خبر ویژه
رئیس شورای شهر مشهد در بازدید از شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر(ع):

توجه به گروه‌های خاص درمنشور حقوق شهرنشینی

  • کد خبر: ۱۵۸۴
  • ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰

روز گذشته و هم‌زمان با دهه کرامت، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر(ع) بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهررئیس شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید و در گفت‌وگو با خبرنگاران با تقدیر از تلاش‌های فداکارانه‌ای که در مجموعه شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) و سایر مجموعه‌های زیر پوشش سازمان بهزیستی در حال انجام است، گفت: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در زمینه نگهداری و درمان کودکان سنین مختلف در این مرکز ارائه می‌شود و قدردان این زحمات هستیم.
محمدرضا حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: شورای پنجم شهر مشهد و مدیریت‌شهری در راستای مسئولیت اجتماعی خود، پیوسته در تعامل با بهزیستی بوده و در عمر حدود دوساله خود در حوزه‌های مختلف، یاری‌رسانی کرده است تا این سازمان مأموریت خود را به شکل بهتری انجام دهد. وی اشاره‌ای هم به منشور حقوق شهرنشینی، که هفته آینده رونمایی خواهد شد، داشت و افزود: در این منشور به گروه‌های خاص تأکید ویژه‌ای شده است و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اصول مشخصی مدنظر قرار گرفته و پیش‌بینی شده است که چراغ راه مدیریت‌شهری خواهد بود.
همچنین سیدمحسن حسینی‌پویا ،رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر با بیان اینکه شورای پنجم، در راستای وظایف عمومی خود و بحث حقوق شهروندی و مباحث مربوط به مسئولیت‌های اجتماعی، در زمینه تصمیم‌سازی‌های خود از هیچ اقدام حمایتی دریغ نخواهد کرد، گفت: در جلسه اخیر شورای شهر، منشور حقوق شهرنشینی به تصویب اعضا رسید و خوشبختانه بخش عمده‌ای از این منشور با حقوق کودکان مرتبط است؛ چراکه اگر امروز به‌خوبی از آن‌ها نگهداری نشود، در آینده با مشکل روبه‌رو خواهیم بود.
احمد نوروزی، عضو دیگر شورای شهر مشهد نیز با تأکید به اینکه یکی از مسائل اجتماعی ما موضوع کودکانی است که به هر طریقی بی‌سرپرست یا بدسرپرست و نیازمند حمایت هستند، گفت: به‌واسطه هدایت و مدیریت صحیح در خانواده‌ها و مجموعه‌های این‌چنینی که مسئول نگهداری از کودکان هستند، می‌توان مانع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی این نوزادان و کودکان شد.
علیرضا شهریاری، عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر مشهد نیز با بیان اینکه کودکان این مجموعه بخشی از اجتماع هستند، گفت: شورای شهر و مدیریت‌شهری مشهد همچون گذشته رویکرد حمایتی خود به بهزیستی را تداوم خواهد بخشید تا خدمات‌رسانی بهتری را شاهد باشیم و این نگاه همراهانه را باید به سطح جامعه و مردم نیز گسترش دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}