واکنش مازیار لرستانی به شایعه پیشنهاد ازدواجش به رابعه اسکویی+ عکس توزیع فصل سوم «پدرخوانده» + زمان پخش تخصیص یارانه خرید از نمایشگاه کتاب برای دانش‌آموزان و فرهنگیان آمار فروش نمایش‌های روی صحنه تئاتر مشهد در هفته‌ای که گذشت (یکم اردیبهشت ۱۴۰۳) راه‌یابی نمایش «هیس» به فستیوال کلاسیک روسی سعدی یکی از خود ماست بهمن هاشمی تهیه‌کننده شد فراخوان مسابقه مطبوعاتی انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران تئاتر «کیانو ریوز» در فیلم «سیستم سرگرمی خراب است» زنده‌یاد رضا داوودنژاد با «زندگی به شرط خنده» روی آنتن + زمان پخش آمار پرفروش‌ترین فیلم‌ها در سینما‌های خراسان‌رضوی طی هفته‌ای که گذشت (یکم اردیبهشت ۱۴۰۳) جایزه بهترین بازیگر جشنواره زنان بیروت در دستان صحرا اسدالهی پوستر جشنواره کن ۲۰۲۴ رونمایی شد + عکس بررسی فروش سینما‌های خراسان رضوی در ماهی که گذشت | «بی بدن» مشهدی‌ها در سایه «تمساح خونی» برگزیدگان پویش رسانه‌ای «ققنوس قلم» معرفی شدند + اسامی بازتاب اندیشه اسلامی در منظومه فکری سعدی برنامه‌های رادیو برای نمایشگاه کتاب تهران + زمان پخش
سرخط خبرها

زمان پخش «گاندو ۳» و «پایتخت ۷» اعلام شد| جزئیات تازه از سریال «پوریای ولی» ساخته مسعود جعفری جوزانی

  • کد خبر: ۲۱۹۱۷۱
  • ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۵
  • ۶
زمان پخش «گاندو ۳» و «پایتخت ۷» اعلام شد| جزئیات تازه از سریال «پوریای ولی» ساخته مسعود جعفری جوزانی
تلویزیون که چند وقتی بود به تعبیر کارشناسان برنامه‌های پر مخاطب نداشت، حالا در حال برنامه ریزی برای جلب اعتماد مخاطبان در سال ۱۴۰۳ است و رئیس سیما فیلم اعلام کرده است که سریال‌های پرمخاطب پایتخت و گاندو را امسال به کنداکتور پخش صداوسیما می‌رساند.

به گزارش شهرآرانیوز، مهدی نقویان رئیس سیمافیلم درباره ساخت چند سریال مهم در سال ۱۴۰۳، سرانجام سریال الف ویژه مسعود جعفری‌جوزانی در تلویزیون، تغییر در نظام پخش و رونق ساخت سریال‌های طنز توضیحاتی داد.

سیمافیلم این روز‌ها به دنبال ساخت و احیای دنباله‌سازی‌هایی (سریال‌هایی) است که مخاطبان با بسیاری از آنها خاطره دارند، از سریال «نون‌خ» که فصل جدید آن بعد از شب‌های قدر روی آنتن می‌آید تا «زیرخاکی» جدید که به آنتن رسید. خبر‌ها درباره مذاکره و ساخته شدن فصل جدید پایتخت به انحاء مختلف در رسانه‌ها مطرح شد.

سازمان صداوسیما اگرچه خیلی جدّی به‌دنبال احیا و تولید سریال‌های کمدی است، از طرفی دیگر به رونق الف‌ویژه‌های تلویزیون نیز می‌اندیشد و همچنین تحول را به نظام پخش آورده است. تلویزیون، صدا و سیما، عید نوروز، سیما فیلم، سریال، سریال پایتخت. 

سرانجام «پوریای ولی» مسعود جعفری جوزانی

مهدی نقویان رئیس سیمافیلم در خصوص ساخت «پوریای ولی» مسعود جعفری جوزانی این نکته را مطرح کرد: «باید این نکته را مطرح کنم که این سریال مسعود جعفری جوزانی است و مقدمات پیش از پیش‌تولید آن به‌همراه ارزیابی‌هایش انجام شده است، گام بعدی آن پیش‌تولید واقعی و تولید است، اما همه‌چیز به تصویب بودجه‌اش برمی‌گردد.»

اما صحبت را درباره سریال‌های سلمان فارسی و موسی (ع) تأکید کرد: «آقای جبلی درباره الف‌ویژه‌ها نکته‌ای را مطرح کردند که در رده سازمان صداوسیما و سیمافیلم نیست؛ چون بحث مالی و بودجه‌ای این نوع سریال‌ها را دولت و مجلس مصوب می‌کند. هرچند نباید فراموش کنیم که این اولین بار در تاریخ تلویزیون است که دو الف‌ویژه «سلمان فارسی» و «حضرت موسی (ع)» را تولید می‌کنیم.

برای تولید سریال موسی (ع) نیاز به فناوری‌های نوینی داریم که تولید سریال به ورود این فناوری‌ها مرتبط شده است، به همین دلیل مقدمات کار اکنون مهیا شده است و پله پله این تکنولوژی داخل ایران وارد و تکمیل می‌شود و به‌ترتیب تولید وارد فاز‌های بعدی خواهد شد.»

اولویت اول‌مان این بود تولید از لحاظ کمیّت به حالت طبیعی‌اش برگردد

نقویان در پاسخ به این سؤال که سال ۱۴۰۲ بر سیمافیلم چگونه گذشت و چشم‌انداز در ۱۴۰۳ تأکید کرد: اولویت اول‌مان این بود تولید از لحاظ کمیّت به حالت طبیعی‌اش برگردد که فکر کنم در این خصوص موفق بودیم. در ۶ ماهه دوم سال به بالای ۱۵ سریال رسیدیم. در سال جدید هم همین تولیدات ۱۴۰۲ را روی آنتن خواهید دید. اما منطبق با سند تحول سعی کردیم هم از لحاظ محتوا و کیفیت قدم برداریم که به شدت برایمان مهم بود. در کنار پیام‌هایی که سریال‌ها دارند از لحاظ کیفیت هم قابل قبول باشد و مخاطب بپذیرد.

گاندو و پایتخت جدید ساخته می‌شوند

او در خصوص سرانجام ساخت «گاندو» و «پایتخت» جدید گفت: فیلمنامه «گاندو» که فیلمنامه‌اش مراحل تأیید در داخل صداوسیما انجام می‌شود ان‌شاءالله در سال جدید وارد مراحل پیش‌تولید و تولید می‌شود. اگر مشکلی هم پیش نیاید حتماً سریال «پایتخت» جدید را در ۱۴۰۳ خواهیم دید.

نقویان در پاسخ به این سؤال که آیا بالأخره مهران مدیری سریالی در سیمافیلم خواهد داشت یا خیر؛ افزود: مهران مدیری جزو افرادی است که در تلویزیون مشکلی برای کار ندارد، اما مسئله مهران مدیری به مسئله حقوقی چند جهت در صداوسیما غیر از معاونت سیما یا تولیدی‌های سازمان پیوند خورده که باید تصمیم‌گیری کنند. به نظرم اتفاق بدی نخواهد افتاد.

ما برای رونق کمدی‌سازی در تلویزیون برنامه جدّی داریم

رئیس سیمافیلم درباره ساخت سریال‌های طنز و توجه به این ژانر در تلویزیون تأکید کرد: مسئله طنز و کمدی برای ایجاد نشاط و شادی در جامعه دغدغه خودمان است، اما موضوع ساخت سریال‌های طنز نکته‌ای است که باید به‌دقت برای آن برنامه‌ریزی انجام شود، چون تولید طنز کاری سخت و پیچیده است و نباید سرسری گرفته شود، ازاین‌رو فقط اینکه اراده تولید داشته باشیم کافی نیست، بلکه باید بررسی دقیق و مطالعه مناسب صورت پذیرد تا طنز مناسب از قاب تلویزیون برای خانواده‌ها پخش شود. ما برای رونق کمدی‌سازی در تلویزیون برنامه جدّی داریم و ان‌شاءالله بتواند روی آنتن خودش را نشان دهد.

ماجرای تغییر در نظام پخش

او همچنین درباره تغییر در نظام پخش هم این توضیح را داد: برای نظام پخش اتفاقات خوبی افتاده است و هفته‌ای دو سریال در دو شبکه یک و سه سیما را به‌صورت مستمر خواهیم داشت، البته ممکن است در این یکی دو ماه دچار اختلال شود، اما به‌طورکلی به این نظام پخش وفاداریم و این نوید را می‌دهم که پخش از یکی دو ماه آینده نظم پیدا می‌کند، به‌عنوان مثال برای شبکه یک و دو این‌گونه برنامه‌ریزی شده است که شنبه تا چهارشنبه یک سریال و پنجشنبه و جمعه سریال دوم این دو شبکه را خواهیم داشت، به شبکه دو هم سریال مناسبتی عید و ماه رمضان اختصاص می‌دهیم.

او تصریح کرد: این تصمیم گرفته شد برای اینکه چرا مخاطب روزی سه سریال جدید ببیند در حالی که شبکه‌های آی‌فیلم، تماشا، نمایش و دیگر شبکه‌ها سریال‌های تأمینی و خارجی پخش می‌کنند. سه سریال در روز حجم کنداکتور بالایی است؛ کنداکتوری که از ۸ تا ۱۱ شب در اختیار پخش سریال قرار می‌گرفت و چرا در اختیار برنامه تلویزیونی هم نباشد.

رئیس سیمافیلم خاطرنشان کرد: این سیاست کلان سازمان صداوسیما است که دو شبکه اصلی پخش سریال شبکه‌های یک و سه باشند و شبکه ذخیره شبکه دو باشد که سریال مناسبتی پخش کند. البته سیت‌کام هم که گونه نمایشی است و جزو سریال هم محسوب می‌شود به‌صورت ویژه جزو تولیدات مرکز سیمرغ خواهد بود و روی آنتن می‌رود. اولویت پخش سیتکام هم با شبکه دو سیما خواهد بود.

نقویان درباره دو اتفاق مهم در عرصه سریال‌سازی که ۱۴۰۳ خواهد افتاد، گفت: امروز دغدغه اصلی‌مان تولید با کیفیت است دنبال جهش در این عرصه و همچنین یک پرش در عرصه تنوع ژانری داشته باشیم.

منبع: تسنیم

گزارش خطا
ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
6
5
چه عجب یه خبری از گاندو شد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
6
1
لطفا گاندو رو امسال پخش کنید
ali
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
7
3
بالاخره بعداز انتظار ها قرار پخش بشه گاندو?
ایران
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2
3
چرا پایتخت ۷را درست نمی کنن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2
0
چند بار بگم سریال روزهای ابی رو شروع کنید من اصلا از فیلماتون راضی نیستم چقدر با انتظار روزهای ابی باشم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۸
2
0
لطفا سعی کنید گاندو زودتر پخش بشه اصلا امسال پخش کنید خیلی منتظر موندیم?
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} <-- End Google Analytics Code -->