تکلیف پاداش آسیایی پرسپولیس مشخص نیست بیانیه همسر سمیرا زرگری؛ چرا علت اصلی ممنوع الخروجی تان را اعلام نکردید؟ کنعانی‌زادگان آماده بازی شد اسفندیار:من و کریمی هم اتاق نیستیم|خوشحال می شویم امشب آلکنو را ببینیم نبرد تیم ملی بسکتبال زنان با منتخب خارجی‌های لیگ برتر کریمی: من و اسفندیار تلاش می‌کنیم تا معرف والیبال ایراان باشیم احکام عجیب کمیته انضباطی: نقره‌داغ شدن مهاجم تراکتور و بخشش منشا! پایان همکاری باقری و پرسپولیس فرا می‌رسد؟ کمیته بین‌المللی المپیک آماده اعلام داوطلب بازی‌های المپیک ۲۰۳۲ است پرسپولیسی‌ها اعتصاب می‌کنند؟ قاب خاطره | تیم مخابرات مشهد در سال ۱۳۶۰ روز‌های خوش ابومسلم با «قیاسی» نگاهی به عملکرد فوتبالیست‌های خراسانی در لیگ برتر| همه به‌جز پهلوان و شاکری! لیگ برتر هندبال به پایان رسید| یک لیگ مختصر و مفید سبد خرید پرسپولیس در دستان گل‌محمدی ادامه رقابت‌های لیگ برتر فوتسال بانوان| رویارویی با تعقیب‌کننده تلاش کوئینزلند برای گرفتن میزبانی المپیک ۲۰۳۲ پله، اسطوره فوتبال جهان، نمی‌تواند روی پاهای خود راه برود!+ عکس درگیری عجیب در لیگ برتر فوتسال+ ویدئو پاسخ عجیب از ساختمان مجلس به هواداران معترض استقلال+ عکس
خبر ویژه
اولین حضور ابومسلم در جام تخت‌جمشید سال ۵۴| قدرتمند در دفاع، ناتوان در حمله
در این قسمت از نوستالوژی‌ها مروری داشته باشیم بر عملکرد ابومسلم در نخستین سال حضور در لیگ تخت جمشید در دهه پنجاه، جایی که باید در انزلی به مصاف ملوان می رفت.
حسین نخعی شریف | شهرآرانیوز؛ ابومسلم در هفته پنجم سال اول حضورش در مسابقات لیگ تخت‌جمشید و با کسب نیمی از امتیاز‌های ممکن در دیدار‌های قبلی‌اش به‌سوی انزلی روانه شد. قو‌های سپید گیلان با حمایت تماشاگران عاشق خود از همان ابتدا توپ و میدان را در اختیار گرفتند، اما خط دفاعی چهارنفره و مستحکم ابومسلم متشکل از میثاقیان، تشرفی، مسیح‌نیا و گیل‌عرب و البته یک سنگربان سرپنجه و آماده به‌نام مهدی عسگرخانی که بهترین چهره هفته نیز شناخته شد، هیچ روزنه‌ای برای آن‌ها باقی نمی‌گذاشت و البته یک لحظه غفلت مدافعان ملوان هم کافی بود تا حسین قلی‌زاده، مهاجم آن روز ابومسلم، در دقیقه ۳۰ و با فراری از میانه میدان، دروازه شاگردان بهمن صالح‌نیا را باز کند. تک‌گلی که ابومسلم با چنگ‌ودندان تا پایان از آن محافظت کرد و البته ۳ اخطار هم برایش تاوان داد.

مشهدی‌ها مغرور و شادمان از غرق‌کردن کشتی ملوانان و کسب عنوان بهترین تیم هفته، جمعه بعد و در روز ششم رقابت‌ها میزبان پاس تهران شد. کسب نتایج خوب ابومسلم باعث شده بود این‌بار ۱۲ هزار مشتاق یک‌صدا این تیم را تشویق کنند، آن‌هم در یک روز بارانی. البته هیئت فوتبال هم با گران‌کردن صددرصدی بلیت کنار جایگاه از ۱۰۰ به ۲۰۰ ریال، نهایت سوءاستفاده را از این مسئله کرد. افزایشی که تا پایان مسابقات هم ادامه داشت، اما با اعتراض هواداران قیمت بلیت روبه‌روی جایگاه از ۱۰۰ به همان ۵۰ ریال برگشت.

شاگردان حسن حبیبی که از هفته اول اسب خود را برای قهرمانی زین کرده بودند، به امید کسب یک پیروزی روانه مشهد شدند و از همان ابتدا بر توپ و میدان مسلط شدند، اما بازهم یک عسگرخانی آماده مانع فروپاشی دروازه شد. ضعف گل‌زنی مهاجمان ابومسلم در دیدار‌های گذشته باعث شده بود که در این مسابقه عباس رضوی، بازهم دست به تغییر مهره‌های تهاجمی‌اش بزند که البته نتیجه‌ای هم در بر نداشت. در نیمه دوم، پاسی‌ها که سخت برای رسیدن به گل بی‌تابی می‌کردند، بار‌ها تا آستانه فتح دروازه پیش رفتند، اما جز ناکامی دستاوردی عایدشان نمی‌شد.
 
هنوز پس از سال‌ها این صحنه دقیقا مقابل چشمانم هست که محمد صالحی، قاضی این دیدار، به ساعت خود نگریست تا پایان بازی را اعلام کند و در همین لحظه محمد صادقی، مرد ملی‌پوش پاسی‌ها، دفاع را بدجوری به‌هم‌ریخت و توپ را به مهاجمشان رساند، اما عسگرخانی با چنان رشادتی توپ را قاپید که تمام استادیوم نامش را یک‌صدا چندین دقیقه فریاد زدند. به‌گونه‌ای که حتی متوجه سوت پایان نشدند.

ابومسلم بعد از این تساوی در هفتمین هفته مقابل شاگردان جلال طالبی قرار گرفت. تیمی که با قهرمانی در لیگ تهران، همچون ابومسلم میهمان تازه‌وارد جام بود. ابتدا قرار بود این دیدار پیش‌بازی شهرآورد تهرانی‌ها باشد، اما با یک روز تعجیل ۲ تیم پنجشنبه ۴ اردیبهشت‌ماه در استادیوم آزادی و در حضور ۸۰۰۰ تماشاگر که نیمی از آن‌ها خراسانی‌های ساکن تهران و البته عاشقان مشهدی این تیم که با ۴ دستگاه اتوبوس از طرف باشگاه، خود را به استادیوم رسانده بودند، به مصاف هم رفتند. عاشقانی که پس از پایان بازی مغموم‌ترین افراد حاضر بودند. آن‌ها در این روز ابومسلمی را شاهد بودند که علاوه بر ضعف مفرط در خط حمله، میانه میدان را هم کامل به کاپیتان قلیچ‌خانی و یارانش واگذار کرده بود. سوت پایان منوچهر نظری که به صدا در آمد، ابومسلمی‌ها خیلی خوش‌شانس بودند که ۲ بار تیر دروازه و ۲ بار هم عسگرخانی مانع افزایش بیشتر تعداد ۲ گل دریافتی از تیم دارایی تهران شد.

در هشتمین هفته تراکتورسازان به مشهد آمدند. کری ۲ تیم تازه‌وارد لیگ که در هنگام نقل‌وانتقالات به اوج خود رسیده بود، بیانگر دیداری خاص بود. حضور حدود ۶۰۰ تماشاگر تبریزی در مسابقه‌ای که فقط ۶۰۰۰ نفر از آن استقبال کرده بودند، شرایط ویژه‌ای رقم زده بود. در این روز ۲ تیم با سبک فوتبالی مشابه و مبتنی بر قدرت بدنی مقابل هم قرار گرفتند.
 
محمود بیاتی، مربی سابق تیم‌ملی که سکاندار سرخ‌پوشان تبریزی بود، بار‌ها در طول بازی باعث ایجاد حاشیه شد و منوچهر نظری، داور مسابقه، نتوانست بازی را کنترل کند. از دیگر سو درگیری طرف‌داران ۲ تیم هم بدجوری آزاردهنده بود و تا آن روز جو ورزشگاه را این‌همه مسموم ندیده بودم. یک دیدار سرد و خشن که نتیجه آن تساوی بدون گل و البته سکته یک تماشاگر تبریزی بود، فوتبالی که می‌باید از آن لذت می‌بردیم! برای خاتمه درگیری هواداران در بیرون از ورزشگاه هم چاره‌ای نبود جز حضور پلیس.

پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۵۴ مصاف با یکی از صدرنشینان در استادیوم امجدیه. ابومسلم زخمی و ناکام با شارژ روحی از سوی باشگاه به مصاف تاج (استقلال) رفت. گل دقیقه ۱۲ محسن بمانی روی اشتباه ناصر حجازی، سنگربان آبی‌ها، سیاه‌جامگان را پیش انداخت، اما شارژ انجام‌شده، باتری‌اش زود تمام شد و حسن روشن بازی را در دقیقه ۴۴ به تساوی کشاند.
 
نیمه دوم تمام‌وکمال در اختیار شاگردان رایکوف بود که نتیجه آن قرارگرفتن ۲ گل دیگر در دقایق ۶۴ و ۸۴ از سوی غلامحسین مظلومی و حسن روشن بود تا اعداد منتهی به ۴ در این روز برای ابومسلم خوش‌یمن نباشد. عباس رضوی، سرمربی ابومسلم، در این دیدار هم با تغییر در ترکیب تهاجمی تیمش نشان داد که هرچه در خطوط دفاعی و حتی میانه میدان به ثبات رسیده، در خط آتش با مشکل مواجه است. او حتی تعویض‌هایش را هم در همین خط انجام داد تا مشخص شود حتی از ترکیب امروز مهاجمانش هم راضی نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}