راولند بهترین بازیکن نبرد شیمیدر و خوزستان! شیمیدر ۱۰۰ تایی شد! نکونام: باختیم، ولی گریه نکردیم خط و نشان مجیدی بعد از اولین برد: من تشخیص می‌دهم چه کسی بازی کند درخشش داورپناه و دبل دبل منجی و حسن زاده آقاکوچکی در افغانستان شکست سربازهای بدون فرمانده! نتیجه دیدار استقلال و فولاد+ ویدئو گل| پاگشای فرهاد با ۳ امتیاز شیرین نتایج هفته هفدهم لیگ برتر+ جدول| پرسپولیس میلی‌متری صدرنشین ماند! آخرین خبرها از مصدومیت شدید علی نعمتی، مدافع شهرخودرو+ ویدئو نتیجه دیدار شهرخودرو و پیکان+ ویدئو گل‌ها| شروع خوب شاگردان رحمتی پس از حواشی بسیار فتحی: از بچگی عاشق مهدی کامرانی بودم| فکر نمی‌کردیم به مهرام با این اختلاف ببازیم نتیجه دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان| کسل‌کننده، سرد و یکنواخت! علاقه آندو برای بازگشت به فوتبال آرزومندی:پدافند شروع خوبی داشت|ترجیح می‌دهم لیگ زودتر تمام شود رسیدن بهبودی هدیه افروزی به تندروان سود فدراسیون فوتبال از مکانیزم مشارکت| پای علیرضا جهانبخش درمیان است قرا و قائمی به بازی فردا می‌رسند؟ لغو مسابقات کسب سهمیه المپیک کانوئینگ در برزیل نشست عزیزی خادم با اسکوچیچ
خبر ویژه
ورود دستیار جدید رحمتی به تمرینات| افتتاح «نمایندگی فاضلی» در شهرخودرو!
دستیار جدید رحمتی، وجوه ناشناخته زیادی دارد؛ از سرمربیگری در نساجی تا سابقه طولانی کار با سرمربی استقلال. حالا باید منتظر ماند و دید آیا به کار مشهدی ها و شهرخودرو می آید یا نه؟
مرتضی اخوان  | شهرآرانیوز؛ دستیار تهرانی پس از کش‌وقوس‌های فراوان، سرانجام روز گذشته در تمرینات شهرخودرو دیده شد تا خبر پیوستن وحید فاضلی، سرمربی ابتدای فصل نساجی مازندران، به‌عنوان دستیار سیدمهدی رحمتی به حقیقت بدل شود. مردی که فصلی عجیب و غریب را سپری کرد. او ابتدا سرمربی یک تیم لیگ برتری با هواداران تیفوسی دوآتشه شد، بعد از برکناری زودهنگام هوایی اردوگاه آبی‌های پایتخت شد و دست آخر سر از مشهد درآورد. وحید فاضلی، مربی ۳۹ ساله فوتبال ایران که تجربه سرمربیگری تا پیش از حضور در باشگاه نساجی را نداشت، حالا بعد از چند جابه‌جایی، قرار است چای سرنوشتش را در شهرخودرو بنوشد. او وجوه ناشناخته زیادی برای هواداران مشهدی دارد. شاید درباره فاضلی تا پیش از شروع لیگ اعجاب‌انگیز بیستم چیزی نشنیده بودید، اما حالا این مربی به یکی از اتفاقات عجیب همین لیگ بدل شده است. مردی که قرار است در کنار سرمربی جوان دست به کار‌های بزرگی بزند.

وقتی فاضلی «دستیار» زاده شد

هیچ‌وقت یک فوتبالیست حرفه‌ای تمام‌عیار نبود. نگاهی به کارنامه بازی‌اش نشان می‌دهد در تیم‌های نوژن ساری، شهرداری انزلی و کاوه تهران فوتبال بازی کرده است. با این همه خیلی زود وارد عرصه مربیگری شد. فاضلی در تیم‌های خیبر خرم‌آباد، نفت مسجدسلیمان، شاهین بوشهر، سرخ‌پوشان پاکدشت، آلومینیوم اراک، خوشه‌طلایی ساوه و نساجی مازندران در مقام دستیار کار کرد تا اینکه سرانجام قرعه اقبال به نام او افتاد و پیش از شروع لیگ برتر بیستم با پیشنهاد مازنی‌ها برای قبول سرمربیگری نساجی روبه‌رو شد. نکته جالب آنکه فاضلی دستیاری در ۷ تیم را فقط طی ۳ سال تجربه کرد! مردی که زیاد نیمکت عوض می‌کند و حالا به نیمکت عنابی‌های شهر مشهد رسیده است.

خیال «هانسی فیلیک» شدن در قائمشهر

وحید فاضلی در شروع لیگ برتر بیستم با تفکرات بایرنی‌طور باشگاه نساجی، از قامت دستیار به‌عنوان سرمربی تغییر نقش داد. مازنی‌ها که تصور می‌کردند دستیاری چندساله این مربی جوان در نساجی می‌تواند ضامن موفقیت او همچون هانسی فیلیک، سرمربی بایرن‌مونیخ، باشد، از این مسئله غافل شدند که فیلیک دستیار مربیان بزرگی، چون یوآخیم لو، نیکو کواچ و... در آلمان بوده است، اما دستیاری فاضلی در ایران زیر نظر محمود فکری، سرمربی کنونی استقلالی‌ها، بوده است که خود مربی جوان و پرانتقادی به حساب می‌آید. فاضلی، یار غار فکری، بعد از شکست استقلال به سایپا پالس‌هایی را به یار دیرینش فرستاد تا به جمع آبی‌های پایتخت ملحق شود، اما درنهایت این اتفاق نیفتاد.

فاضلی در مشهد، قربانعلی‌پور در تهران

علی‌اصغر قربانعلی‌پور، مربی بدن‌ساز شهرخودرو که با فرستادن توپ به داخل میدان در موقعیت ضدحمله در بازی عنابی‌ها و آلومینیوم اراک خبرساز شد، به‌جای وحید فاضلی به استقلال رفت. در سوی مقابل، فاضلی هم که از فکری ناامید شده بود، سرانجام به مشهد آمد و روز گذشته در تمرینات شهرخودرو حاضر شد. فاضلی در تمرین دیروز شهرخودرو حاضر شد و در بیشتر اوقات با رحمتی صحبت می‌کرد تا چم‌وخم کار در این تیم مشهدی دستش بیاید. به نظر می‌رسد از آنجا که فاضلی هم کارش را از بدن‌سازی آغاز کرده است، در روز‌های آینده همچون قربانعلی‌پور به مهره اصلی رحمتی در کادر فنی تبدیل شود.

هیاهوی غیرحرفه‌ای در لیگ حرفه‌ای

مسئله پیوستن وحید فاضلی به شهرخودرو درست روزی مطرح شد که عنابی‌های شهر مشهد باید در ورزشگاه امام رضا (ع) به مصاف نساجی می‌رفتند. اتفاق غیرحرفه‌ای که صدای مازنی‌ها را درآورد و خیلی‌ها به این گمان افتادند که ممکن است فاضلی اطلاعات نساجی را در اختیار رحمتی قرار بدهد. موضوعی که البته سیدمهدی رحمتی آن را تکذیب نکرد و گفت صحبت‌هایی با فاضلی داشتیم، اما او بعد از بازی نساجی به جمع ما اضافه می‌شود؛ اتفاقی که رقم خورد و فاضلی تازه از روز گذشته پا به تمرینات شهرخودرو گذاشت.

هشتمین دستیار در ۱۲ هفته!

مربی مازنی هشتمین دستیار سیدمهدی رحمتی در شهرخودرو لیگ برتر بیستم است. محمد نوازی، اشکان نامداری، علی سامره و رضا ناصحی، ۴ دستیار کنونی رحمتی در شهرخودرو هستند، اما طی همین ۱۲ هفته، امید روانخواه و علی‌اصغر قربانعلی‌پور ۲ دستیار رحمتی بودند که از این تیم جدا شدند. روان‌خواه فقط ۲ هفته در کنار رحمتی بود، اما قربانعلی‌پور یکی از ارکان اصلی کادر فنی شهرخودرو به شمار می‌رفت. حسین بادامکی هم در ابتدای فصل دستیار رحمتی بود که بعد به سرپرستی منصوب شد و از کادر فنی کنار رفت. فاضلی حالا هشتمین نفری است که در قامت دستیار در کنار رحمتی کار می‌کند.
 
تغییرات زیاد در کادرفنی شهرخودرو درحالی اتفاق می‌افتد که به نظر می‌رسد رحمتی همان‌طور که درون زمین هنوز به ترکیب ایده‌آل خود نرسیده است، در کادرفنی هم به‌جز نوازی و نامداری که یاران وفادار او هستند، هنوز به ثباتی دست پیدا نکرده است. زیرا از شهرخودرو خبر می‌رسد علی سامره هم مراوداتی با کرمان دارد و بعید نیست همین روز‌ها سر از یکی از تیم‌های مسی دربیاورد؛ یا در قامت مربی یا مدیرعامل! همه این‌ها در حالی است که در باشگاه شهرخودرو هنوز هم داوود سیدعباسی حضور دارد. کسی که به‌عنوان اولین کمک سرآسیائی، سال گذشته به شهرخودرو آمد، با هیاهو و جاروجنجال جدا شد و حالا دوباره به ساختار باشگاه برگشته است، بدون اینکه دقیقا معلوم شود چه نقشی دارد و کجای نتایج باشگاه باید رد پای او را پیدا کرد؟!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}