خبر ویژه

ترم آینده ۹۰ درصد آموزش‌‌ دانشگاه‌ها مجازی است

  • کد خبر: ۳۲۲۹۵
  • ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
ترم آینده ۹۰ درصد آموزش‌‌ دانشگاه‌ها مجازی است
رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم از مجازی شدن ۹۰ درصد آموزش‌های ترم تحصیلی آینده خبر داد و گفت: کارگروه آموزش‌های الکترونیکی با همکاری گروه آموزشی وزارت علوم راهکار‌های اجرای دروس عملی را برای توصیه به دانشگاه‌ها تهیه می‌کند.
به گزارش شهرآرانیوز؛ رئیس جمهور در هفته‌های گذشته اعلام کرد که سال تحصیلی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریورماه برگزار می‌شود و خوابگاه و کلاس خلوت، یک اصل است. در این زمینه منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم بر ادامه آموزش‌های الکترونیکی در سال تحصیلی آینده، تاکید کرد.

در طول تعطیلی کلاس‌های درس دانشگاه‌ها و الکترونیکی شدن آموزش‌ها، وزارت علوم بلافاصله کارگروه آموزش‌های الکترونیکی را با ترکیبی از اعضای هیئت علمی چند دانشگاه کشور تشکیل داد که در ترم دوم تحصیلی، این کارگروه برای تسهیل آموزش‌های مجازی در دانشگاه‌ها چندین توصیه و دستورالعمل را به مراکز آموزش عالی ابلاغ کرد.

در همین راستا رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اقدامات کارگروه آموزش‌های الکترونیکی برای سال تحصیلی آینده، اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد آموزش‌های ترم تحصیلی آینده الکترونیکی خواهد بود که البته پیش‌بینی تمام دانشگاه‌های مطرح دنیا هم همین مسئله است.
 
علی اکبر صفوی افزود: برنامه‌ریزی‌های آموزشی در اختیار کارگروه نیست و فقط نظرها و توصیه‌های کارشناسی به دانشگاه‌ها ارائه می‌دهد؛ برنامه‌ریزی‌های آموزشی برای ترم تحصیلی آینده فقط در اختیار دانشگاه‌ها قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۱۵ شهریورماه بهترین زمان برای بازگشایی دانشگاه‌ها است، افزود: وزارت علوم نمی‌تواند نسخه‌ای برای اجرای دروس حضوری و الکترونیکی در دانشگاه‌ها تهیه کند، اما کارگروه درباره سال تحصیلی آینده ۲ اقدام را در دستورکار دارد.

صفوی درباره الکترونیکی شدن آموزش‌های ترم تحصیلی آینده گفت: نخست اینکه کارگروه آموزش‌های الکترونیکی با همکاری گروه آموزشی وزارت علوم راهکار‌های اجرای دروس عملی را برای توصیه به دانشگاه‌ها تهیه می‌کند.

به گفته عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، اقدام بعدی برگزاری همایش ملی برای تبادل تجربیات میان دانشگاه‌ها در راستای آموزش‌های الکترونیکی است که مردادماه امسال برگزار می‌شود.

صفوی درباره کیفیت اجرای دروس الکترونیکی در سال تحصیلی آینده به این نکته اشاره کرد که با توجه به تجربیات اعضای هیئت علمی در طول ترم دوم سال تحصیلی، آموزش‌های الکترونیکی در ترم جدید بهتر از نیم‌سال گذشته اجرا می‌شود.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}