خبر فوری
۸ مورد جدید ابتلا به کرونای انگلیسی در مشهد شناسایی شد
تاکنون از ۵۰ نفر از افراد مشکوک به کرونای انگلیسی در مشهد تست گرفته شده است که از این تعداد ۱۴ نفر مبتلا به این ویروس بودند.
به گزارش شهرآرانیوز، دکتر مهدی قلیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه نوجوانان و جوانان در بازی‌ها و دورهمی‌ها، دستورالعمل‌های بهداشتی را کمتر رعایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: تاکنون از ۵۰ نفر از افراد مشکوک به کرونای انگلیسی در مشهد تست گرفته شده است که از این تعداد ۱۴ نفر مبتلا به این ویروس بودند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از تعداد افراد شناسایی شده تنها دو نفر سابقه سفر به خارج از کشور را داشتند و سایر افراد هیچ‌گونه سابقه سفر نداشته‌اند، این امر را نشان‌دهنده چرخش ویروس کرونای انگلیسی در جامعه دانست و بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه نوجوانان و جوانان در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند، اما این امر به معنای آن نیست که سایر گروه‌ها نسبت به این ویروس مصونیت دارند، تصریح کرد: این ویروس تمام گروه‌های سنی را می‌تواند مبتلا کند و تنها راهکار پیشگیری از ابتلا به آن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

قلیان با بیان اینکه تست کرونای انگلیسی در راستای تشخیص ژنوم نوع ویروس و دیده‌وری انجام می‌شود و برای تمام افرادی که تست pcr آن‌ها مثبت شده است انجام نمی‌شود، اظهار کرد: علائم ابتلا به این ویروس با ویروس کرونای چینی هیچ‌گونه تفاوتی ندارد و تب، سردرد استخوان درد، تنگی نفس و کمبود اکسیژن از علائم شایع آن است که در کودکان با تظاهرات گوارشی نیز بروز می‌کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تا زمانی که ۷۰ تا ۸۰ درصد افراد جامعه نسبت به این بیماری مصونیت پیدا نکرده‌اند باید به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه داد، اظهارکرد: دریافت واکسن کرونا نیز به معنای مصونیت در برابر این ویروس نیست، اما ممکن است در صورت ابتلا تظاهرات بالینی خفیف‌تری داشته باشد.  

وی با اشاره به اختصاص دو مرحله واکسن به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در مرحله نخست گروه‌های درمانی شامل پرسنل بخش‌های مراقبت ویژه کرونایی، بخش‌های بستری کرونایی، اورژانس و سایر پرسنل بهداشتی درمانی در اولویت قرار دارند و پس از آن نیز سالمندان در نوبت دریافت این واکسن خواهند بود.
 
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}