پاسور تیم ملی والیبال کرونایی شد! برگزاری مراسم افتتاحیه مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا(ع) عطایی: در فکر اردوی اروپایی هستیم|یک مربی جدید به کادر جوانان اضافه می‌شود پیام شهردار مشهد به مناسبت افتتاحیه جام بین‌المللی امام رضا(ع) سامری:عقب کشیدن عواقب بدی دارد| بازی پراشتباهی از نظر سوت داوری بود سهراب نژاد: خدارا شکر سربلند بیرون آمدیم | بازی سخت و حساسی را از مهرام بردیم آرزومندی: آبادان تیم باکیفیتی است| به اهرم‌های مان باید بچسبیم صدیقی: بردن تیم مهرام کار بزرگی است| داوران بازی سختی را قضاوت کردند یخچالی: در روستوک همه چیز دیسیپلین و نظم دارد|به فوتبال علاقه داشتم، اما بسکتبالیست شدم+ویدئو ابراز رضایت حسن تفتیان از تورنمنت بین‌المللی امام رضا(ع) اختصاص هتل ویژه برای کرونایی‌ها در المپیک توکیو حذف ترکیه از مسابقات کسب سهمیه المپیک روئینگ آقای گُل در نقش مدافع!| برای علی دایی که سکوت نکرد روایت عاشقانه‌های شهدای ورزشکار | نبرد روی تشک، معراج در کوه‌ها قاب خاطره | ورزش خراسانی‌ها در یک قاب رکاب‌زنی از آب به خشکی| کوچ موج‌های آبی از شنا به دوچرخه؟ شوک چهارم در موج چهارم| ورزشی که دیگر نیست! تعویض بزرگ ستاره‌های آرژانتین
خبر فوری

شیمیدر ترمز اکسون را کشید/روز بی صعود بسکتبال!

  • کد خبر: ۶۲۴۵۳
  • ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۳
شیمیدر ترمز اکسون را کشید/روز بی صعود بسکتبال!
نبرد استاد و شاگرد این بار به سود هاشمی تمام شد تا امروز هیچ تیمی به نیمه نهایی صعود نکرده باشد.
یاسر سماوات/شهرآرانیوز، تیم بسکتبال شیمیدرقم با پیروزی ۸۷ بر ۷۷ مقابل اکسون تهران، سرنوشت تیم صعودکننده به نیمه‌نهایی را به بازی سوم کشاند.

بازیکنان آغازگر اکسون: کورین هنری، محمدرضا تقی‌لو، زوران ورکیچ، علی کاشانی و محسن مرادخانی
سرمربی: البرز آبکناری

بازیکنان آغازگر شیمیدر قم:‌ای جی رولند، مهراد آتشی، رافائل درغوکاسیان، ایکه دیگو و ارسلان کاظمی
سرمربی: مصطفی هاشمی

کوارتر اول
رافی تیز و برنده به دفاع اکسون می‌زند و سبد اول را با فول گل می‌گیرد. پرتابش، اما گل نیست و ریباند ارسلان هم بی‌ثمر است تا مرادخانی هیاهوی نیمکت شیمیدر را خاموش کند. خطای تقی‌لو روی ارسلان غیرورزشی تشخیص داده می‌شود، اما دو پرتاب ارسلان کاظمی هدر می‌رود و شیمیدر از مالکیت هم طرفی نمی‌بندد تا این بار زوران ورکیچ اکسون را پیش می‌اندازد. رولند پشت خط پرتاب آزاد بازی را مساوی می‌کند ۳ امتیازی رافائل از فاصله‌ای نسبتا دور به سبد اکسون می‌رود و دیگو برتری شیمیدر را تثبیت می‌کند. مرادخانی پشت خط پرتاب آزاد بی‌نقص عمل می‌کند. خطای مرادخانی روی ارسلان و کاظمی با یک پرتاب موفق تیمش را به ۱۰ می‌رساند. خود ارسلان با توپ‌ربایی سبد بعدی را دانک می‌کند تا آبکناری وقت استراحت بخواهد. در بازگشت دست کورین هنری به سبد باز می‌شود، اما اسماعیلی زود پاسخش را می‌دهد. یکی از پرتاب‌های آزاد رضایی‌فر هم جواب می‌دهد. کورین از برهم خوردن تعادل رافی نهایت بهره را می‌برد، اما دیگو پشت خط پرتاب آزاد اجازه نمی‌دهد اکسون به شیمیدر برسد. خود دیگو در ضد حمله ۳ می‌زند و هنری یک پرتاب منطقه‌ای موفق دارد. کار ترکیبی مهراد آتشی و ارسلان جواب می‌دهد، اما سبد آخر کوارتر اول دانک امیرحسین رضایی‌فر است. شیمیدر ۲۱ - ۱۷ پیش است.

کوارتر دوم
دو پرتاب آزاد کورین، اکسون را به فاصله دو امتیازی حریف می‌رساند، ولی اوپن شات ۳ امتیازی مهراد فاصله را حفظ می‌کند. ورکیچ سبد بعد را با لی‌آپش فرو‌می‌ریزد. ۴ امتیاز پیاپی دیگو و دانک رضایی‌فر و نگاه معنادارش به دیگو صحنه‌های بعدی بازی است. دیگو پاسخ رضایی‌فر را با ۳ امتیای‌اش می‌دهد. اینطرف هم ورکیچ اندوان می‌گیرد. لی‌آپ رولند را کورین هنری پاسخ می‌دهد و مرادخانی اکسون را به ۳۰ می‌رساند. رولند در حالت بی‌تعادل سبد می‌گیرد. پست آپ مرادخانی موفق است. فست برک اکسون با ورکیچ اختلاف را به حداقل می‌رساند. هاشمی تایم می‌گیرد. در بازگشت یک نکنیکال به عامری و یکی هم به آبکناری می‌رسد. فست برک تند و تیز کاشان و خطای سلمانی. دو پرتاب کاشانی هدر می‌رود. این بار در حمله سلمانی توپ را به هنری کادو می‌دهد تا تک پرتاب موفق هنری اکسون را ۳۸ - ۳۶ برنده به رختکن بفرستد.

کوارتر سوم
مرادخانی اکسون را به ۴۰ می‌رساند. آذری سبد اول نیمه را با فول گل می‌گیرد. پرتاب او موفق نیست، ولی ارسلان در ریباند نتیجه را مساوی می‌کند. رضایی‌فر سبد بعد را می‌گیرد و اندوان او هم ناکام است تا آذری خودش از پشت خط پرتاب آزاد بازی را مساوی کند. ورکیچ خودش را ۱۰ امتیازی می‌کند و خود زوران ۳ بعدی را هم به سبد شیمیدر می‌فرستد. خطای رولند روی حسین‌پور به تشخیص جوادی آن‌اسپورت است. دو پرتاب حسین‌پور نتیجه می‌دهد، اما رانینگ ورکیچ مالکیت را به شیمیدر می‌دهد. ارسلان پشت خط پرتاب آزاد این بار بی‌اشتباه است. پاس ارسلان و ۳ امتیازی آذری و در ادامه لی‌آپ خود آذری بازی را در ۴۹ مساوی می‌کند. ۴ خطایی شدن مرادخانی خبر خوبی برای آبکناری نیست. دیگو پشت خط پرتاب آزاد شیمیدر را به ۵۱ می‌رساند. این بار تکنیکال را هنری به ثمر می‌رساند و رضا مرادی بازی را مساوی می‌کند. دیگو برتری را پس می‌گیرد و خود او با اوپن شات ۲ امتیازی‌اش برتری شیمیدر را تثبیت می‌کند. ورکیچ پاسخ او را می‌دهد و هنری در ضد حمله با خطای دیگو و هنری از پشت خط پرتاب آزاد بازی را مساوی می‌کند. مهراد همه تحربه اش را در یک ۳ امتیازی جمع می‌کند. دانک ارسلان برتری شیمیدر را پرزنگ‌تر می‌کند، اما در ثانیه‌های پایانی کوارتر او مصدوم می‌شود و با برانکار از زمین خارج می‌شود. شیمیدر با پرتای‌های ازاد رولند و حاجیان ۶۵ - ۵۶ پیش می‌افتد.

کوارتر چهارم
هنری سبد اول وقت چهارم را می‌گیرد. شیمیدر جبران می‌کند. هنری این بار بی‌تعادل سبد می‌گیرد و حاجیان اینطرف جبران می‌کند. ۳ امتیازی حسین‌پور اختلاف را کمتر می‌کند. پس از امتیاز‌گیری رولند، آبکناری سرانجام وقت استراحت می‌گیرد. در بازگشت، اما مهراد ۳ دیگری می‌زند و خود آتشی در فست برک اختلاف را به ۱۳ می‌رساند. پست آپ مرادی روی دست دیگو سبد بعدی را در پی دارد، اما مهراد دست بردار نیست و ۳ بعدی او هم به بار می‌نشیند. لی‌آپ ورکیچ و این بار ۳ امتیازی رولند! این بار هاشمی تایم می‌گیرد. در بازگشت آذری سبد دیگری می‌گیرد. اندوان ورکیچ و اینطرف بازهم آذری! مرادخانی اختلاف را کمتر می‌کند و پرتاب تکنیکال را هم هنری به سبد می‌فرستد، اما اکسون در دقیقه پایانی دیگر رمقی برای حمله ندارد و پرتاب منطقه‌ای ورکیچ پس از چند سبدی که شیمیدر با درخشش آذری می‌گیرد، اختلاف را به ۱۰ می‌رساند، و این صحنه پایان‌بخش دیدار است. شیمیدر ۸۷ - ۷۷ برنده می‌شود تا همه چیز در تقابل سوم دو تیم مشخص شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}