حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان اعلام شد تبریک روحانی به سران کشورهای اسلامی بمناسبت حلول ماه رمضان روحانی در گفتگو با امیر قطر: نظامی گری درمنطقه نمی‌تواند مشکلات را حل کند یک کشتی اسرائیلی در نزدیکی سواحل امارات هدف قرار گرفت کمالوندی:عملیات اجرایی غنی‌سازی ۶۰ درصد از امشب آغاز می‌شود نشست مشترک ایران با ۱+۴ با یک روز تاخیر انجام می‌شود اسپوتنیک V، سومین واکسن کرونای تایید شده در هند آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در ایران ظریف تهدید به آمدن در انتخابات ریاست جمهوری کرد روحانی در دیدار با لاوروف از مواضع روسیه در حمایت از برجام قدردانی کرد | تاکید بر راه‌اندازی خط تولید مشترک واکسن کرونا عراقچی به وین رفت بررسی اقدامات انجام شده برای پشتیبانی از تولید و واردات واکسن کرونا در حضور روحانی  ربیعی: اقدام خرابکارانه در نطنز را تلافی خواهیم کرد | حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی تا ۳۹درصد افزایش می‌یابد ظریف: اروپا نه آبرو و نه جایگاهی دارد که مقامات ایرانی را تحریم کند | امیدواریم امکان خرید واکسن بیشتر از روسیه فراهم شود اسماعیلی: پرونده آزاده نامداری جنایی نیست | کلاب هاوس را بخشی از فضای مجازی می‌دانیم بایدن: «انشاء‌الله» عید فطر سال بعد را در کاخ سفید جشن می‌گیریم ایران و روسیه موافقتنامه فعالیت مراکز فرهنگی امضا کردند نماینده ظریف در امور افغانستان با عبدالله عبدالله دیدار کرد لاوروف در تهران | دیدار وزرای خارجه ایران و روسیه آغاز شد
خبر فوری
رونمایی از سلاح تهاجمی پیشرفته تمام ایرانی «مصاف»
همزمان با سیزدهمین جشنواره جوان سرباز نیروهای مسلح به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛ امیر سرتیپ حاتمی از سلاح تهاجمی پیشرفته تمام ایرانی «مصاف» رونمایی کرد. برد موثر مصاف با دوربین دید در روز ۸۰۰ متر و با دوربین حرارتی ۶۰۰ متر است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ همزمان با سیزدهمین جشنواره جوان سرباز نیروهای مسلح به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛ امیر سرتیپ حاتمی از سلاح تهاجمی پیشرفته تمام ایرانی «مصاف» و چند سلاح ورزشی رونمایی کرد.

 

سلاح تمام ایرانی مصاف چه مشخصاتی دارد؟

سلاح مصاف با کالیبر۵۱×۶۲/۷ میلی متری، سلاحی است سبک که توسط هوا خنک می­‌شود. سیستم تسلیح این سلاح از نوع پیستون کوتاه بوده و از طریق فشار غیر مستقیم گاز باروت مسلح و به وسیله خشاب تغذیه می­‌شود.این سیستم تسلیح باعث می‌شود که قابلیت اطمینان سلاح و عمر قطعات حساس آن افزایش یابد.

 

این سلاح دارای سه وضعیت ضامن، تک تیر و رگبار می­‌باشد. بر روی سلاح، ریل پیکاتینی استاندارد تعبیه شده است که امکان نصب تجهیزات جانبی مانند دوربین،رد دات، نارنجک انداز، دوپایه و ... را فراهم می‌‌کند.

 

"مصاف" دارای ضامن تیر آخر است که با خالی شدن خشاب، آلات متحرکه را در وضعیت عقب نگه داشته و موجب تسریع مسلح سازی مجدد سلاح می‌‌شود.

 

قنداق تلسکوپی به کار رفته در این سلاح، قابلیت تنظیم در شش وضعیت را دارد. وجود دافع در مکانیزم تسلیح نقش مهمی در کاهش لگد این سلاح دارد که قابلیت عملیاتی آن را افزایش می‌دهد.

 

در طراحی سلاح سعی بر آن است که سلاح بالاترین میزان ارگونومی را داشته باشد.دستگیره مسلح کننده در این سلاح دارای دو پدال در طرفین می­باشد که تسلیح سلاح را ساده نموده و تسلیح با یک انگشت از طرفین را نیز امکان پذیر می‌نماید.

 

پیکربندی این سلاح به گونه ای است که در کوتاهترین زمان و بدون نیاز به ابزار خاص قابل تبدیل به نسخه تک تیرانداز و یا کارابین می باشد. این سلاح امکان شلیک کلیه فشنگ‌­های کالیبر ۵۱×۶۲/۷ شامل فشنگ ثاقب، رسام و .... را دارد. برد موثر این سلاح با دوربین دید در روز ۸۰۰ متر و با دوربین حرارتی ۶۰۰ متر می‌باشد.

 

تمامی مراحل طراحی، ساخت  و تولید این سلاح به دست متخصصان داخلی در سازمان صنایع دفاع انجام شده است و تحویل نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

 

سلاح ساچمه زن ورزشی هوماک( مدل تراپ )

دومین محصولی که امروز با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد، هوماک R-۱۰۱ ۱۳۱ است. هوماک اولین مدل سلاح ساچمه زن ورزشی ساخت ایران است که به طور خاص برای ماده تیراندازی تراپ المپیک طراحی و تولید شده است. در طراحی این سلاح مسائل فنی مهمی در نظر گرفته شده است.

 

 از جمله :

۱-  دستیابی به تناسب موقعیت نقطه برخورد ساچمه به نقطه هدف گیری

۲-   بهبود عملکرد ماشه از نظر کورس حرکتی و نیروی ماشه

۳-  پوشش‌دهی نیتراسیون در قطعات اصلی جهت افزایش دوام و طول عمر سلاح

۴ -طول بلند چوک از مزیتهای مهم لوله است که نقش موثری در کاهش عقب نشینی سلاح و کیفیت الگوی پراکندگی معین دارد.

۵- لوله این سلاح به روش کوبش سرد تولید شده و سطح داخلی آن با کرم سخت پوشش دهی شده است که این دو فرایند دوام و عمر سلاح را تضمین می نماید

 

سلاح ساچمه زن ورزشی هوماک (مدل اسکیت)

دومین محصول ورزشی که امروز رونمایی شد هوماک K-۱۱۸ است. این سلاح اولین مدل سلاح ساچمه زن ورزشی ساخت ایران است که به طور خاص برای ماده تیراندازی اسکیت طراحی و تولید شده است. در طراحی این سلاح مسائل فنی مهمی در نظر گرفته شده است از جمله:

۱-  وزن سبک سلاح که باعث کنترل سریع‌تر آن می شود.

۲-  چوک سیلندر که از خصوصیات خاص سلاح اسکیت می‌باشد.

۳-  پوشش دهی نیتراسیون در قطعات اصلی جهت افزایش دوام و طول عمر سلاح.

۴-   لوله این سلاح به روش کوبش سرد تولید شده و سطح داخلی آن با کرم سخت پوشش دهی شده است که این دو فرایند دوام سلاح را تضمین می نماید.

۵-  تفاوت این سلاح با مدل‌های دیگر در وزن گروهی لوله، طول لوله، وزن سلاح و چوک می‌باشد.

 

سلاح ساچمه زن ورزشی سورنا ۲ (مدل اسپورتینگ)

سورنا s-۱۲۸ اولین مدل سلاح ساچمه زن ورزشی ساخت ایران که قابل استفاده برای عموم است.

 

کاربرد بین‌المللی این سلاح در تیراندازی فدراسیون جهانی FITASC است. در طراحی این سلاح مسائل فنی مهمی در نظر گرفته شده است از جمله:

۱-  پوشش دهی نیتراسیون در قطعات اصلی جهت افزایش دوام و طول عمر سلاح

۲-  لوله این سلاح به روش کوبش سرد تولید شده و سطح داخلی آن با کرم سخت پوشش دهی شده است که این دو فرایند دوام را تضمین می نماید.

 

چوک قابل تعویض و شاخص انتخاب شلیک و همچنین  قنداق قابل تنظیم متناسب با ارگونومی تیرانداز  از ویژگی های این سلاح می باشد.

 

تفنگ بادی آرتا ( ۴.۵ و ۵.۵)

سلاح آرتا سلاح است بادی که با مکانیزم کمرشکن مسلح شده و توسط فنر پیستون شلیک می‌کند و دارای ضامن می باشد.

 

این سلاح در انواع کالیبر ۴.۵ و ۵.۵ تولید شده است.  هدف از طراحی و تولید آرتا، دومین سلاح بادی ساخت ایران، ارتقاء قدرت و برد سلاح و بالا بردن ایمنی سلاح در حالت کمرشکن است.

 

ریل استاندارد این سلاح قابلیت نصب دوربین و تجهیزات جانبی را دارد. سلاح فوق دارای قنداق چوبی است.

 

تفنگ بادی توکا (ضامن اتوماتیک)

سلاح  توکا اولین سلاح بادی ضامن اتومات تولید شده در ایران است که با مکانیزم کمرشکن مسلح شده و توسط فنر پیستون شلیک می کند.

 

جهت ارتقا و بالا بردن ایمنی بر روی سلاح ضامن اتومات تعبیه شده است.

 

قنداق  این سلاح از جنس چوب مرغوب بوده و دارای ارگونومی مناسب با دست تیرانداز می باشد.

 

تفنگ بادی PCP

تفنگ بادی PCP جزوی از خانواده سلاح های ورزشی است که نوع کارابین آن به دلیل دقت بسیار بالا و ارگونومی مطلوب دارای جذابیت خاصی بین ورزشکاران است.

 

از دیگر مزیت‌های این سلاح تعداد شلیک بالا با همان میزان دقت اولیه است و همچنین این سلاح دارای ضامن می‌باشد.

 

لوله تمام عایق شده به همراه مهارکننده‌های صوت داخلی سبب می‌شود که صدای کمی از شلیک شنیده شود. این محصول برای رشته‌های فیلد تارگت و پنج رست قابل استفاده می‌باشد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}