خبر ویژه

دست‌کاری در رأی محرومیت پرسپولیس و سپاهان

  • کد خبر: ۳۳۱۹
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
دست‌کاری در رأی محرومیت پرسپولیس و سپاهان
تغییر جادویی در خبر رسمی سایت فدراسیون فوتبال

رأی محرومیت تماشاگران پرسپولیس و سپاهان از حضور در یک بازی این تیم، به شکل عجیبی با تغییر در سایت فدراسیون تبدیل به «تعلیقی به‌مدت شش‌ماه» شده است. حواشی دیدار پرسپولیس و سپاهان و جنجال روی سکوها درنهایت با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و محرومیت 2 باشگاه، بازیکنان و مربیان همراه شده بود.
در بخشی از احکام، باشگاه پرسپولیس طبق آنچه در سایت فدراسیون فوتبال آمده بود: «به‌دلیل پرتاب اشیای محترقه، استفاده از لیزر و شعارهای موهن و تحریک تماشاگران تیم مقابل به پرداخت 100میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. همچنین تماشاگران این تیم از حضور در یک مسابقه از همراهی تیم خود محروم هستند. گفتنی است این رأی قابل تجدیدنظر است.»
این حکم به‌منزله محرومیت پرسپولیس از انجام بازی افتتاحیه لیگ در فصل نوزدهم با حضور هوادارانش بود. اما در اتفاقی عجیب بعد از اینکه سایت پرسپولیس ظهر دیروز روی خروجی خود خبری مبنی‌بر تعلیقی‌بودن این حکم آورده بود و مدعی شد که هوادارانش قادر خواهند بود در بازی با پارس جنوبی جم در ورزشگاه حضور یابند، مراجعه مجدد به سایت فدراسیون فوتبال و کلیک روی خبر قبلی درخصوص این حکم، نشان از ویرایش عجیبی می‌داد. در حکمی که مشخص است ویرایش شده و دراین‌زمینه روی صفحه قرار گرفته، آمده است: «پرپسولیس به‌دلیل پرتاب اشیای محترقه، استفاده از لیزر و شعارهای موهن و تحریک تماشاگران تیم مقابل به پرداخت 1.000.000.000ریال جریمه نقدی محکوم شد. همچنین تماشاگران این تیم از حضور در یک مسابقه از همراهی تیم خود محروم هستند (این محرومیت به‌صورت تعلیقی به‌مدت 6 ماه است)».
در ویرایش این حکم که مشخص است کاملا سریع صورت گرفته، حتی نام پرسپولیس نیز با غلط املایی نگاشته شده و حکم صادرشده نیز با تغییرات زیادی همراه بوده است. حکم جریمه مالی صدمیلیونی به قوت خود باقی مانده و البته درخصوص حضور هواداران که در حکم قبلی با محرومیت و البته تبصره تجدیدنظر همراه بوده، این‌بار از تعلیقی و به‌مدت 6ماه استفاده شده است.
این اما پایان ماجرا نبوده و کمیته انضباطی در حکم مربوط به محرومیت هواداران سپاهان نیز همین رویه را به کار گرفته و این باشگاه نیز که طبق حکم قبلی با محرومیت یک‌جلسه‌ای از همراهی هوادارانش مواجه بود و همانند پرسپولیس می‌توانست نسبت به آن تجدیدنظر بخواهد، طی ویرایش صورت‌گرفته با محرومیت تعلیقی یک‌جلسه‌ای به‌مدت 6 ماه مواجه شده است.
نکته عجیب اما اینجاست که حتی در صورت اعتراض 2 باشگاه سپاهان و پرسپولیس به موضوع حکم که طبق همان آرای قبلی با تشخیص قابلیت تجدیدنظر همراه بود، این‌بار بدون اطلاع و البته اعلام آرای جدید در خبری جداگانه، همان خبر ویرایش‌شده و اطلاع‌رسانی به شکل کامل صورت نگرفته است. درحالی‌که پیش‌از‌این نیز شائبه‌هایی درباره پاک‌کردن محرومیت و کارت‌های زرد با کلیدواژه پاک‌کن جادویی و البته کشوی جادویی همراه بود، این‌بار باید دید ویرایش جادویی با چه پاسخ و توضیحی همراه خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}