دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت وارد مشهد شد در مساجد برای نماز‌های یومیه به روی مردم باز می‌شود/ محدودیت ساعتی پاساژ‌ها برداشته شد رهبر انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله محجوب را تسلیت گفتند چطور زیباکلام با تلویزیون ضدانقلاب مصاحبه می‌کند و با او برخورد نمی‌شود؟ آیا گارانتی شده است؟! حقوق سربازان افزایش یافت/طرح خرید خدمت به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود ۳ نماینده اصولگرا به دنبال رد اعتبارنامه تاجگردون وزیر بهداشت برای حل مشکلات زائران به مشهد سفر می‌کند ختم روزانه قرآن توسط نمایندگان مجلس یازدهم وکلای خراسان رضوی در خانه ملت چه کسانی هستند؟ قالیبافِ الان با قالیباف ۴ سال آینده متفاوت خواهد بود دیکتاتور‌ها چه غذاهایی می‌خورند؟ ارسال نیم میلیون دلار دارو برای ایران از سوی کره جنوبی ترامپ خواهان بی طرفی توئیتر در انتخابات آینده /ترامپ توئیتر را مسدود خواهد کرد؟ روحانی: استفاده از فضای مجازی و آموزش از راه دور برای تداوم روند آموزش دانش‌آموزان یک شنبه، روز بررسی اعتبارنامه نمایندگان دوره یازدهم مجلس دستور روحانی به وزیر بهداشت: کنترل و نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی همچنان در دستور کار باشد حضور جریان اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ به عواملی بستگی دارد که در کنترل خودشان نیست اجازه ورود آمریکا به خلیج فارس از سوی همسایگان اشتباهی راهبردی است اندرسون، استاد دانشگاه یوسی‌ال‌اِی آمریکا: باید کنار مردم ایران بایستیم خبرهای خوشی از صنعت هسته‌ای ایران در راه است
خبر ویژه
مجلس یازدهم باید شأن خود را به عنوان راس امور احیا کرده و برای کشور در مسیر پیشرفت و آبادانی روزافزون، ریل گذاری کند.

به گزارش شهرآرا نیوز، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی بیانیه ای اعلام کرد: انتظار مردم از مجلس یازدهم حل گرفتاری ها و مشکلات اقتصادی است.

متن این بیانیه به شرح ذیل است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

مجلس دهم به پایان خودش رسید و حال نوبت نمایندگان مجلس یازدهم است که با رأی و اعتماد ملت بر سر کار آمده اند و چشم امید 80 میلیون ایرانی به آنها دوخته شده است تا پشتیبان و مقوم نظام اسلامی باشند و باری از دوش مستضعفین - که ولی نعمت این نظام اند - بردارند این مجلس، مجلسی است که باید از روز اول انقلابی عمل کند، انقلابی بماند و انقلابی جلو برود، مجلسی که باید مظهر عزت ملی و اقتدار نظام اسلامی و حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی باشد، مجلسی که باید شأن خود را به عنوان راس امور احیا کرده و برای کشور در مسیر پیشرفت و آبادانی روزافزون، ریل گذاری کند.

اما قبل از آغاز کار رسمی این دوره از مجلس، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در راستای آرمانخواهی و مطالبه گری - که دستور مؤکد مقام معظم رهبری به تشکل های دانشجویی است- نکاتی را به نمایندگان محترم یادآوری می کند.

 اولاً وکلای ملت بدانند که تک تک صندلی های سرخی که بر آن تکیه می زنند، ثمره خون سرخ شهدایی است که  اکنون می توانستند به جای آنها بر این کرسی ها تکیه زنند ولی جان خود را فدا کردند تا نظام اسلامی بماند و نوبت به نمایندگان حاضر برسد. مبادا کاری کنید که پایمال کننده خون این شهدا باشد.

ثانیا بدانید که مجلس موظف به همکاری و هم افزایی با سایر قوا در راستای تحقق آرمان های انقلاب است. مبادا خناسانی شما را وسوسه کنند که به بهانه برخی اختلاف نظر ها با قوای دیگر به نزاع و درگیری بپردازید و وقت باارزش خود را صرف این امور کنید، بلکه شما باید جهت ده و ریل گذار و ناظر بر سایر قوا به ویژه قوه مجریه باشید و البته که این امر منافاتی با تحقیق، تفحص، و مؤاخذه از آنها ندارد.

ثالثا نمایندگان مجلس باید قبل از هرچیز بر خود نظارت داشته باشند که از آلودگی ها و انحرافات مصون بمانند و فقط در این صورت است که می توانند مطابق رضای خدا به تکالیف خود عمل کنند. بدیهی است نماینده ای که آلوده به فسادهای مالی یا اخلاقی باشد، از او انتظار سخن حق و عمل حق در جایی که لازم است، نمی رود.

رابعا انتظار مردم از نمایندگان مجلس در شرایط کنونی، حل مشکلات و گرفتاری های اقتصادی است که با آن دست و پنجه نرم می کنند. وکلای ملت حل این گرفتاری ها را اولویت اول خود قرار داده و در این میان بیشترین توجه خود را به گره گشایی از امور مستضعفین اختصاص دهند که همواره بزرگترین پشتیبان نظام بوده و در عین حال کمتر از امکانات مادی و رفاهی و حقوق اولیه خود بهره مند شده اند.

اقتصاد ما مع الاسف به یکی از نقاط ضعف ما بدل گشته و تقویت آن کمک بزرگی به تحقق اهداف انقلاب خواهد کرد. ضمناً باید توجه داشت که راه تقویت بنیه اقتصادی کشور, اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و در رأس آن حمایت از تولید داخلی و تحقق شعار سال یعنی جهش تولید است.

 خامسا نمایندگان فراموش نکنند که مجلس به فرموده امام راحل(ره]، عصاره فضائل ملت است و به راستی که یکی از فضائل برجسته ملت ایران، شجاعت و ایستادگی مقابل دشمنان اسلام و انقلاب است. مجلس باید نماد اقتدار و ایستادگی ملت و رعب افکن در دل دشمنان باشد.

مع الاسف در مجلس سابق، صحنه هایی مشاهده شد که با این مهم در تضاد بود و امید است در این مجلس به هیچ عنوان مشاهده نشود.

در پایان وکلای ملت همواره باید ارتباط خود را با توده مردم و نیز نخبگان و بدنه کارشناسی کشور حفظ کنند. به مطالبات و شکایات مردم گوش دهند و به رهنمودهای کارشناسان متعهد و متخصص عمل کنند. به ویژه با دانشجویان و تشکل های دانشجویی مرتبط باشند و همواره به مطالبات دانشجویی - که برخاسته از توده مردم و توأم با علم و آگاهی است - توجه کنند و در مقابل آنها پاسخگو باشند.

و اما در باب ریاست مجلس یازدهم، نمایندگان توجه کنند که شخصی لیاقت تصدی این مسئولیت خطیر را دارد که مبانی اسلام و انقلاب و مکتب امام(ره) را عمیقاً درک کرده باشد. از آلودگی های اخلاقی مبرا باشد و در حوادث گوناگون و گلوگاه های نظام از جمله فتنه 88، فتنه برجام و امثالهم عملکرد صحیحی از خود نشان داده باشد.

نمایندگان محترم در انتخاب رئیس مجلس، فقط بر اساس شایسته سالاری عمل کنند و از انتخاب صرفاً بر اساس شهرت یا خدای نکرده باندبازی و جناح گرایی پرهیز کنند که اولین آزمون عدالت و صداقت و شایستگی آنها، انتخاب رئیس مجلس است.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران اعلام می دارد که بنابر وظیفه خود، به رصد و پایش عملکرد مجلس یازدهم و مطالبه گری همراه با ارائه راهکار خواهد پرداخت و به فضل الهی در این امر کوتاهی نخواهد کرد.

امید است خداوند منان، اعضای این مجلس را مورد عنایت ویژه خود قرار دهد و به وسیله آن ما را در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی و ان شاءالله ظهور ولایت عظمی یاری کند.

منبع :ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}