۳ راهکار شهردار مشهد برای حل مشکل آب رسانی به چشمه پونه تیر مدعی بوستان شمشاد به سنگ خورد +ویدئو اعمال محدودیت در بوستان‌های مشهد | حضور تنها با استفاده از ماسک پس از درمان، توانمندسازی معتادان باید مورد توجه قرارگیرد افزایش تعرفه‌های تاکسی‌های مشهد از فردا ۲۵ تیر + جدول رفع عناصر نازیبای شهری از وظایف مدیریت شهری است آماده‌سازی بانک اطلاعاتی معتادان متجاهر، متکدیان و کودکان کار در مشهد پیش‌بینی پوشش ۳۰۰۰ معتاد متجاهر در کمپ حسن‌آباد مشهد بررسی ابعاد مختلف پروژه کمربند جنوبی در نشستی مجازی | نقد کمربند در «بزرگراه» وعده ‌میلیاردی وزیر برای ساختمان ‌طلسم‌ شده انتقال خون سناباد هوای امروز مشهد ۲۴ تیر در وضعیت قابل قبول سکه‌های عصر سلوکیان در موزه بزرگ خراسان + تصاویر ورودی آرامستان‌های شهرداری مشهد مسدود شد قول مساعد استاندار برای تأمین مالی پروژه‌های شهری از طریق خط اعتباری بانک‌ها تصویب طرح تفصیلی پیشنهادی حوزه جنوب غرب مشهد گوهرشاد خاتون افزایش آمار فوتی‌های کرونا در مشهد وضعیت مشهد بسیار قرمز است کمک ۵۳ میلیارد تومانی شهرداری مشهد برای ترویج نماز چرا پیشنهاد حذف دیوار‌های دانشگاه فردوسی مطرح شد؟
خبر ویژه
اقدامات پیشگیرانه جهت رفع آبگرفتگی های احتمالی در بارش های پیش بینی شده هفته آینده
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از اقدامات در حال انجام جهت رفع خطر احتمالی نقاط آسیب پذیر در بارش های پیش رو، در مسیر رودخانه کشف رود و نیز محلات کم برخوردار مستعد آبگرفتگی ( رسالت، کشمیری، توس و...)، بازدید کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، مهدی یعقوبی در خصوص برنامه ریزی های انجام شده برای آمادگی در زمان بارش ها گفت: مطابق هماهنگی صورت گرفته، عوامل اجرایی در مناطق در حال تخلیه چاههای جذبی و لایروبی کانال ها پس از بارندگی قابل توجه اخیر در شهر مقدس مشهد هستند و برای تامین کیسه های شن جهت نقاط آسیب پذیر و نیز بازدید و بررسی مسیر کال ها و رفع موانع موجود نیز برنامه ریزی و اقدامات لازم در حال انجام می باشد.

معاون شهردار مشهد در ادامه، از رودخانه کشف رود و وضعیت پل های روی این رودخانه و نیز خیابان هایی در محله های حاشیه ای شهر، از جمله خیابانهای نجف، کشمیری، رسالت و ... بازدید کرد و افزود: لایروبی مسیر آب در کشف رود و نیز پاکسازی ضایعات و موارد انباشته شده قبل از پل محورهای خین عرب، کلات، پنجتن ... توسط مدیریت پروژه کشف رود در حال انجام است و در برخی نقاط از جمله رسالت ۸۲، نجف، محل اتصال بزرگراه آیت ا... رفسنجانی و آزادی و ...، که پروژه احداث کانال جمع آوری آب های سطحی هنوز به اتمام نرسیده، با سرعت اقدامات قابل انجام در بازه زمانی کوتاه، در حال انجام است و برای تامین پمپ و ماشین آلات در این نقاط، برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: البته در برخی موارد، به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز در حریم مسیل ها در سنوات گذشته، شاهد آب افتادگی در زمان بارش های اخیر بودیم که برای رفع کامل این خطر می بایست، با محوریت آب منطقه ای نسبت به رفع تصرف‌ حریم مسیلها و آزادسازی مسیر آب اقدام گردد که این موضوع از طریق مناطق شهرداری در حال پیگیری است، با این حال، اقدامات موقتی لازم در این نقاط نیز در حال انجام است، تا انشاا... در بارش های پیش رو کمترین آبگرفتگی را شاهد باشیم.


منبع: روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}