دانشجوی انقلابی مطالبه گر است آمار ۵۳۳ نفری مشهد به ۵۳۶ نفر افزایش یافت همه می‌گویند سهمیه بنزین کم است ظریف به قلب آسیا می رود زنگنه نمایندگان را قانع نکرد / استیضاح ادامه دارد دانشگاه قربانی بازی‌های سیاسی ثبت نام‌های پرحاشیه بودجه سال ۱۳۹۹ به دنیا اعلام می‌کند که با وجود تحریم، کشور را اداره می‌کنیم صفحه نخست روزنامه‌های کشور - یک شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۳۸۹۶ نفر برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند روحانی وارد مجلس شد انتخابات چندضلعی ۵۳۳ کاندیدا برای ۵ کرسی باید بین جرم سیاسی و امنیتی تفاوت قائل شد خانم‌ها ۱۵ درصد از ثبت نام کنندگان برای مجلس یازدهم مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یک پروژه مدیریت توسعه است فتنه را خنثی کردیم، آماده برخورد با هر گونه ناامنی هستیم FATF در جلسه غیررسمی مجمع تایید نشد / هنوز رای گیری رسمی نشده است آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس / چه چهره‌هایی ثبت نام کردند؟ ثبت نام ۶۷۴ داوطلب در حوزه انتخابیه خراسان رضوی
خبر ویژه
آیت الله مصباح:

معنای بیانیه گام دوم انقلاب رفع خطا‌های ناخواسته گذشته است

  • کد خبر: ۳۲۴۱
  • ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
مدیر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: بیانیه گام دوم انقلاب بدان معنا است که نقاط مثبت انقلاب اسلامی را باید ادامه داد و خطا‌هایی که ناخواسته در گذشته انجام شده برطرف شوند.
به گزارش شهرآرا نیوز به نقل از ایرنا،آیت الله محمد تقی مصباح یزدی با اعلام ا ین خبرافزود: آینده به دستان جوانان کشور ساخته می‌شود و مقام معظم رهبری با طرح بیانیه گام دوم انقلاب حرکتی عقلانی را نشان دادند.
وی خطاب به دانشجویان ادامه داد: آینده انقلاب در دستان شماست لذا باید برای خطا‌هایی سهوی که در گذشته اتفاق افتاده راهی صحیح به منظور جبران و اصلاح آن پیدا کرد، زیرا همه در مقابل انقلاب مسئول هستند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در این فرصت بیاندیشید که چه کار‌هایی باید انجام شود و یا نیاز به برطرف کردن دارد و اگر قسمتی را متوجه نشدیم از افراد متخصص که مورد تائید مقام معظم رهبری هستند سوال گردد تا اشتباهات گذشته تکرا نشوند.
وی افزود: به فرمان امام راحل جوانان در راه دین و در مقابل نظام ستمشاهی مقامت و مقابله کردند و امروز نیز به فرمان رهبری هستند. باید گفت جوانان ما از جوانان آن دوره فهیم‌تر هستند و بدانیم با این که شهدا فداکاری‌ها کردند، ولی بهره آن نصیب ما شده است.
آیت الله مصباح ادامه داد: ریشه سکولاریسم و تفکیک دین از سیاست در اسلام به زمان وفات پیامبر (ص) باز می‌گردد که دین را سیاست جدا کردند. مردم برای پرسش‌های دینی خود به حضرت امیر المومنین علی (ع) رجوع می‌کردند و برای احکام دینی خود به خلفا رجوع داشتند.
وی گفت: هنوز این پرسش برای بعضی از افراد مطرح است که آیا دین باید در امور سیاسی شرکت کند یا خیر و حتی در گذشته از بعضی از مراجع تقلید فقط به خاطر اینکه مواضع سیاسی خود را مطرح می‌کردند، مردم به آن‌ها رجوع نمی‌کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}