توزیع سه هزار بسته معیشتی توسط هیئت های مذهبی مشهد خدمات اتوبوس رانی در مشهد همچنان تعطیل است عیدانه امام جمعه مشهد میان بیماران و کادر درمان کرونا توزیع می شود بازگرداندن ۱۱۷ هزار خودرو در جاده‌های خراسان‌رضوی به مبدا هوای مشهد با شاخص ۲۰ پاک است ۶ هزار زندانی خراسان رضوی به مرخصی نوروزی رفتند ممنوعیت فعالیت شهربازی‌های سرپوشیده در مشهد دستگیری اعضای باند سرقت از سوپرمارکت‌های مشهد توزیع نان رایگان در ۳۱۳ نانوایی حاشیه شهر مشهد بارش ادامه دار برف در جاده‌های خراسان رضوی از روز جمعه خراسان رضوی میزبان سامانه بارشی جدید بازدید شهردار مشهد از احداث پارکینگ آزادی کمک ۵۰ میلیارد ریالی اتاق بازرگانی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا ۴۱ هزار بررسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در خراسان رضوی ثبات در آمار بیماری کرونا خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی: در صورت نیاز تعطیلی‌ها تمدید خواهد شد آیت الله علم الهدی: مردم در تصمیم گیری‌ها نقش دارند راهداری زمستانی در جاده‌های خراسان رضوی از سر گرفته شد توقیف ۲۲۶ دستگاه خودرو در جاده‌های خراسان رضوی ممنوعیت ورود زائران به شهر مشهد
خبر ویژه
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از اقدامات در حال انجام جهت رفع خطر احتمالی نقاط آسیب پذیر در بارش های پیش رو، در مسیر رودخانه کشف رود و نیز محلات کم برخوردار مستعد آبگرفتگی ( رسالت، کشمیری، توس و...)، بازدید کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، مهدی یعقوبی در خصوص برنامه ریزی های انجام شده برای آمادگی در زمان بارش ها گفت: مطابق هماهنگی صورت گرفته، عوامل اجرایی در مناطق در حال تخلیه چاههای جذبی و لایروبی کانال ها پس از بارندگی قابل توجه اخیر در شهر مقدس مشهد هستند و برای تامین کیسه های شن جهت نقاط آسیب پذیر و نیز بازدید و بررسی مسیر کال ها و رفع موانع موجود نیز برنامه ریزی و اقدامات لازم در حال انجام می باشد.

معاون شهردار مشهد در ادامه، از رودخانه کشف رود و وضعیت پل های روی این رودخانه و نیز خیابان هایی در محله های حاشیه ای شهر، از جمله خیابانهای نجف، کشمیری، رسالت و ... بازدید کرد و افزود: لایروبی مسیر آب در کشف رود و نیز پاکسازی ضایعات و موارد انباشته شده قبل از پل محورهای خین عرب، کلات، پنجتن ... توسط مدیریت پروژه کشف رود در حال انجام است و در برخی نقاط از جمله رسالت ۸۲، نجف، محل اتصال بزرگراه آیت ا... رفسنجانی و آزادی و ...، که پروژه احداث کانال جمع آوری آب های سطحی هنوز به اتمام نرسیده، با سرعت اقدامات قابل انجام در بازه زمانی کوتاه، در حال انجام است و برای تامین پمپ و ماشین آلات در این نقاط، برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: البته در برخی موارد، به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز در حریم مسیل ها در سنوات گذشته، شاهد آب افتادگی در زمان بارش های اخیر بودیم که برای رفع کامل این خطر می بایست، با محوریت آب منطقه ای نسبت به رفع تصرف‌ حریم مسیلها و آزادسازی مسیر آب اقدام گردد که این موضوع از طریق مناطق شهرداری در حال پیگیری است، با این حال، اقدامات موقتی لازم در این نقاط نیز در حال انجام است، تا انشاا... در بارش های پیش رو کمترین آبگرفتگی را شاهد باشیم.


منبع: روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}