتدای این مراسم با اشاره به تعداد سورتی پرواز‌های امدادی هلال‌احمر استان در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: ۱۰ سورت پرواز به‌کلی انجام شده که پنج مورد مربوط به عملیات امدادی بوده و پنج مورد دیگر برای آماده نگه‌داشتن قدرت پرواز بالگرد‌ها صورت گرفته است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره خودرو‌های لوکس جمعیت هلال‌احمر استان و سرنوشت این خودرو‌ها پاسخ داد: پنج دستگاه خودروی لوکس جمعیت هلال‌احمر شامل سراتو و سوزوکی ویتارا کم کارکرد که عمدتاً در پارکینگ‌ها مستقر بود و برای انتقال مدیران استفاده می‌شد، تبدیل به پنج دستگاه خودروی دنا شد تا برای امور اداری و برنامه‌های مختلف استفاده شود، زیرا در کشوری که انقلاب مستضعفان در آن به پیروزی رسیده، شایسته نیست که مسئولان سوار بر خودرو‌های لوکس باشند و این نشانه یک خطا در تشخیص و اقدام است.

رسانه‌ها پای‌کار امدادگران باشند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان با بیان اینکه یکی از چالش‌ها همواره مربوط به حوزه رسانه است، خاطرنشان کرد: به‌طور مثال، در جریان زلزله خوی جریان رسانه‌ای به‌کلی از عملیات امدادی هلال‌احمر غافل بود، اما وقوع زلزله ترکیه و سوریه بلافاصله پس از زلزله در خوی، مقایسه‌ای را میان این دو بحران طبیعی به وجود آورد که در سایه آن، به‌کلی تلاش‌های امدادگران ایرانی در خوی نادیده گرفته شد. برخی سؤال می‌کردند که چرا خوی را رها کرده‌اید و به ترکیه رفته‌اید؟ درحالی‌که هیچ‌کس نگفت عملیات آواربرداری و جستجوی مفقودین در خوی، ظرف مدت پنج ساعت به‌کلی پایان پذیرفت درحالی‌که در ترکیه همچنان این عملیات ادامه دارد.

وی ادامه داد: حدود ۱۰۰ هزار کیلوگرم کمک‌های بشردوستانه از استان خراسان رضوی به زلزله‌زدگان خوی ارسال شد و این در حالی است که این استان به‌عنوان استان معین و هم‌جوار هم محسوب نمی‌شد. در این شرایط، رسانه‌ها باید به میدان می‌آمدند و حقیقت را به‌گونه‌ای تبیین می‌کردند که کسی نتواند ادعای بی‌اعتنایی جمعیت هلال‌احمر به هم‌وطنان زلزله‌زده خوی را مطرح کند.

ناوگان امداد هوایی نیازمند به‌روزرسانی است

محسن ذاکریان در تشریح جزئیات توانمندی امکانات و تجهیزات جمعیت هلال‌احمر استان نیز تصریح کرد: سانحه بالگرد حامل وزیر ورزش در کرمان نشان داد که ناوگان امداد هوایی باید به‌روزرسانی شود. این یک حقیقت است و فراتر از اینکه این بالگرد حامل چه کسی است، حتی اگر یک مادر باردار هم سوار بر این بالگرد بود و دچار سانحه می‌شد، هیچ‌کس در هلال‌احمر نمی‌توانست در برابر این حادثه تلخ بی‌تفاوت بماند.

وی تأکید کرد: با این حال، یکی از مسائلی که در این باره مطرح است مربوط به استفاده نابجا از ناوگان بالگردی توسط مسئولان است. در این باره ما در استان خود به آن باور داریم و محکم پای آن ایستاده‌ایم، اما حقیقت هم این است که نمی‌توان بالگرد‌ها را محدود به عملیات‌های امدادی دانست، زیرا تعداد محدود این سورت‎های پروازی باعث خارج از کارکردشدن بالگرد‌ها می‌شود و از باب حفظ توانمندی پرواز ناوگان هوایی، باید بالگرد‌ها به‌صورت پیوسته پرواز داشته باشند.

کمتر ۲۰ درصد ناوگان امداد خودرویی سالم است

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی هم‌چنین گفت: ناوگان خودرویی هلال‌احمر استان نیز زیر ۲۰ درصد سالم است. شرایط فعلی به‌هیچ‌وجه رضایت‌بخش نیست. تعداد قابل‌توجهی خودرو که قرار بود امسال خریداری شود، تاکنون تا حد زیادی بر زمین مانده، زیرا عمده این خودرو‌ها وارداتی هستند و تحریم‌های ظالمانه باعث شده تا به‌موازات دارو و امکانات درمانی، در حوزه تجهیزات امدادی هم مشکلات بسیاری وجود داشته باشد.

وی ابراز کرد: با این حال، نیروی انسانی در اختیار جمعیت هلال‌احمر در آمادگی بسیار بالایی قرار دارد و روند آموزش‌ها با قدرت ادامه دارد. البته حقیقت این است که آن چیزی که در بحران‌ها به درد مردم می‌خورد، بیش از عملیات امدادی، آموزه‌های پیشگیرانه خود آن‌هاست، زیرا امدادگران پیش و حین وقوع بحران در کنار مردم نیستند و فقط پس از بحران به داد مردم می‌رسند و اینجاست که آموزش امدادی فراگیر و عمومی ضرورت پیدا می‌کند.

ذاکریان در انتها گفت: یک از دستاورد‌های مهم جمعیت هلال‌احمر کشور در دولت انقلابی، انعقاد قرارداد‌های بیمه و تمدید آن‌ها بود. به برکت همین حمایت هم بود که در جریان سرمای کم‌سابقه هوا در فصل زمستان، توانستیم حتی بیش از کارکنان ثابت هلال‌احمر، بر روی داوطلبان و اعضای جمعیت تکیه کنیم و ظرفیت نیروی انسانی پای‌کار، انقلابی و متعهد، گره‌گشای بحران شد.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
0
0
با تشکر فراوان از همه هم وطنان که به ما مردم خوی کمک ویاری بجا وبموقع کردید منتهی برادران انکه را که میفرستند بدست مردم نمیرسد اگر برسانند که مشکلی نداریم اما برعکس ۳۰ کیلومتر مانده به شهر ماموران هستند جلو کامیوو گرفته میشه مستقبم به سپاه بعد مردم
محراب
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
0
0
آقای خبرنگار
محراب
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
0
0
آقای خبرنگار بفرمایند که چقدر کارت هدیه از طرف هلال احمر به ایشان داده شده است تا چنین گزارش فرمایشی را تهیه کند؟؟؟
متاسفانه بعضی ساحت خبرنگاران را ، را آلوده میکنند
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
0
0
واقعا متاسفم برایتون با این خبر تهیه کردن، چقدر گرفتی که زدی. کارکنان هلال احمر در بی مدیریتی این مدیر...بی تجربه گرفتارند و شما به فکر بالا بردن ایشان، اگر واقعا می خواهید حرفه خبرنگاری رو رعایت کنید چرا سوال نکردی از 200 کارمند مرکز استان و تعداد زیادی عضو، بجز چند نفر دیگر استقبال نشده
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}