خبر فوری

نجات کوهیان از چاه نفت| تساوی اصفهان و آبادان

  • کد خبر: ۶۲۴۴۴
  • ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
نجات کوهیان از چاه نفت| تساوی اصفهان و آبادان
تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان با برتری مقابل پالایش نفت آبادان در دومین دیدار مرحله یک‌چهارم پایانی رقابت‌های سوپرلیگ بسکتبال ایران، سرنوشت بازی را به تقابل سوم کشاند.
گروه ورزش/شهرآرانیوز، دیدار تیم‌های بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان و پالایش نفت آبادان امروز در تالار بسکتبال آزادی تهران آغاز و در نهایت به نفع ذوب آهن به پایان رساند.
بازیکنان آغازگر ذوب‌آهن: سجاد مشایخی، محمد ترابی، ساوا لسیچ، جاستین دنتمون و محمدرضا اکبری
سرمربی: فرزاد کوهیان

بازیکنان آغازگر نفت آبادان: رسول مظفری، سعید داورپناه، محمد حسن‌زاده، آرن داودی و حامد سهراب‌نژاد
سرمربی: حماد سامری

کوارتر اول
ترابی سبد اول را می‌گیرد و حسن‌زاده جبران می‌کند. هردو بازیکن سبد‌های بعدی را هم می‌گیرند و داورپناه نفت را پیش می‌اندازد. دنتمون بازی را مساوی می‌کند و آرن اولین ۳ بازی را می‌زند. این پرتاب را ذوب جبران می‌کند در ادامه
۳ امتیازی یوسف‌وند و در ادامه ۳ اکبری ذوب را ۱۵ بر ۱۱ پیش می‌اندازد، اما ۴ امتیاز پیاپی از سهراب‌نژاد و حسن زاده بازی را در ۱۵ مساوی می‌کند. صدیقی برتری نفت را پس می‌گیرد و دنتمون هم ۳ می‌زند. اشکان خلیل‌نژاد تلافی می‌کند، ولی اشتباه داورپناه و خطای او روی سجاد مشایخی باعث می‌شود ذوب با دو‌پرتاب مشایخی ۲۲ بر ۲۰ فاتح وقت اول شود

کوارتر دوم
داورپناه با ۳ امتیازی‌اش جبران می‌کند و تا ذوبی‌ها به خودشان بیایند نفت ۳ بعدی را هم می‌زند! دو‌پرتاب آزاد حسن‌زاده، اما هدر می‌رود. خلیل‌نژاد جبران می‌کند. ۳ خطایی شدن داورپناه بدترین خبر نیمه اول برای سامری است. اصلانی فلوتر می‌زند. اوپن شات ۳ امتیازی مظفری داد کوهیان را در می‌آورد و اوست که نخستین وقت استراحت بازی را می‌گیرد. در بازگشت ۳ امتیازی یوسف‌وند اختلاف را به ۴ می‌رساند. مظفری پشت خط پرتاب آزاد موفق است. ترابی دو پرتاب آزاد مهم را از دست می‌دهد، اما دتنتمون جبران می‌کند و دو پرتاب موفق می‌زند. سامری هم از وقت استراحتش استفاده می‌کند تا نفت ۳۵ - ۳۱ برنده به رختکن برود.

کوارتر سوم
۳ امتیازی لسیچ و شوت منطقه‌ای داورپناه آغاز نیمه دوم است. ترابی اختلاف را به حداقل می‌رساند. لسیچ پشت خط پرتاب آزاد پس از مدت‌ها ذوب را پیش می‌اندازد. توپ‌ربایی بنی و دانک حسن‌زاده برتری را عوض می‌کند. ذوب به ۴۰ می‌رسد و حسن‌زاده ۲ پرتاب آزاد مهم را هدر می‌دهد. اکبری زیر سبد برتری را به ۳ می‌رساند و داورپناه با ۳ امتیازی‌اش بازی را به تساوی می‌کشد تا در حمله بعد صدیقی برتری را به نفت بدهد. لی‌آپ دنتمون بازی را مساوی می‌کند و ریباند لسیچ ذوب را پیش می‌اندازد. با سبد بعدی مشایخی، سامری وقت استراحت می‌گیرد. در بازگشت به میدان منجی به هر زحمتی شده سبد می‌گیرد، اما ۳ امتیازی لسیچ ذوب را از ۵۱ می‌گذراند و دنتمون هم میخ گاندو‌ها را محکم‌تر می‌کند. منجی اختلاف زا کاهش می‌دهد تا نفت به ۵۰ برسد و این بار کوهیان وقت استراحت بخواهد. در بازگشت پاس کور داورپناه به صدیقی اختلاف را به حداقل می‌رساند، اما ۳ دنتمون و در ادامه لی‌آپ مشایخی حساب کار را ۵۸ - ۵۲ می‌کند.

کوارتر چهارم
دو پرتاب پیرامونی داورپناه بازی را مساوی می‌کند. داورپناه ۴ خطایی می. شود و مشایخی یکی از شوت‌های او را پاسخ می‌دهد. منجی در ریباند حمله اختلاف را به حداقل می‌رساند و نفت به ۶۰ می‌رسد. ترابی سبد بعد را می‌گیرد. ۳ بعدی را دنتمون می‌زند. حسن‌زاده جواب می‌دهد. فلوتر مشایخی موفق است. مظفری و این‌طرف ترابی هم ۴ خطایی می‌شوند. ۳ پرتاب آزاد در حالی به دنتمون می‌رسد که مرادی خطای حمله گرفته و کلاهدوز خطای نفت را زده! رای کلاهدوز تایید می‌شود تا دو پرتاب آزاد دنتمون از ۳ اقدام به بار بنشیند. منجی بازهم سرسختانه زیر سبد امتیاز می‌گیرد. داورپناه در فاصله ۳ دقیقه و ۳۸ ثانیه به پایان ۵ خطایی می‌شود. دنتمون پرتاب حاصل از تکنیکال را هم به ثمر می‌رساند. فتحی یک تکنیکال هم به حسن‌زاده می‌دهد و دنتمون بازهم موفق است. اشتباه عجیب نفتی‌ها در ریباند دفاعی ۳ امتیاز به دنتمون هدیه می‌دهد تا اختلاف به ۱۰ برسد و سامری وقت استراحت بخواهد. در بازگشت ۳ آرن به سبد ذوب می‌رود، اما در ادامه نفتی‌ها دست‌شان را به نشانه تسلیم بالا می‌برند تا ذوب‌آهن با پیروزی ۷۷ - ۷۰ کار را به تقابل سوم بکشاند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}