تصاویر ۳۲ شهید ترور در مشهد اکران شد پیشرفت ۴۵درصدی پروژه احداث ۴۵متری بولوار مصلی‌شرقی تا بولوار حر رتبه چهارم خراسان‌رضوی در مهاجرپذیری بین استانی کشور تولیت آستان قدس رضوی: وجود جانبازان شیمیایی رسوا کننده تمدن غربی است افزایش دو برابری روز‌های ناسالم مشهد در بهار ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل کاهش فوتی‌های عابرپیاده در مشهد با اجرای کلان‌پروژه «خط عابر _خط زندگی» قطعی برق دوباره در مشهد از سرگرفته شده است؟ + فیلم ششمین رویداد پیشگام در خراسان رضوی برگزار می‌شود اجتماع مردمی شهادت امام جواد (ع) در عرصه میدان شهدا مشهد ساعت کار مترو در روز جمعه ۱۰تیرماه از ۶ صبح آغاز می‌شود قانونی برای حفظ ایمنی شهر‌ها نگاهی به پیشه سنگ‌تراشی در مشهد قدیم به روایت یک مقاله قدیمی حمایت از دانش‌آموزان کم برخوردار با همکاری شهرداری مشهد و آموزش پرورش یادی از بازار سنگ‌تراشان مشهد که روزگاری همسایه حرم بوده است گذری بر تاریخ صنعت هرکاره تراشی در مشهد | سنگی که آیینه برکت شد حمایت مدیریت شهری مشهد از رونق کسب‌وکار‌های خرد در حاشیه شهر پایان زود هنگام بلوار «بصیرت» مشهد در کمتر از ۳ ماه معابر فرعی مشهد در اولویت اصلی پیاده روسازی
خبر فوری

سفر‌های مدیران شهری شفاف می‌شود

  • کد خبر: ۲۱۴۷
  • ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۶
سفر‌های مدیران شهری شفاف می‌شود
اطلاعات سفر‌های مدیران شهری به زودی در سامانه فاش شهرداری بارگذاری می‌شود

سارا رنگیان - اردیبهشت امسال و پیرو تصویب لایحه شفافیت مالی و عملکردی در مأموریت‌های خارج از کشور اعضای شورا و کارکنان شهرداری مشهد، نخستین خبر درباره بارگذاری اطلاعات این سفرها در سامانه فاش مطرح شد. امروز نیز بعد از گذشت 2 ماه و 21 روز طبق اعلام معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، قرار است به زودی این اطلاعات از سال80 و با جزئیاتی مانند نام افراد، تاریخ سفر، نتایج سفر، هزینه مالی سفر و سایر موارد مرتبط در سامانه فاش بارگذاری شود تا از این طریق بر سفرهای مدیران شهری هم مهر شفافیت بخورد.
شهریار آل‌شیخ در ادامه گفت‌وگوی خود با شهرآرا با بیان اینکه اطلاعات سفرهای مدیران‌شهری از سال 80 در حال جمع‌آوری است، افزود: اطلاعات 2 سال اخیر کامل است اما بخشی از اطلاعات سال‌های گذشته نقص دارد.
او با بیان اینکه در گزارش سفرها و اسناد مالی سفرهای دوران گذشته کسری‌هایی وجود دارد، افزود: اسناد سفرهای سالیان گذشته به‌صورت متمرکز صادر نشده و به همین دلیل جمع‌آوری و بارگذاری آن‌ها در سامانه فاش زمان‌بر است.
با این حال، طبق اعلام آل‌شیخ به زودی همه اسناد و اطلاعات مستند سفرهای خارجی اعضای شورا و مدیران شهری مشهد در سامانه فاش بارگذاری می‌شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد هم در این‌باره به ایرنا گفت: بر اساس آخرین مصوبه شورای شهر مشهد باید اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر با اطلاعات کامل برای آگاهی مردم روی سامانه فاش شهرداری بارگذاری شود.
طبق اعلام بتول گندمی، بارگذاری این اطلاعات به‌صورت نمایش اولیه انجام شده و کار رو به پایان است.
اما به گفته او برای تکمیل روند بارگذاری اطلاعات سفرها در سامانه فاش و برای اینکه همه جزئیات سفرها به‌طور کامل در اختیار شهروندان قرار گیرد، اصلاحیه‌ای پیشنهاد شد و به زودی این بارگذاری به‌صورت کامل انجام می‌شود. گندمی بر این موضوع تأکید کرد که اطلاعات این سفرها با جزئیاتی نظیر نام افراد، تاریخ سفر، نتایج سفر، هزینه مالی سفر و سایر موارد مرتبط از طریق سامانه فاش در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.


ثبت بیشترین سفرها در حوزه حمل‌ونقل
طبق اعلام او، بیشترین سفرهای خارجی در حوزه کارشناسی مربوط به حوزه حمل‌ونقل و قطارشهری صورت گرفته است. گندمی در ادامه افزود: موضوع بارگذاری اطلاعات سفرهای خارجی مدیریت‌شهری و اعضای شوراهای شهر در نشست ادوار شوراهای اسلامی شهر مشهد نیز مطرح و با استقبال خوب اعضای شوراهای اسلامی ادوار گذشته شهر مشهد مواجه شد. او اضافه کرد: در حال حاضر رویکرد همه مدیران شهری و اعضای شوراهای اسلامی شهر مشهد، شفافیت است و از آن دفاع می‌کنند. وی گفت: بخش زیادی از این داده‌ها در گذشته رانت اطلاعاتی محسوب می‌شده‌اند و همگان اجازه دسترسی به آن‌ها را نداشته‌اند، ولی شورای پنجم شهروندان را مالکان اصلی شهر می‌داند و با تکیه بر همین مبنا، شفافیت را پیشه کرده است. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد افزود: البته همواره مقاومت‌های پنهانی برای جلوگیری از دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات وجود دارد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}