صفحه نخست روزنامه‌های کشور - سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ پیمان قاسم‌خانی، مهمان شهاب حسینی در «همرفیق» شروع پرشتاب طرح زمستانه کتاب در خراسان رضوی | فروش ۱۰ هزار جلد کتاب در یک روز فهرست برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۱ + شرح اعطای جوایز و سخنرانی‌ها نگاهی کوتاه به زنان در شاهنامه | دختر گوهرفروش و بهرام گور خرده‌روایتی از زبان مادر ستوان شهید جمشید طاهری نگاهی به زندگی دی اچ لارنس به بهانه درگذشتش | طغیانگری از طبقه کارگر علیه ماشین سومین جشن سالانه انجمن فیلم‌سازان انقلاب اسلامی برگزار شد درباره فیلم «آن شب» ساخته کوروش آهاری که اکران عمومی‌اش در سینما‌های ایران آغاز شده است افتتاح نخستین نمایشگاه آثار عمواوغلی در موزه رضوی به بهانه ۶۹ سالگی فریدون جیرانی | ۴ دهه عشق و نفرت و خشم یادی از شهید مفقودالاثر علیرضا ملازاده یزدانی | بهیاری که تانک شکار می‌کرد صفحه نخست روزنامه‌های کشور - دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ درباره پایان بد زوج خوب سام درخشانی و پژمان جمشیدی
خبر ویژه
نگاهی کوتاه به کتاب «آن فرانک» | جنگ در بیرون عشق در اتاق زیرشیروانی
نویسنده کتاب دختری جوان به نام «آن فرانک» در پانزده‌سالگی، بر اثر حصبه، در یکی از اردوگاه‌های مرگ نازی‌ها جان خود را از دست داد، آن هم بعد از ۲۵ ماه زندگی در اتاقی کوچک در آمستردام که او و خانواده‌اش از ترس نازی‌های آلمانی و بعد از فرار به هلند به آن پناه برده بودند.
الهام یوسفی | شهرآرانیوز - داستان‌های بسیاری درباره مرگ نوشته شده است. داستان‌های بسیاری درباره ترس، اضطراب و جنگ نوشته شده است، داستان‌هایی که ما با خواندن آن‌ها تلاش می‌کنیم بفهمیم آدم‌ها در موقعیت‌هایی که ما فقط اسم و توصیفشان را در کتاب‌های تاریخی شنیده‌ایم چه تجربه‌های داشته‌اند.
 
جنگ جهانی دوم، اضطراب و وحشت حضور نازی‌ها در کشور‌های اروپایی، فرار یهودیان آلمانی به کشور‌های مجاور، زیستن با اضطراب مرگ و ترس دستگیر شدن و فرستاده شدن به اردوگاه‌های مرگ و ... بیشتر این واقعیت‌ها را آدم‌هایی نوشته‌اند که از این دوران سر به‌سلامت بیرون برده‌اند و از نجات‌یافتگان دوران غلبه هیتلر محسوب می‌شوند، کسانی که اکنون در شرایط امن نابودی نازی‌ها می‌توانند از گذشته‌شان حرف بزنند و می‌توانند قساوت و بیرحمی فاشیست‌ها را به جهانیان نشان دهند. اما کتابی که امروز می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم اثری متفاوت است.
 
نویسنده کتاب دختری جوان به نام «آن فرانک» در پانزده‌سالگی، بر اثر حصبه، در یکی از اردوگاه‌های مرگ نازی‌ها جان خود را از دست داد، آن هم بعد از ۲۵ ماه زندگی در اتاقی کوچک در آمستردام که او و خانواده‌اش از ترس نازی‌های آلمانی و بعد از فرار به هلند به آن پناه برده بودند. آن فرانک در سیزده‌سالگی دفتر خاطراتی برای تولدش هدیه گرفت. هیچ کس فکر نمی‌کرد در طول این ۲ سال آن فرانک این دفترچه را از خاطراتی پر کند که تصویر تازه‌ای از جنایت نازی‌ها به جهان عرضه کند. هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که دختر کوچک رنج‌دیده پس از مرگش به چهره‌ای جهانی تبدیل شود.
 
خاطرات آن فرانک تصویر روحیه مقاومت و شکست‌ناپذیر انسانی است که در جهنمی کابوس‌وار زندگی می‌کند. او در میان هجوم ترس و وحشت و خون‌ریزی به اصالت و زیبایی زندگی عشق می‌ورزد، دختری صادق، آسیب‌دیده و پر از رؤیا که روز‌های خوش را انتظار می‌کشد، روز‌هایی که هیچ‌گاه نمی‌آیند. خاطرات آن فرانک روان و واقعی است. او از مشکلات خانواده‌اش می‌گوید، از اسرار درونش، از جهان بیرون. آن، آدم‌های اطرافش را تحلیل می‌کند و از تجربه عشقش می‌گوید. با این همه، دیری نمی‌پاید که هلند هم به دست نازی‌ها اشغال می‌شود.
 
بر اثر خیانت یا یک اتفاق ساده، نهانگاه آن و خانواده‌اش کشف می‌شود و آن‌ها دستگیر و به آشویتس فرستاده می‌شوند و قصه به پایان خود نزدیک است. اما دست‌نوشته‌ها در آن خانه باقی مانده‌اند، دست نوشته‌هایی که درد و رنج انسانی بی‌گناهان را به نمایش می‌گذارد. از روی این کتاب چندین نمایشنامه و فیلم ساخته شده است. خاطرات مستند آن فرانک تصویرگر جنگی نفرت‌انگیز است که کودکان و نوجوانان قربانیان بی‌گناهان آن هستند.
 
 
نگاهی به کتاب من و آدولف هیتلر (زندگی عاشقانه پیشوا)
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}