تماس تلفنی تولیت آستان قدس رضوی با پزشکان و پرستاران قهرمان مبتلا به کرونا جمهوری اسلامی، قدرتمندتر از روز اول است تبعیض جنسیتی یک واقعیت فرهنگی است باران، مهمان هفته آینده آسمان خراسان رضوی خودروهای ورودی به شهر مشهد بصورت ۲۴ ساعته ضدعفونی می شوند +فیلم اعمال قانون خودروها در ۱۳ فروردین ۲۵۳ کیلومتر از رودخانه‌های خراسان رضوی برای مدیریت سیلاب لایه‌روبی شد ۹۷۰ دستگاه خودرو در جاده‌های خراسان رضوی اعمال قانون شد شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی در تامین اجتماعی بانوی ۹۸ ساله مشهدی کرونا را شکست داد تداوم بارش‌ها در خراسان رضوی انهدام باند توزیع مواد مخدر در مشهد پیام تبریک استاندار خراسان رضوی به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران روزانه ۵۷ محله در مشهد گندزدایی می‌شود مهم‌ترین سد در برابر مدیریت زنان باور‌های مدیران مرد است ممنوعیت ورود به روستاهای خراسان رضوی تنفس تتها ۴۰ روز هوای پاک در سال گذشته برای شهروندان مشهد درخواست ایجاد کرسی یونسکو در دانشگاه فردوسی مشهد ۹۱۰ مسافر در مبادی ورودی خراسان رضوی تب‌سنجی شدند رییس شورای شهر مشهد: راه‌اندازی ایستگاه صلواتی خطرناک است
خبر ویژه
پروژه ابوطالب با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیارد ریال روز شنبه ۱۰ اسفند ماه ۹۸ با حضور مسئولان شهری و استانی افتتاح می‌شود.
زهرا اسکندریان - شنبه دهم اسفند ماه ۹۸ دوربرگردان غیر همسطح ابوطالب افتتاح خواهد شد و بخش دیگری از مشکلات ترافیکی منطقه رفع خواهد شد.

دوربرگردان غیرهمسطح ابوطالب موجب روان‌سازی ترافیک و کاهش تصادفات می‌شود
معاون عمران و حمل و نقل شهرداری مشهد گفت: دوربرگردان هم سطح ابوطالب واقع در بزرگراه چراغچی حدفاصل میدان خیام و میدان امام حسین (ع) همواره از نقاط حادثه خیز شهر بود که در سال موجب ده‌ها تصادف منجر به جرح و فوت می‌گردید و با افتتاح تقاطع غیرهمسطح ابوطالب شاهد روان سازی ترافیک و کاهش حوادث خواهد بود.
وی افزود: علت نا ایمن بودن تقاطع هم سطح ابوطالب، حرکت‌ها و تداخلات عرضی وسائل نقلیه و حرکت آن‌ها در عرض بزرگراه در ضلع جنوب و شمال بود به طوریکه تعدادی از وسائل نقلیه که در دوربرگردان دور می‌زنند به سمت ابوطالب انتخاب مسیر می‌کنند که این امر موجب حرکت عرضی، تداخلات حرکتی و ناایمن شدن مسیر و افزایش تصادفات می‌گردید.
کاظمی خاطر نشان کرد:‌از این رو با هشدار‌های پلیس راهور و مطالعات و برنامه ریزی مدیریت شهری مشهد، مقرر گردید تا برای این معضل شهری فکری اندیشیده شود تا اینکه در تاریخ ۲۹ مرداد ماه ۹۸ آیین کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح ابوطالب با حضور شهردار مشهد و سایر مسئولین مرتبط در برنامه‌ای ۱۸۰ روزه آغاز شد.

همچنین سید احسان عظیمی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد بیان کرد: متخصصان و مشاوران پروژه به جای انتخاب سازه فلزی سازه بتنی را انتخاب کردند و به جای تیر‌های صاف معمول اولین پروژه پل تیرقوسی شمال و شرق کشور را رقم زدند.
وی ادامه داد: این انتخاب هرچند به سختی کار را در اجرا افزود، اما موجب صرفه جویی گردید به طوریکه اگر قرار بود این پروژه با سازه فلزی اجرا گردد به مراتب هزینه بیشتری را به خود اختصاص می‌داد.
عظیمی اذعان داشت: پروژه ابوطالب با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیارد ریال به طول حدود ۳۱۰ متر شامل دو رمپ به طول حدود ۲۶۰ مترو عرض عبور ۸ متر و عرشه بتنی به طول حدود ۵۰ متر باعرض عبور ۸ متر و در محل قوس ۹/۵ متر می‌باشد.
گفتنی است این تقاطع غیرهمسطح روز شنبه ۱۰ اسفند ماه ۹۸ با حضور مسئولین شهری و استانی افتتاح می‌گردد.

اجرای تقاطع غیرهمسطح ابوطالب تاثیر مثبتی در ایمن سازی دارد
سرهنگ حمید رضا دهنوی رییس پلیس راهور استان خراسان رضوی گفت: دوربرگردان هم سطح ابوطالب از نقاط حادثه خیز و غیر ایمن شهر مشهد محسوب می‌شد و علت نا ایمن بودن آن، حرکت‌ها و تداخلات عرضی وسائل نقلیه و حرکت آن‌ها در عرض بزرگراه در ضلع جنوب و شمال بود به طوریکه تعدادی از وسائل نقلیه که در دوربرگردان دور می‌زنند به سمت ابوطالب انتخاب مسیر می‌کردند که این امر موجب حرکت عرضی، تداخلات حرکتی و ناایمن شدن مسیر و افزایش تصادفات می‌شد.
وی افزود:‌اجرای این تقاطع غیرهمسطح تاثیر مثبتی در ایمن سازی محدوده مورد نظر داشته و مسیر وسایل نقلیه کاملا ایمن سازی شده و بسیار موثر خواهد بود.
رییس پلیس راهور استان خراسان رضوی بیان کرد: از اعضای محترم شورای همتا، ریاست شورای شهر مشهد و معاون عمران و حمل و نقل شهرداری مشهد که در این خصوص بسیار خوب عمل کرده اند و در زمان مقرر پروژه را تکمیل کرده اند، کمال تشکر را داریم.

گفتنی است دوربرگردان غیرهمسطح ابوطالب حدفاصل میدان امام حسین و میدان خیام روز شنبه ۱۰ اسفندماه ۹۸ با اعتباری بالغ بر ۱۷/۵ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
لازم به ذکر است مجری این پروژه سازمان عمران شهرداری مشهد بوده و کارفرما معاونت عمران و حمل و نقل شهرداری مشهد می‌باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}