خبر ویژه

آغاز طرح مرمت و ساماندهی رباط تاریخی لاری تربت حیدریه

  • کد خبر: ۳۵۰۴
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از آغاز طرح مرمت و ساماندهی رباط تاریخی لاری با مشارکت متولی رباط، اداره میراث فرهنگی و اداره اوقاف خبر داد.
به گزارش شهرآرانیوز، علی محمدی ضمن بیان مطلب فوق افزود: رباط تاریخی لاری از رباط‌های شاخص شهرستان و در مرکز بافت تاریخی شهر واقع شده و تاکنون بدلیل مشکلات حقوقی بصورت انباری و پارکینگ استفاده می‌شد که با پیگیری‌های صورت گرفته و با هماهنگی و همکاری متولی رباط، اداره اوقاف، دستگاه قضایی و مجموعه مدیریت شهری نسبت به تخلیه انبار‌ها جهت انجام امور مرمتی و ساماندهی مجموعه اقدام شد.
وی افزود: امور مرمتی و ساماندهی این بنا در فاز اول شامل آواربرداری، تخلیه انبارها، جلوگیری از تردد وسایل نقلیه به مجموعه، استحکام بخشی دیوار‌ها و پاکسازی دیوار‌ها خواهد بود که با توجه به تغییر کاربری این رباط به مجموعه گردشگری در این راستا اقدامات لازم با هماهنگی معاونت میراث فرهنگی اداره کل استان صورت خواهد گزفت.
شهرستان تربت حیدریه ۳۲۰ جاذبه تاریخی و گردشگری شناسایی شده دارد که تعداد ۵۰ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و تعداد ۱۳ رباط تاریخی در سطح شهرستان وجود دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}