خبر ویژه
آیت الله مصباح:

معنای بیانیه گام دوم انقلاب رفع خطا‌های ناخواسته گذشته است

  • کد خبر: ۳۲۴۱
  • ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
مدیر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: بیانیه گام دوم انقلاب بدان معنا است که نقاط مثبت انقلاب اسلامی را باید ادامه داد و خطا‌هایی که ناخواسته در گذشته انجام شده برطرف شوند.
به گزارش شهرآرا نیوز به نقل از ایرنا،آیت الله محمد تقی مصباح یزدی با اعلام ا ین خبرافزود: آینده به دستان جوانان کشور ساخته می‌شود و مقام معظم رهبری با طرح بیانیه گام دوم انقلاب حرکتی عقلانی را نشان دادند.
وی خطاب به دانشجویان ادامه داد: آینده انقلاب در دستان شماست لذا باید برای خطا‌هایی سهوی که در گذشته اتفاق افتاده راهی صحیح به منظور جبران و اصلاح آن پیدا کرد، زیرا همه در مقابل انقلاب مسئول هستند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در این فرصت بیاندیشید که چه کار‌هایی باید انجام شود و یا نیاز به برطرف کردن دارد و اگر قسمتی را متوجه نشدیم از افراد متخصص که مورد تائید مقام معظم رهبری هستند سوال گردد تا اشتباهات گذشته تکرا نشوند.
وی افزود: به فرمان امام راحل جوانان در راه دین و در مقابل نظام ستمشاهی مقامت و مقابله کردند و امروز نیز به فرمان رهبری هستند. باید گفت جوانان ما از جوانان آن دوره فهیم‌تر هستند و بدانیم با این که شهدا فداکاری‌ها کردند، ولی بهره آن نصیب ما شده است.
آیت الله مصباح ادامه داد: ریشه سکولاریسم و تفکیک دین از سیاست در اسلام به زمان وفات پیامبر (ص) باز می‌گردد که دین را سیاست جدا کردند. مردم برای پرسش‌های دینی خود به حضرت امیر المومنین علی (ع) رجوع می‌کردند و برای احکام دینی خود به خلفا رجوع داشتند.
وی گفت: هنوز این پرسش برای بعضی از افراد مطرح است که آیا دین باید در امور سیاسی شرکت کند یا خیر و حتی در گذشته از بعضی از مراجع تقلید فقط به خاطر اینکه مواضع سیاسی خود را مطرح می‌کردند، مردم به آن‌ها رجوع نمی‌کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}