خبر ویژه

کشف جسد در حوالی برج‌‌آباد

  • کد خبر: ۵۳۰۹
  • ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
اولین فردی که جسد را دید، مردی بود که پای پیاده آن مسیر را برای راه میان‌بر انتخاب کرده بود...

محمد‌جواد ابوعطا| اولین فردی که جسد را دید، مردی بود که پای پیاده آن مسیر را برای راه میان‌بر انتخاب کرده بود. در حال حرکت از حاشیه جاده برای رسیدن به یکی از روستاهای همان حوالی مردی را می‌بیند که روی زمین افتاده است. او بعدا به مقام قضایی توضیح داده بود که اول گمان کردم خوابیده است، اما وقتی صدایش زدم و تکانش دادم فهمیدم مرده است، بعد هم با تلفن همراهم به پلیس 110زنگ زدم.
مأموران با حضور در محل که در انتهای خیابان پنج‌تن و حوالی روستای برج‌آباد بود، پس از مشاهده جسد موضوع را به بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گزارش دادند.
قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد، در محل حاضر شد. صحنه برای انجام تحقیقات قضایی دست نخورده باقی مانده بود. بررسی جسد نشان می‌داد که متوفی حدودا بیست‌وهشت ساله است وهیچ اثری از زد و خورد و درگیری در محل وجود نداشت.
ظاهر متوفی مرتب بود. شلوار ورزشی خط‌دار طوسی با بلوزی همرنگ، تنش بود و هیچ اثری از جراحت در پیکرش دیده نمی‌شد. شاهدان نیز اعلام کردند هیچ چیز مشکوکی در محل ندیده‌اند.
مقام قضایی دستور عکس‌برداری از جسد که موهای سیاه بلند و ریش پروفسوری سیاه یک‌دست روی صورتش داشت را صادر کرد. با توجه به اینکه نتیجه تحقیقات درباره درگیری یا قتل احتمالی به نتیجه نرسید، این فرضیه پررنگ شد که او احتمالا در همان حوالی که پاتوق‌های اعتیاد وجود دارد، در یکی از این پاتوق‌ها بعد از مصرف موادمخدر جان خود را از دست داده و افراد حاضر برای اینکه به دردسر نیفتند جسد را به بیابان‌های اطراف منتقل کرده‌اند.
بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، هم‌زمان با دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی برای مشخص شدن علت مرگ، در دستور جداگانه‌ای از کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی خراسان‌رضوی خواست تا ضمن شناسایی هویت متوفی، تحقیقات خود را درباره این پرونده آغاز کنند. قاضی احمدی‌نژاد همچنین از شهروندان خواست تا در صورتی که مشخصات ارائه شده در گزارش با نزدیکان یا آشنایانشان همخوانی دارد، موضوع را به پلیس 110یا پلیس آگاهی خراسان‌رضوی اعلام کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}