صدور حکم انضباطی دیدار استقلال تهران و پارس جنوبی عنایتی سرمربی‌گری شهرخودرو خراسان را قبول نکرد بازگشت استقلال تهران و فرهاد مجیدی به سمت دفاع خطی استقلال بازنده بازی با پارس جم می‌شود؟ علی کریمی در آستانه بازگشت به لیگ برتر| جادوگر سرمربی گل‌گهر می‌شود؟ پیشنهاد کاله به فدراسیون بسکتبال برای حضور در لیگ لیونل مسی در بارسا می‌ماند حامد حدادی: در چین اگر از خانه بیرون برویم محروم و جریمه می‌شویم قاب خاطره | تصویری از تیم پیام ۷۵ علی تبریزی، رکورددار قهرمانی پرورش‌ اندام جهان: رشته بدن سازی در صداوسیما دچار حاشیه شد طلای پردردسر کمیل قاسمی! فرش قرمز رقبا برای پرسپولیس سرمربی تیم فوتسال دختران هیئت فوتبال خراسان رضوی: تمرین مخفیانه و غیرقانونی در کار نبوده است گل‌محمدی خواهان بشار رسن، مدیران مخالف تمدید جایگاه متزلزل ساکت الهامی در تراکتور علیرضا بیرانوند عازم بلژیک شد کریمیان: سپاهان قهرمانی را به پرسپولیس هدیه کرد لغو دربی معروف برزیل به دلیل کرونا جلسه سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس لغو شد مجید جلالی اخراج شد
خبر ویژه
عنابی‌ها به عشق هوادارن با ماسک و دستکش پا به توپ شدند
گزارشی از آماده‌سازی شهرخودرو مشهد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
مرتضی اخوان/شهرآرانیوز - حالا با منفی‌شدن تست کرونای ستاره‌های عنابی آسمان مشهد، فوتبالیست‌ها به‌عشق هواداران و برای یک شروع دوباره پابه‌توپ شده‌اند. آغاز دوباره راه سخت و دشواری که شهرخودرویی‌ها در لیگ برتر نوزدهم تاکنون طی کرده‌اند و قرار است به‌حکم ستاد ملی مقابله با کرونا با از سرگیری رقابت‌های این فصل فوتبال کشور برای تحقق‌بخشیدن به‌رؤیای پرهیجان هواداران مشهدی تلاش کنند.
 
شاگردان مجتبی سرآسیایی روز گذشته در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر تمرین کردند تا چنانچه بنا شد دوم تیرماه روز استارت دوباره‌شان در چارچوب رقابت‌های هفته بیست‌ودوم لیگ برتر باشد، گلادیاتور‌های خراسانی در نبرد با ذوبی‌های اصفهان کم نیاورند و اولین دشت دوران پساکرونایی‌شان ۳ امتیاز شیرین باشد. آن‌ها روز گذشته صبح به سالن بدن‌سازی مجموعه ورزشی امام رضا (ع) واقع در مؤسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی رفتند و کار با وزنه را انجام دادند و عصر دیروز هم در زمین تمرینی منزل‌آباد به‌مرور تمرینات پرداختند؛ تمریناتی که البته با شرایط ویژه کرونایی حاکم بر فضای کشور پر از قاب‌هایی بود که رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت بازیکنان و کادر فنی را حکایت می‌کرد.

اینجا بوی الکل حرف اول را می‌زند!
ستار‌ه‌ها یکی پس از دیگری وارد فضای سالن بدن‌سازی مجموعه ورزشی آستان قدس رضوی می‌شوند. همه هستند. از سنگربان کهنه‌کار سیدمهدی رحمتی گرفته تا جوان‌تر‌های تیم مهربان و خراسانی و دوستان. کادر تدارکات هم فعال‌تر از همیشه بساط یک تمرین بدن‌سازی ویژه همراه با رعایت تمام پروتکل‌ها را می‌چیند. مایع‌های ضدعفونی‌کننده حاوی الکل نه‌تن‌ها به تن دستگاه‌ها بو گرفته‌اند، بلکه هرازگاهی با اصرار پزشک تیم روی دست بازیکنان ریخته می‌شوند تا یک لحظه تردید و ترس هم از ستاره‌ها گرفته شود.

حقیقت چشم‌های قرمز رحمتی
سیدمهدی رحمتی یکی از چهره‌های ویژه تمرین صبح است. او که گویا سرماخورده است، با چشم‌های پف‌کرده در سالن حضور پیدا کرده است. سنگربان خوش‌اخلاق تأکید می‌کند که سرما خورده است و شاید نتواند در تمرین عصر به مستطیل سبز برود. سرمربی هم همه چیز را منوط به تصمیم کادر پزشکی می‌کند. رحمتی غایب بزرگ تمرین بعدازظهر عنابی‌هاست.

حلقه‌های ۳، ۴ و ۵ نفره در منزل‌آباد
زمین چمن منزل‌آباد به چند منطقه تقسیم شده است. یک سوی زمین ۲ گلر جوان و ناشناس شهرخودرو با مربی دروازه‌بان‌ها مشغول تمرین اختصاصی هستند. باقی زمین در تسخیر بازیکنانی است که در دسته‌های ۳، ۴ و ۵ نفره با یکدیگر مشغول دویدن هستند. گویا تمام تلاش آریانیک، بدن‌ساز شهرخودرو، رساندن بازیکنان به‌فرم ایده‌آل بدنی است. استارت‌های کوتاه و بلند، تمرین‌های هوازی فشرده و دسته‌هایی که نشان می‌دهد باز هم متأثر از پروتکل‌های بهداشتی طراحی شده‌اند.

ناظر ویژه در کنار پزشک شهرخودرو
ناظر ویژه‌ای در کنار زاده‌رحیم، پزشک شهرخودرو، کنار زمین نشسته است و به‌کار تمرین نظارت می‌کند؛ مردی که گویا بر اساس توافق سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی‌ورزشی به‌عنوان نماینده این فدراسیون قرار است در تمرینات تیم‌ها حاضر باشد و نقش ناظر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ایفا کند. پزشک شهرخودرو هم فعال‌تر از هر تمرین پیش از کرونا، به‌همراه دستیارانش به‌جزئیات ارتباطات بازیکنان در میدان نظارت می‌کند.

۳ تفنگدار با ماسک‌های مخصوص!
۳ بازیکن شهرخودرو با ماسک بر صورت در حال دویدن هستند؛ اتفاق کم نظیری که بی‌شک در تاریخ فوتبال ایران ثبت خواهد شد. محمدرضا خلعتبری، روح‌ا... سیف‌اللهی و حسن جعفری بازیکنانی هستند که ماسک بر صورت دارند و حتی در موقع دویدن هم آن را از روی صورت برنمی‌دارند. تفنگداران سریع شهرخودرو که در مستطیل سبز نقش بمب‌افکن‌های سرآسیایی را ایفا می‌کنند و با استارت‌های انفجاری‌شان قلب هر دفاعی را می‌شکافند، حالا می‌خواهند خودشان را با شرایط جدید در تمرینات وفق دهند.

آب‌های معدنی یک‌بارمصرف
یکی از کلیدی‌ترین و شاید شایع‌ترین راه‌های انتقال ویروس منحوس در تمرین تیم‌های فوتبال آب‌معدنی‌هایی است که تدارکات در کنار زمین قرار می‌دهد و در دوران پیش از کرونا ممکن بود چند بازیکن از یک بطری مشترک استفاده کنند. حالا با شیوع ویروس مرگ‌بار کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کادر تدارکاتی شهرخودرو نیز تمهید ویژه‌ای برای این مسئله اندیشیده‌اند. استفاده از لیوان‌های آب معدنی یک‌بارمصرف، تمهید ویژه‌ای است که برای این مهم در نظر گرفته شده است. به این ترتیب هر بازیکن در صورت تشنگی فقط یک لیوان آب را برمی‌دارد و بی‌تردید آن را یک‌بار مصرف می‌کند.

غروب دلتنگی از راه دور
پایان تمرین عصر دیروز شهرخودرو با یک غروب غم‌انگیز همراه بود؛ وقتی ستاره‌ها به‌فرمان مجتبی سرآسیایی دست از تمرین کشیدند و صدای خنده‌های سرشار از عشقشان از بازگشت به مستطیل سبز توی فضا پهن می‌شد. شاید مردان شهرخودرو مثل سایر فوتبالیست‌های نه‌تن‌ها ایران، بلکه جهان، دلشان برای فوتبال لک زده بود. شاید درست در روزی که مالک شهرخودرو نگران و دغدغه‌مند از وضعیت سلامت بازیکنان و کادر فنی‌اش در تهران به ساختمان سئول رفته بود تا آخرین رایزنی‌ها را انجام و هشدار بدهد، شاگردان سرآسیایی در منزل‌آباد، در هراس از ویروس منحوس، سودای بازگشت به مستطیل سبز رقابت را در سر می‌پروراندند. غروب آفتاب بر زمین سبز منزل‌آباد سایه می‌افکند و مردان شهرخودرو به‌امید پایان دوران پربحران کووید ۱۹ به خانه‌هایشان می‌روند تا یک روز دیگر از خواب بیدار شوند و فوتبال پساکرونایی را بی‌دغدغه تماشاگر باشند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}